Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

Nero İle Kalıp Dosyası Yazdırmak : (Nero 7.x; Nrg, Cue, Iso Img gibi kaıl dosya uzantılarını desteklemektedir.)

Neroda kullanılan sürüme göre arabirimler farklılık gösterebilir.

Ama seçeceğiniz menü aşağıdaki resimdeki gözüken seçimdir.

Please register to see this content.

Yada Nero programının ileri düzey kullanıcılar için hazırladığı "Nero Bourning Rom" ile aşağıdaki resimdeki gibi "dosya aç" ikonuna tıklayarak MagicIso ile hazırladığınız yada Rar dosyalarından çıkardığınız "Kalıp Dosyasını gösteriniz." Seçim sonrası yazma seçenekleri gelecektir. herhangi bir değişiklik yapmadan "Yak" seçimi ile cd yazımını başlatınız.

03202007124635yg3.png

Kolay gelsin

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

çok üzür dilerim abe walla rahatsız ettiğimin farkındayım ama gerçekten sorun var bi yerde.. dediğim bölüm yom onu göremıyorum o yuzden belkide yapamıyorum yanı 16 dosya var içinde

Yukarıdaki menüye geliniz ve Load Boot image seçeneğine tıklayınız. Gelen pencereden "From Bootable Image File" sekmesine tıklayıp aşağıdaki boot dosyasını gösteriniz. Ve "Ok" tuşuna basınız.

((********"Non-Bootable" yazısının "Bootable" *********------------->> işte bu bölüm yok ))şekline dönüştüğünü göreceksiniz.

Şimdi "File" sekmesinden "Save seçeneği ile dosyayı kaydediniz ve Cd'ye yazdırınız.

CD'ye Yazdırmak : kaydediği oluşturduğunuz dosyayı kalıbı diske yazdır seçeneği ile kaydetmelisiniz. Yada Az sonra ekleyeceğim resimdeki yönergeleri takip ediniz***

Sevgilli arkadaşlar yaklaşık 2 aydır TNCxp'yi kullanmakla ve bir çok açıdan önemli kolaylıklar ve güzellikler içermekle beraber bir türlü içinden çıkamadığım basit ama zihnimi meşgul eden iki problemim var.

1. Daha önce de sorulmuş ama cevabına rastlayamadım. Windows açılış ve kapanışta ses dosyaları çalışmıyor. Önceden lisanslı Home vardı çalışıyordu. Ne yapmamız gerekir?

2. Farklı kaydet seçeneğini kullanırken "Recent" ya da "en son kullandıklarım" kısmı boş çıkıyor. Son kullandığım listeye ulaşamıyorum. Sizlerde de oluyor mu? Oluyorsa çözümü konusunda yardımcı olursanız memnun olurum.

İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

çok üzür dilerim abe walla rahatsız ettiğimin farkındayım ama gerçekten sorun var bi yerde.. dediğim bölüm yom onu göremıyorum o yuzden belkide yapamıyorum yanı 16 dosya var içinde

Yukarıdaki menüye geliniz ve Load Boot image seçeneğine tıklayınız. Gelen pencereden "From Bootable Image File" sekmesine tıklayıp aşağıdaki boot dosyasını gösteriniz. Ve "Ok" tuşuna basınız.

((********"Non-Bootable" yazısının "Bootable" *********------------->> işte bu bölüm yok ))şekline dönüştüğünü göreceksiniz.

Şimdi "File" sekmesinden "Save seçeneği ile dosyayı kaydediniz ve Cd'ye yazdırınız.

CD'ye Yazdırmak : kaydediği oluşturduğunuz dosyayı kalıbı diske yazdır seçeneği ile kaydetmelisiniz. Yada Az sonra ekleyeceğim resimdeki yönergeleri takip ediniz***

Sayın @diyar644 ;

Şu resimdeki "Bootable yazısını farketmediniz mi?

Üst dosya menüsünü sıralıyorum : "File / Tools / View / About

About seçeneğinin yaklaşık 1 cm altında kırmızımsı butona benzer "Bootable" yazısını farkettiniz mi?

Ve sizin gönderdiğiniz resimdeki "Non-Bootable" yazısını

http://img133.imageshack.us/img133/3812/03192007183944on9.png
http://img148.imageshack.us/img148/7029/111ko3.jpg[/CODE]

Ses düzeni burada :

Denetim Masası / Ses Efekti ve aygıtları

Recent kullanmadığım bir özellik olduğundan malesef bilgim ve fikrim yok.

Edited by tezat

waybe :lol: abi walla rezil oldum desene ya ben walla o botuna (Non-Bootable") baktım ama pasif görünce bundan bahsetmıyor düşündüm. Çok sağol abi walla çok yordum senı Allah razı olsun. Aynen dediklerını harfiyen uyguladım cdye yazdır başka bir pc me taktım setup kuruldu.kapadım İkinci Cd için inşallah aynı Birinci Cd deki gibi bir durum yoktur.Herşey için tekrar Teşekkürler Tezat abi

Daha entegreli olarak TNCXP CD 1 hazırlanıyor.

