Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kardesler bu konuya yazıyom ama oraya sorunlara yazılmadı nedense benım klavyem fransızca ben klavyeyı fransızca yapamıyorum dılı yuklemıyor sııstem yonetıcınızlen temasa gecın dıyor lutfen yardım edın

KARDEŞ BU XPDEKİ AMAÇTA O ZATEN GEREKSİZ DİL PAKETLERİ YOK.

ya bu tnc xp nin bozuk olma ihtimali vamı cünkü bu soruyu: ben baska bi siteden indirdim xp yi pc me sadece format cekti xp yi yüklerken hata verdi ve baska bi cd takmamı istedi acaba bunda da aynı seyi yaparmı die soruyorum

arkadaşlar biçimlendirdikten sonra kur dosyalarını kopyalıyor en son shellstyle.dll eksik diyor bi kaç kere aynı hatayı veriyor 2 sinde baştaki s küçük ikisinde baştaki s büyük kurulum ekranına geçtiğinde parametre aksil diye kuruluma dewam etmiyor sizce sorun nedir.nasıl çözebilirim.nerodada yazdırdım olmadı.power isoda da yazdırdım olmadı.

Bnde Fransizca Klavye Yapmak Istedim Ama Yapamadim Aldigim Hata Bu Kbdgr.dll bu dosyayida System32 Klasorune Attim Ama Olmadi

Hata bu

Please register to see this content.

Edited by ByKonfizik

• Administrator

Bnde Fransizca Klavye Yapmak Istedim Ama Yapamadim Aldigim Hata Bu Kbdgr.dll bu dosyayida System32 Klasorune Attim Ama Olmadi

Hata bu

http://www.easydesksoftware.com/keyboard.htm[/CODE]

buradan hangi dili kullanacaksan onun dll'sini atacaksın sistemin içine.

French kbdfr.dll olacak.

sk8er_boi; bütün emeklerin için allah senden razı olsun herşeyi mükemmel yapıyorsun.

ama ben senden tnctr camiası adına birşey rica etsem tncxp sp3'ü dvd cd ye hiçbirşey silmeden 2'inci cd ile beraber eklesen bunu yapmanın kolay olmadığını biliyorum ama rica işte senin gönlüne kalmış yaparsan çok sevinir ve mutlu oluruz çünkü bu şekilde daha uzun ömürlü kullanacağıma inanıyorum! <Saygılar>

• Administrator

sk8er_boi; bütün emeklerin için allah senden razı olsun herşeyi mükemmel yapıyorsun.

ama ben senden tnctr camiası adına birşey rica etsem tncxp sp3'ü dvd cd ye hiçbirşey silmeden 2'inci cd ile beraber eklesen bunu yapmanın kolay olmadığını biliyorum ama rica işte senin gönlüne kalmış yaparsan çok sevinir ve mutlu oluruz çünkü bu şekilde daha uzun ömürlü kullanacağıma inanıyorum! <Saygılar>

Sileceğim ama çok gereksiz şeyleri, Msn explorer tour vs vs. Bunlar yükleme süresini uzatıyor. Silmemizin diğer bir amacı da yükleme süresini azaltmak.

ben onları kastetmedim driver falan mesala en basiti her yazıcı yüklememde bende xp cd si istiyor bunun gibi aslında evdeki pcme not almıştım sorunları ama yanıma almayı unuttum ben bilg. işi yaptığım için kendi makinamde devamlı bişeyler deniyorum o yüzden sıkıntı oldu onu kullanamıyorum tncxp 1 ondan dahada sorunsux açlışıyor ve office de içinde olur diye dvd demiştim :) :) :D

Edited by sefer67

Güvenli kipte açıp tüm sürücüleri kaldırmayı deneyin.

Merhabalar, Nihayet "sk8er_boi" nin yardımı ile kurmayı başardım. diğer arkadaşlara da yardımcı olması için işlem safhalarını da yazdım.

