Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

ya ondan önceki karınca12 nickli arkadaşın yazdıklarını da okudun mu..

ben olsam bi göz gezdiririm.. en azından son bikaç mesaja ve öyle atlarım konuya..

saygılarımla.. :D

DÜZELTME :

nihayet sonlandığı için sevindim..

zaten benim kızdığım noktada adminin takıldığı yer..

madem beğenmiyor ve/veya güvenmiyorsan kurmazsın demek istedim..

yaşına hürmeten derken de amaç art niyet değildi.. sözlüğün birinci anlamında kullanmıştım o ifadeyi..

Edited by isas

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

arkadaşlar bu tncxp cd 1 leri indirdim değişik versiyonu da intirdim başlangıç tamam hdd ye format attıktan sonra xp sorunla karşılaştı diyor ve bir daha devam etmiyor normal bir xp cd si koyup devam edilebiliyor onda da driver sorunu oluyor bu konuda yardımcı olabilicek bir arkadaşım var mı. biryerde bir yanlışlık mı yapıyorum..

:D:D:D

arkadaşlar bu tncxp cd 1 leri indirdim değişik versiyonu da intirdim başlangıç tamam hdd ye format attıktan sonra xp sorunla karşılaştı diyor ve bir daha devam etmiyor normal bir xp cd si koyup devam edilebiliyor onda da driver sorunu oluyor bu konuda yardımcı olabilicek bir arkadaşım var mı. biryerde bir yanlışlık mı yapıyorum..

:D:D:D

Sistemin hakkında bilgi verirsen sorun elbette cvplanır arkadaşım.
Edited by crazy_pretty_murat

Benimde Bir Sorum olucak.Sistemi kurarken(dosya Koplama Esnasında) % 99 a geldi ve ' winvista.MST ' Dosyası Bulunamadı hatası verdi.O dosyayı Atladım ondan Sonraki dosyalarda bulunamadı.Sonra Klasörün içine baktım ' winvista.MS_' Diye Bir Dosya var Acaba o Sondaki _ işareti ne diye ? ondan mı kaylanıyor?

yaaa bitürlü kuramadım şu Tnc yi herseferinde %99 da hata veriyorrr..Yardımlarınızı bekliyorum... :D:D

Slm;

Windowsun kurulumu bitince; Başlat butonu yanındaki "Hızlı Başlat" menüsünün devreye girmesini nasıl sağlıyorsunuz. Benim yaptığım xp cdsinde kurulum bitince çıkmıyor. Ancak el ile açıyorum. Nlite de de böyle bir ayar göremedim. Slm.

Benimde Bir Sorum olucak.Sistemi kurarken(dosya Koplama Esnasında) % 99 a geldi ve ' winvista.MST ' Dosyası Bulunamadı hatası verdi.O dosyayı Atladım ondan Sonraki dosyalarda bulunamadı.Sonra Klasörün içine baktım ' winvista.MS_' Diye Bir Dosya var Acaba o Sondaki _ işareti ne diye ? ondan mı kaylanıyor?

yaaa bitürlü kuramadım şu Tnc yi herseferinde %99 da hata veriyorrr..Yardımlarınızı bekliyorum... :D:D

Hayır ondan kaynaklanmıyor.Böyle sorunla bir kaç arkadaşımda karşılaştı.Bazı dosyaların eksik yada yanlış inmiş sanırım.İndirdiğiniz partların tam indiğinden emin olun.Veya eksik diyen dosyaların ismini verin.Eksik dosyaları size atarım.Nereye koyacağınızıda söylerim.Sonra cd'yi baştan çekersiniz.

Hayır ondan kaynaklanmıyor.Böyle sorunla bir kaç arkadaşımda karşılaştı.Bazı dosyaların eksik yada yanlış inmiş sanırım.İndirdiğiniz partların tam indiğinden emin olun.Veya eksik diyen dosyaların ismini verin.Eksik dosyaları size atarım.Nereye koyacağınızıda söylerim.Sonra cd'yi baştan çekersiniz.

Dostum ben part olarak değil Gigashare 'den ISO olarak indirdim ve neroyla Cd ye yazdım yukarda Arkadaşlar NERO değilde başka Writerlarla yazın demişler ondan olabilirmi ?? Dosyalara Gelince ( winvista.mst, shellstyle.dll ve bi kaç tane daha vardı hatırlamıyorum. Laptop'a tekrar kurar bu sefer not alırım Sonra yazarım buraya.) İlgilendiğin için saol birader.

Dostum ben part olarak değil Gigashare 'den ISO olarak indirdim ve neroyla Cd ye yazdım yukarda Arkadaşlar NERO değilde başka Writerlarla yazın demişler ondan olabilirmi ?? Dosyalara Gelince ( winvista.mst, shellstyle.dll ve bi kaç tane daha vardı hatırlamıyorum. Laptop'a tekrar kurar bu sefer not alırım Sonra yazarım buraya.) İlgilendiğin için saol birader.

iso hatalı çıkmış olabilir. Eksik olmasa bulamıyor demez değil mi?