Onu bekleyiniz. Gelen hata bildirimleri değerlendirilip uygulanacaktır.

Ayrıca; Mp11 ve İE7 entegre edilecektir.

Hata ve eksikleri belirttiğiniz için teşekkür ederiz.

hocam mrb acaba bu cd 1 için daha bekleyecekmiyiz

bilgi verirsen sevinirim

waybe :) abi walla rezil oldum desene ya ben walla o botuna (Non-Bootable") baktım ama pasif görünce bundan bahsetmıyor düşündüm. Çok sağol abi walla çok yordum senı Allah razı olsun. Aynen dediklerını harfiyen uyguladım cdye yazdır başka bir pc me taktım setup kuruldu.kapadım İkinci Cd için inşallah aynı Birinci Cd deki gibi bir durum yoktur.Herşey için tekrar Teşekkürler Tezat abi

TncXp cd 2 'ye "boot" eklemenize gerek yok. Çünkü "boot" sonrası çalıştıracak bir dosyası yok. Ama illa ekleyeceğim diyorsanız sadece bootlu ama çalışmayan bir cd'niz olacaktır.

Çalışmayan dediysem, boot etmez. lakin Xp üzerinden çalıştırabilirsiniz. (Yanlış anımsamıyor isem index.wpi, yok yok uzantısı *.hta idi.. index.hta, yada wpi.hta..)

Unuttum :lol:

hocam mrb acaba bu cd 1 için daha bekleyecekmiyiz

bilgi verirsen sevinirim

istişare edelim, neyin olup, neyin olmayacağına tam olarak karar verelim, Bilahere size iletmeye çalışırım.

Bu aralar fevk derecesinde klavye ve yazım hataları yapıyorum. Cümlenin nereye gittiğini ben bile farkedemiyorum :lol:

Edited by tezat

TncXp cd 2 'ye "boot" eklemenize gerek yok. Çünkü "boot" sonrası çalıştıracak bir dosyası yok. Ama illa ekleyeceğim diyorsanız sadece bootlu ama çalışmayan bir cd'niz olacaktır.

Çalışmayan dediysem, boot etmez. lakin Xp üzerinden çalıştırabilirsiniz. (Yanlış anımsamıyor isem index.wpi, yok yok uzantısı *.hta idi.. index.hta, yada wpi.hta..)

Unuttum :)

istişare edelim, neyin olup, neyin olmayacağına tam olarak karar verelim, Bilahere size iletmeye çalışırım.

Bu aralar fevk derecesinde klavye ve yazım hataları yapıyorum. Cümlenin nereye gittiğini ben bile farkedemiyorum :)

eyw ustad walla kafam iyice karıştı zaten yok boot mot eklemem 2 cdye :) rüyalarıma bile botlar girdi çok sağol abi şimdilk bi sorun yok o9lunca tekrar rahatsız ederiz

eyw ustad walla kafam iyice karıştı zaten yok boot mot eklemem 2 cdye :) rüyalarıma bile botlar girdi çok sağol abi şimdilk bi sorun yok o9lunca tekrar rahatsız ederiz

Sonuçta çalışıyor mu Cd'niz,,

Pek merak ettim doğrusu..

Arkadaşlar ben bilgisayara tnc xp yüklemeye çalıştım kur dosyaları kopyaladıktan sonra harddikten açınca

kurulumun başında hata verip resetledi.Daha önce de sp2 li xp kurmaya çalıştığımda kurulumun ortasında

mavi bir ekran gelmişti fiziksel bellek hatası gibi bişeydi sanırım.Kuramamıştım.Sizce sorun ne olabilir.Fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.Şimdidien teşekkürler.

• Administrator
Arkadaşlar ben bilgisayara tnc xp yüklemeye çalıştım kur dosyaları kopyaladıktan sonra harddikten açınca

kurulumun başında hata verip resetledi.Daha önce de sp2 li xp kurmaya çalıştığımda kurulumun ortasında

mavi bir ekran gelmişti fiziksel bellek hatası gibi bişeydi sanırım.Kuramamıştım.Sizce sorun ne olabilir.Fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.Şimdidien teşekkürler.

Ramlerin bozuk olabilir.

abi benimde bi sorunum var.. Ben almanyada kaliyorum ya simdi.. Bu tnc xp yi yükledim sagolun da.. niye Klavye türkce oldu? nasil degistirebilirim?! z harfi yerine y var.. y yerine z var... ü ä harfleri hic yok.. sonra ":- bu gibi Zeichenleri de yapamiyorum klavyeyle.. ALman Klavyesine nasil dönüstürebilirim tekrar?! yoksa dönüstürebilmezmi?

Selam millet.. Ben bu işlerde yeniyimde birşey soracaktım.Cdleri oluşturmadana isoları once 1. parta basıp tek tek hepsinin açılması gerekiyor dimi???

Hayır, Cd ile bir ile ilgili olan bölümlerin (partların) hepsini çekip tercihen Winrar (yada rar dosyasına müdahale edebilen bir program) ile ilk parta sağ tuştan Aç komutun verebilirsiniz. Açmaişlemi part1 den başlayıp son parta kadar devam edecektir.

