Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

selamın aleyküm

öncelikle tncxp cd lerinin yapımında

emegi geçen herkese tesekkür ediyorum.

görsellik ve performans bakımın dan

süper bi sistem olmuş sistemi birkaç makinaya kurdum ve

hiçbir hata mesajı almadım.daha öncede bu tarz katılımsız kurulumu olan

işletim sistemi denemiştim(fiesta ve cafe pulus)

ama tnc xp kadar hızlı ve sorunsuz diildi.

tnc xpyi eleştiren arkadaşları anlayamıyorum nasıl böyle kanılara varıyorlar

benim sorum baylon süre kısıtlı diger programlar gibi

active olmuyor yoksa sadece benim başıma mı geldi?

saygılarımla

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ya ben daha öncede sormuştum..Bana önceki konulara bak dediler ama bulamadım..Acaba neden Boot cd açılmıo olabilir.. :wacko::wacko: ?????

Ya cd'niz boot lu değildir.

Yada o özelliğini kaybetmiştir. Önceki sayfalarda boot özelliğini kaybetmiş bir cdye (doğrusu tncxp'nin birinci cd'sine) tekrar bu özelliğin nasıl eklenebileceğini anlatmaya çalışmıştık..

Tekrar gözden geçiriniz.

SOrunuzun anlatım başlangıcı :

http://www.tnctr.com/index.php?s=&showtopic=9992&view=findpost&p=76142[/CODE]

Edited by tezat

Anladığım kadarı ile updateleri açmışsınız. Tekrar kıraklamak lazım katılımsız ise tekrar yükleyin.

hem ev hem okuldaki bilgisayarda kurulu. ikisi de calismiyor sure mi doldu nedir anlamadim. update falan bisey yapmamistim :wacko:

yaaa arkadaslar ben bir kac kere yazdim dosyayi cd ye calisti cd yi arkadasa verdim tekrara kendime yazmak istedim .

1 tane kalip seklinde yazdim

1 tanede dosyalari kaliptan cikararak

ikiside calişmadi problem nedir

bu arada iso dosyasinin oyutu 711 mb gözüküyor yeni fark ettim 711 mb cd boyutundan büyük problem bumu neden ole oldu anlamadim yardim eden olursa duaciyim.....:blink: ve bir an öncede sizden vista hizmeti bekliyoruz emeğinize sağlik cok tesekkürler

abi cd yi kurdum sona gelince 2 cd yi istedi takıyorum D:/I386 sorunu şimdi kafamı kurcalayan şey I386 dosyası 1. cd var neden 2 cd isterken o sorunu veriyor Veya I386 dosyasını 2.Cd atıp ole bir cd hazırlask olurmu ne olur acil bir cvp 20 pc benı beklıyor

S.A arkadaslar.. Öncelikle emeği geçen herkesten Allah razı olsun.. Ben tnctr xp yi kurdum. Yalnız 2. cd sini bi türlü otmatik başlatamıyorum. Formattan sonra 2. cd yi istediğinde bi kaç prog. kuruyor sonra prog. seçeceğim ekran gelmeden masaüstüne geliyor. Kendim kurayım dediğim zaman da kuruyor diye gösteriyor fakat programlarda göremiyorum. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz...

arkadaslar bı sorum olcak ben sımdı bılgısayara format atacam da ılk gelen boot ekranında 3 u secıyorum formatı attıktan sonra tekrar boot ekranı gelıyo ondan sonra ne yapmam lazım ? ? ? tekrar 3 e basınca bı daha format atmıs oluyorum

arkadaslar bı sorum olcak ben sımdı bılgısayara format atacam da ılk gelen boot ekranında 3 u secıyorum formatı attıktan sonra tekrar boot ekranı gelıyo ondan sonra ne yapmam lazım ? ? ? tekrar 3 e basınca bı daha format atmıs oluyorum

Diskten açacaksın.. Hdd'den aç seneği olmalı.. Yada geri sayım bitene kadar bekle..

her iki durumda da kurulum devam eder...

tezat abi benim yardımına ihtiyacım var :blink::D

İçinden çıkamayacğaım soru ve sorunlar bunlar..

Karşılaşmadığım ve duymadığım..

İlk cd kurulumunu yaptı isen neden ikinci cd'de ilk cd dosyaları istiyor ki?

İstiyorsa bile ilk cd'yi yerleştirsen sürücüye? Olmuyor mu acaba

Edited by tezat

abi cd yi kurdum sona gelince 2 cd yi istedi takıyorum D:/I386 sorunu şimdi kafamı kurcalayan şey I386 dosyası 1. cd var neden 2 cd isterken o sorunu veriyor Veya I386 dosyasını 2.Cd atıp ole bir cd hazırlask olurmu ne olur acil bir cvp 20 pc benı beklıyor

İşlem bitince esc tuşuna basarak ikinci sidi isteme ekranını kapatın. Bilgisayarınızı tekrar başlatın. Resetten sonra 2. cdyi takın programları yükleyin. Olacak mı bir bakın.