Önemli değil iso olması.İso dosyasını çıkartırsın.Sonra eksik dosyaları rapidden paylaşıma veririm sende alırsın.Neroda çekebilirsin.Başka writer dedikleride başka cd writer ile çekin demişlerdir.Nero ile ilgili sorun değil seninki.Dediğim gibi eksik dosyaları not alırsan o dosyaları atarım.Nereye koyacağınıda söylerim.Yinede hata verirse baştan indirirsin.

iso hatalı çıkmış olabilir. Eksik olmasa bulamıyor demez değil mi?

Sende Haklısın...ya Aslında burda ben şansımdan yakınırım,O kadar kişi kurmuş sorun yok ben ve benim gibi bi kaç ark hata görmüş :D:D çünkü Arkadaş Aynı Cdle kurmuştu gittim copya Aldım Getirdim kurmaya yine aynı %99 da hata . o olmadı indireyim dedim ondada hata.. bişi anlamadım ki ne iş..Şansıma Tüküriiim...Zaten kotalıyızzz :D:D

Önemli değil iso olması.İso dosyasını çıkartırsın.Sonra eksik dosyaları rapidden paylaşıma veririm sende alırsın.Neroda çekebilirsin.Başka writer dedikleride başka cd writer ile çekin demişlerdir.Nero ile ilgili sorun değil seninki.Dediğim gibi eksik dosyaları not alırsan o dosyaları atarım.Nereye koyacağınıda söylerim.Yinede hata verirse baştan indirirsin.

Oki Dostum ben Not alır Sana Pm atarım.

• Administrator

Slm;

Windowsun kurulumu bitince; Başlat butonu yanındaki "Hızlı Başlat" menüsünün devreye girmesini nasıl sağlıyorsunuz. Benim yaptığım xp cdsinde kurulum bitince çıkmıyor. Ancak el ile açıyorum. Nlite de de böyle bir ayar göremedim. Slm.

Onun için reg ayarı var. regtweaks.reg dosyasına bakarsan açıklaması olması lazım.

PCI\VEN_197B&DEV_2360="jraid"

PCI\VEN_197B&DEV_2361="jraid"

PCI\VEN_197B&DEV_2365="jraid"

PCI\VEN_197B&DEV_2366="jraid"

bende bu satırlar vardı bunları sildim şu anda tncxp yi nihayet kurmayı başardım.

yardımıznızdan dolayı teşekkür ederim.

Merhabalar

Bende de

Asus p5b anakart

p D935 işlemci

2 X 1 gb Kingston Hyprex 800 mhz Ram

XFX 7600GT ekran kartım var

250 gb SATA seagate harddiskim ve 13gb lık IDE harddiskim var.

ben 13 gb diskime TNC-XP kurmak istiyorum ama başaramadım.ilk başlarda sürekli mavi ekran geliyordu. daha sonra yukarıda işlemleri yapıp tekrar cd yazdım. bu sefer de kurulumu yaptı. fakat açılışta başlat menüsü açık şekilde ekran donup kalıyor, ne klavye nede mause çalışıyor. 20-25 san ye sonrada ekran gidiyor işlemci çalışıyor fakat monitör güç kesiyor. hiçbirşeyde olmuyor.

acaba ne yapmam gerekiyor ???

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• Administrator

Merhabalar

Bende de

Asus p5b anakart

p D935 işlemci

2 X 1 gb Kingston Hyprex 800 mhz Ram

XFX 7600GT ekran kartım var

250 gb SATA seagate harddiskim ve 13gb lık IDE harddiskim var.

ben 13 gb diskime TNC-XP kurmak istiyorum ama başaramadım.ilk başlarda sürekli mavi ekran geliyordu. daha sonra yukarıda işlemleri yapıp tekrar cd yazdım. bu sefer de kurulumu yaptı. fakat açılışta başlat menüsü açık şekilde ekran donup kalıyor, ne klavye nede mause çalışıyor. 20-25 san ye sonrada ekran gidiyor işlemci çalışıyor fakat monitör güç kesiyor. hiçbirşeyde olmuyor.

acaba ne yapmam gerekiyor ???

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Güvenli kipte açıp tüm sürücüleri kaldırmayı deneyin.