Her bir part'a bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.

2. cd için de aynı işlemi tekrarlayınız ve iso kalıp dosyalarına hiç dokunmadan nero gibi cd-yakıcı programlarla "kalıbı diske yazdır" seçeneklerini kullanarak yazdırınız.

Kolay gelsin

ben TNC 1 i yükledim bunu CD ye yazdırdım, zipten çıkardım olduğu gibi CD ye gönder dedim, otomotik çalışmıyor ne yapmalıyım, başka bir yazım şekli mi var

saygılar sunarım

ayrıntılı bilgiyi e postama gönderecek arkadaşlara saygıyla

yaa sizi yine rahatsız edcem ama napıyım...Ben şimdi 1. cdnin hepsini yani 6 partınıda indirdim şimdi napmam gerkiyor?..Hepsini cd ye mi yazdırcam yoksa daha farklı bişey mi??Lütfen yardım edin :(:(:(

Ben şimdi çıkarttım...hele şükür:D oraya bi CD1 iso dosyası geldi onu mu yazdırcam cdye

şu an yazdırdım cdye ama bootcd ekranı gelmio

nedeni

ne olbilir acaba

yaa sizi yine rahatsız edcem ama napıyım...Ben şimdi 1. cdnin hepsini yani 6 partınıda indirdim şimdi napmam gerkiyor?..Hepsini cd ye mi yazdırcam yoksa daha farklı bişey mi??Lütfen yardım edin :(:(:(

Ben şimdi çıkarttım...hele şükür:D oraya bi CD1 iso dosyası geldi onu mu yazdırcam cdye

şu an yazdırdım cdye ama bootcd ekranı gelmio

nedeni

ne olbilir acaba

bütün partların hepsini aynı klasörde toplayın sonra 1. parta sağ tıklayıp klasöre çıkar seçeneğini uygulayın

sk8er_boi

post Çrş, 29 Kas 2006, 18:11:00Mesaj #1

ISO Dosyası CD'ye nasıl yazılır:

CODE

Edited by yavuzccn

merhaba oncelıkle hersey ıcın tesekkur ederım sıstemı sorunsuz kurdum benım sorunum su ben belcıkadayım ve klavye ayarlarını yapamadım flemenkce AZERTY olması lazım ama yok ne yapmam gerek... bu yazıyı bıle bın zorlukla yazdım

• Administrator
merhaba oncelıkle hersey ıcın tesekkur ederım sıstemı sorunsuz kurdum benım sorunum su ben belcıkadayım ve klavye ayarlarını yapamadım flemenkce AZERTY olması lazım ama yok ne yapmam gerek... bu yazıyı bıle bın zorlukla yazdım

Yabancı klavyeler silindi. Ayrıntılı bilgi için bu konuyu okuyun.

peki hocam iyi de bu konuyu baştan sona okumak sanırım biraz zor olacak. cevabınız biraz kaçamak bir cevap oldu. benim istediğim bir cözüm bunu düzeltmenin bir yolu varmı. varsa nasıl? yoksa artık başımızın çaresine bakalım mı?

peki hocam iyi de bu konuyu baştan sona okumak sanırım biraz zor olacak. cevabınız biraz kaçamak bir cevap oldu. benim istediğim bir cözüm bunu düzeltmenin bir yolu varmı. varsa nasıl? yoksa artık başımızın çaresine bakalım mı?

Sanırım konuya direk atladınız, Göz gezdirmeden hemen linkleri kopyaladınız.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=9796[/CODE]

Konu, burada ayrıntıları ile belirtilmişti zaten..

Tekrar inceleyiniz. Ve bildiğim kadarıyla da eklemek hayli problem olabilir. Tabi ekleyecek, yada anlatacak da biri lazım ...

İyi Günler

merhaba ben iki cd yi de indirdim ancak kurulum sırasında mavi ekran hatası verdi arkadaşın pc de denedim aynı hatayı verdi acaba sebebi ne olabilir mavi ekranda systemroot\system32\ntdll.dll gibi birşey yazıyordu sebebini bilen varmı acaba yadımcı olursanız sevinirim

• Administrator
merhaba ben iki cd yi de indirdim ancak kurulum sırasında mavi ekran hatası verdi arkadaşın pc de denedim aynı hatayı verdi acaba sebebi ne olabilir mavi ekranda systemroot\system32\ntdll.dll gibi birşey yazıyordu sebebini bilen varmı acaba yadımcı olursanız sevinirim

Cd'yi tekrardan yavaş olarak yazdırmayı deneyebilirsin. Birde format atarak kurdurmayı dene.

Hocam ıyı hos da bilmem sizdede oldu mu bu tnc xp 2 .sd de ki photoshop 2 . v e 3. yuklemeden sonra uyarı verıyo ve acmıyo yukleme yarım kalıyor ayrıca 1. cd kurmaya başlıyo ve 34. dakıkada duruyor ve ses yok reset atıyorum sonra devam edıp kuruyor bitiriyor resetlemezsem sabaha kadar beklıyor .amac eleştiri degıl yanlısları duzeltmek onun için bı gozden gecirseniz..saygılarımla the saw