Sorunum :

Asus p5b anakart,p D935 işlemci,2 X 1 gb Kingston Hyprex 800 mhz Ram, XFX 7600GT ekran kartı donanımına sahibim ve IDE harddiskime TNC-XP kuramıyordum. Kurulum esnasında mavi ekranda kalıyordu.

Çözüm :

i386 klasörü içinde ki txtsetup.sif dosyasından

PCI\VEN_197B&DEV_2360="jraid"

PCI\VEN_197B&DEV_2361="jraid"

PCI\VEN_197B&DEV_2365="jraid"

PCI\VEN_197B&DEV_2366="jraid"

satırlarını silip tekrar cd ye yazdım. Kurulumu yaptım ama bu sefer de TNC-XP açılıştan 10-15sn sonra kitlenip bir süre sonra da mavi ekran geliyordu.

ekranda yazan ise

NV4_disp

Güvenli kipte açıp Ekran kartını devre dışı bıraktım. tekrar başlattım ve sorunsuz açıldı. daha sonra ekran kartı driverlerini yükledim. Artık sorun yok ve çalıyor.

Yardımlarının için tekrar teşekkürler sk8er_boi :D

slm tnc xp kullanıyorum 2 seferdir aynı sorunu veriyor ama ilk yüklememde bu sorun yoktu. sorun şu xpyi kuruyorum herşey normal ama denetim masasından program ekle veya kaldıra tıklayınca ( Parser Message : Value creation failed " at line 451 ) şeklinde hata veriyor. tamam tuşuna tılayınca kayboluyor. yani anlıyacağınız program ekle kaldıra giremiyorum.

ilgilenirseniz sevinirim

not: konuyla ilgili daha önceden yazılmışca özür...

Edited by cakiroglu41

• Administrator

slm tnc xp kullanıyorum 2 seferdir aynı sorunu veriyor ama ilk yüklememde bu sorun yoktu. sorun şu xpyi kuruyorum herşey normal ama denetim masasından program ekle veya kaldıra tıklayınca ( Parser Message : Value creation failed " at line 451 ) şeklinde hata veriyor. tamam tuşuna tılayınca kayboluyor. yani anlıyacağınız program ekle kaldıra giremiyorum.

ilgilenirseniz sevinirim

not: konuyla ilgili daha önceden yazılmışca özür...

birşey o listeyi bozmuş olabilir. Registry cleaner gibi bir programla tamir etmeyi deneyin.

birşey o listeyi bozmuş olabilir. Registry cleaner gibi bir programla tamir etmeyi deneyin.

kıymetli arkadaşım tavsiyeniz üzre registry programlarının birkaçını denedim ama sorun halledilemedi. sorun nedendi bir dosya ile çözülemezmi veya nasıl hallederim tşk...

Merhaba,

uzun zamandır TNCXP kullanıcısıydım. Çok da memnundum. Fakat geçenlerde format atmak istedim, tncxp cdim bozulmuş <_< bende başka bir cd ile kurulum yaptım. tncxp temasına bayılıyordum. Onu ayrı olarak alabilirmiyim sizlerden?

Nette bulamadım da...

Şimdiden teşekkürler...

arkadaslar pc'yi tncxp ile formatladım sonra dışarı çıkmam gerekti ve geldigimde bi baktım pc açtıgımda böle oldu simgeler filan hiç bişey gelmiyor naptıysam simdi güvenlik moddan giriyorum bunu nasıl yaparım yardım pls

• Administrator

arkadaslar pc'yi tncxp ile formatladım sonra dışarı çıkmam gerekti ve geldigimde bi baktım pc açtıgımda böle oldu simgeler filan hiç bişey gelmiyor naptıysam simdi güvenlik moddan giriyorum bunu nasıl yaparım yardım pls

ctrl alt del'e bas. arka planda çalışan uygulamaları kapat.