• Administrator

kardesler bu konuya yazıyom ama oraya sorunlara yazılmadı nedense benım klavyem fransızca ben klavyeyı fransızca yapamıyorum dılı yuklemıyor sııstem yonetıcınızlen temasa gecın dıyor lutfen yardım edın

Türkçe harici klavyeler silindi. Ama bu konuyu dolaşırsan anlatıldı nasıl yapılacağı. Bulamadım deme çünkü var. Rusça ve almanca klavye yapmıştık.

dostum deiklerini aynen yaptım ama bu sefer kopyalama bitiyor(sistem kurulumu bitiyor) en son reset atıp açılacakken mavi ekran geliyor hata koldarı yazıyor.anlaşılmıyor bişi.Gücenli Mod da Denedim ordada setupdd.sys bulunamadı dedi yine açılmadı ???

bide ilk CDyi Iso yazmıştım o CD Bootlu ama 2. sinde verdiğin dosyaları eklemek için dışarı çıkarıp CD ye normal olarak attım, CD de Boot Dosyaları olmasına rağmen Boot etmiyor ????

Maalesef ... Xp yı hazırlayan arkadas silmis diger dilleri ve bana kbdger.dll dosyası lazım... googleda arattım hicbisi cıkmadı ... windows cdsindende yüklenir büyük ihtimal ama nasıl ? :D 3 saattir ugrasıorum.. cözümü bulan duyan yasayan kim varsa yardıma bekliorum .. :)

çalıştıra:

Please register to see this content.

sayfa altında klavyeleri geri yükleme var.

ya cok pardon senide mesgul ediyorum ama ... Tam olarak verdiğin linkten bisi anlayamadım...

Kolay bi dille ne yapmam gerektigini anlatırmısın ?

tekrar tesekurler

kardes o lınke tıklıyom ama nereye basacagız ne yapacagız yardım edersen sevınırım a ya basıyom t cıkıyot m ye basıyom l cıkıyor lutfen buranada calıstıra onu yazınca bır sayfa gelıyor ne yapacagız acaba sagolun

dostum deiklerini aynen yaptım ama bu sefer kopyalama bitiyor(sistem kurulumu bitiyor) en son reset atıp açılacakken mavi ekran geliyor hata koldarı yazıyor.anlaşılmıyor bişi.Gücenli Mod da Denedim ordada setupdd.sys bulunamadı dedi yine açılmadı ???

bide ilk CDyi Iso yazmıştım o CD Bootlu ama 2. sinde verdiğin dosyaları eklemek için dışarı çıkarıp CD ye normal olarak attım, CD de Boot Dosyaları olmasına rağmen Boot etmiyor ????

Demekki cd'de sorun var.Çünkü sen kopyalama bitmiyor diyordun hata veriyor diyordun benim sana attığım dosyalar sayesinde dosyalar kopyalanmış.Ama şimdide diğer kademede hata var.Arkadaşım cd'ye normal olarak atman bişeyi değiştirmez bende hep normal atıyorum tıkır tıkır çalışıyor.Belki yanlış atmışsındır.Ama zannetmiyorum.İlk kademedeki sorunun attığım dosyalar sayesinde düzelmişse senin cd'de sorun var.Baştan temiz bulucaksın.

Demekki cd'de sorun var.Çünkü sen kopyalama bitmiyor diyordun hata veriyor diyordun benim sana attığım dosyalar sayesinde dosyalar kopyalanmış.Ama şimdide diğer kademede hata var.Arkadaşım cd'ye normal olarak atman bişeyi değiştirmez bende hep normal atıyorum tıkır tıkır çalışıyor.Belki yanlış atmışsındır.Ama zannetmiyorum.İlk kademedeki sorunun attığım dosyalar sayesinde düzelmişse senin cd'de sorun var.Baştan temiz bulucaksın.

ya CD ye yanlış nasıl atırlır ki :) Neroya atarsın Oda CD ye yazar.Elle yazmıyoruz kiii.. Neyse ben yeni bi Cd ye daha çekiiim...

tesekurler tncXP icin ama bende sorun olustu hata nerden kuramadim -HATASI ( I386 asms ) bu nedir geri sayim baslarken bu hatayi veriyor 2 cd kulandim olmadi tesekurler

KARDEŞ AYNI SORN BENDEDE VARDI YANLIZ BU SORUNU NERO İLE YAZIYORSAN YAPIYOR BENİM SANA TAVSİYEM BAŞKA BİR CD YAZMA PROGRAMI KULLAN.BENİN KULLANDIĞIM PROGRAM ISE NTI CD & DVD-Maker 7'DİR.BUNLA ISOYU CD YAPTIM SORUN DUZELDİ BİLGİNE......TÜM BU PROGRAMDA EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN ++++++++++++++++++++ KURULUM BİTİNCE SON FİKRİMİDE VERECEM NEDE OLSA BİZ BABAYIZ:d:d:d

çalıştıra:

bu lınkı calıstıra basınca bu ekran cıkıyor nasıl klavyeyı yukleyecegız kardesler cok zorlanıyorum lutfen yardım edın bu sayda nasıl yukleyecegım

Please register to see this content.

kardesler cok zor durumdayım lutfen yardım edın