1. CD eksik yüklenmiş olabilir buda bir ihtimal.

scaywolker arkadasım eğer cdyi neroda yazdırdıysan hızlı yazmıştır.İsobusterda yazdırmanı istiorum yhada neroda en yavaş şekilde yazdırırsan istediğin sonucu alacağına eminim aynı sorun devam ederse bildir tekrar yardımcı olmaya çalışırım...

4x(600kb/s) hızla yazdırdım.buda en düşük hız 3cd dede aynı durum var.Doğru neroda yazdırdım.ama anlamadığım benim bilgisayarımda yapıyor.Elimdeki diğer normal xp veya başka katılımsız kurulumlarda olmamıştı.Acaba sorun nedir.

amd dual core 3800

msı k9n neo-f

1gbddr2667 ram

256 ati radeon x550 ekran kartı sistemden kaynaklanan bi sorun olduğunu söyleyebilirmisiniz.

Arkadaşlar tnc xp sp3 yükedik; aygıt yöneticisi, yönetim, regedit vs ÇALIŞMIYOR. yetkim elimden alınmış. ayrıca faks hizmeti iptal. ÇOK ACİL YARDIMINIZ GEREK. slm.

TncXp Sp3 ile ilgili sorununuz ilgili yere yazar iseniz, eminim ki bir cevap alırsınız. Ayrıca, Sınırlı bir kullanıcı ile giriş yapmış iseniz, dediğini sorunlar olabilir ki bunlar sorundan ziyade yetkilendirme ile ilgili ayarlardan kaynaklanır.

Arkadaşlar benim 3.cü yazışım hala soruma cevap verebilen cıkmadı.ana kurulum ekranında 39 dk kaldı o sayfada yani neden bir sorunla karşılaşıldı kur devam edemiyor deyip kapatır pc yi.madalya takacagım cevap yazana en azından

Üçüncü yazışınza cevap vermeye çalışayım. Bildiğim kadarı ile Kur devam edemiyor ise, edemediğine dair bir hata vermesi gerekir. Yada bir parametre, diye biliyorum. hata açıklaması sadece bunun ile mi ilgili..

@itpentaoi nun iletisi ve cevabınıza göre cd'den kaynaklanan bir sorun mu var acaba? aslında yazım hızının çok fonksiyonu olduğunu düşünmüyorum -ki çok eski bir okuyuca sahip değilseniz-. Ama sistem özelliğinizden dolayı yazım hızında bir sorun oluşabilir. Sistem özellikleriniz (işlemci+ram+anakart ve frekansları ile diskin rpm hızı ve veriyolu tipi, cd-romunuz) uyumsuzluğundan dolayı gerekli önbelleği oluşturamaz ve veri transferinde bir darboğaz yaşar ise, cd yakma, okumama hata hatalı yazım olabilir.

Bunun için cd'nizi örneğin neroda teste tabi tutarsanız, cd haritasını daha iyi görmüş olursunuz.

Eğer testte bir sorun gözükmez de %100 sonucu çıkar ise, rahatlıkla kullanbilir ve cd çantanıza yerleştirebilirsiniz.

Bazen kurulumda kiltlemeler ve bu tür atalar meydana geldiğinde yeniden başlatma ile sorunlar hallolabilir. yeniden başlattığınızda Kur devam ediyor mu? Yada nasıl davranıyor.

Anakartların sitelerinde güncel bios updateleri verilir. Ver ayrıca notlar da yazılır. Bu notlarda bu bios sürümünde hangi hataların giderildiği ve nelerin düzeltildiği gibi. Lütfen bunu da kontrol ediniz.

Bir etkisi olacağını sanmıyorum ama, bios ayarlarınızı "default" değerlere alınız.

Ve kurulumu tekrar deneyiniz.

Please register to see this content.

burdan tncxpyi indirdim heycanla fakat tam kuruluma başlıycak 39 dk var diyor ondan sonra dögüsel veri hatası dedim herhalde hızlı yazdırdım yavaş yazdıram yine aynı sorun buraya baktım başka programlarla yazdırmayı deneyin diyosunuz öylede yazdırdım yine olmadı tam 7 tane cd boşuna gitti farklı cdlerde denedim bunları bide

Please register to see this content.

burdan tncxpyi indirdim heycanla fakat tam kuruluma başlıycak 39 dk var diyor ondan sonra dögüsel veri hatası dedim herhalde hızlı yazdırdım yavaş yazdıram yine aynı sorun buraya baktım başka programlarla yazdırmayı deneyin diyosunuz öylede yazdırdım yine olmadı tam 7 tane cd boşuna gitti farklı cdlerde denedim bunları bide

donanımsal bi sorun olabilir

kasada takılı olan bütün kartları çıkar ekran kartı kalsın , biostan da default ayarlara getir , tekrar dene.