Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

Normal xp'den bir farkı yok.

Evet. Kesinlikle pek farki yok ancak:

Bilgisayarim / Alt + Enter'dan Uzak' bolumunde Uzak Masaustunu aktif edip uygula'yi tikladigimda kutu bosaliyor ve Uzak Masaustu acilmiyor. Ve ayrica Messenger yolu ile Uzak Masaustu baglantisi da kurulamiyor. Bu sorun normal Xp kurulumlu sistemlerde Guncellemeler ile ilgili idi. Ancak; TncXp'de guncelleme yaptigim hâlde sorun devam ediyor.

Ilginiz icin tesekkurler.

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Please register to see this content.

burdan tncxpyi indirdim heycanla fakat tam kuruluma başlıycak 39 dk var diyor ondan sonra dögüsel veri hatası dedim herhalde hızlı yazdırdım yavaş yazdıram yine aynı sorun buraya baktım başka programlarla yazdırmayı deneyin diyosunuz öylede yazdırdım yine olmadı tam 7 tane cd boşuna gitti farklı cdlerde denedim bunları bide

TncXp ile tanistigimda basima gelen birseydi bu. Asus DvdRw ile 16x'te yazdirmistim. 3 Cd'yi bir turlu calistiramadim. :s TncXp kurulum kismina geldigi an bahsini ettigin turden hata iletisi cikiyordu ortaya. Daha sonra Lg DvdRw ile 24x'te yazdirdigim bir cd'nin calistigini farkettim. Bir kac kez kurulum kisminda ram'den kaynaklandigini dusundugum ( Ram'i degisince kurulum yapiyordum ) pc'de buna benzer hata mesaji ile karsilastim. Su an saglikli bir sekilde kullanabiliyorum. Velhâsil- ya CdRw'ni degistirerek iso'yu yazdir yahut da ram'i gecici olarak degistir.

Saygilar.

4x(600kb/s) hızla yazdırdım.buda en düşük hız 3cd dede aynı durum var.Doğru neroda yazdırdım.ama anlamadığım benim bilgisayarımda yapıyor.Elimdeki diğer normal xp veya başka katılımsız kurulumlarda olmamıştı.Acaba sorun nedir.

amd dual core 3800

msı k9n neo-f

1gbddr2667 ram

256 ati radeon x550 ekran kartı sistemden kaynaklanan bi sorun olduğunu söyleyebilirmisiniz.

Arkadaş benim sistemimde seninkiyle aynı alttaki resimde gösterdiğim gibi yapınca oldu "işaretlediğim yer trackatonce" değil "discatonce" olmalı.

denemekte fayda var...

ARKADASLAR LUTFEN YARDIM EDİN TNCXP İNDİRDİM AYNEN VİDEODAKI GIBI CD YE YAZDIRDIM VE KURMAYA CALISTIM AMA KUR DOSYALARI KOPYALARKEN HATA VERİYO BU DOSYA KOPYALANAMIYOR DİO KURULUMU BİOS A GIRMEDEN YAPTIGIM İÇİN Mİ YOKSA İNDİRİYOKEN MI HATLAR KOPTUDA TAM İNMEDİ EGER TEKRAR İNDİRMEM GEREKIYORSA HANGI LINKLERİ İNDİRİYIM İKİ FARKLI CD 1 LİNKLERİ VARYA ALTERNATIFIMI DİERİNİ Mİ İNDİRİYIM ACİL YARDIMCI OLURSANANIZ SEVİNİRİM

Edited by serserymrt

ARKADASLAR LUTFEN YARDIM EDİN TNCXP İNDİRDİM AYNEN VİDEODAKI GIBI CD YE YAZDIRDIM VE KURMAYA CALISTIM AMA KUR DOSYALARI KOPYALARKEN HATA VERİYO BU DOSYA KOPYALANAMIYOR DİO KURULUMU BİOS A GIRMEDEN YAPTIGIM İÇİN Mİ YOKSA İNDİRİYOKEN MI HATLAR KOPTUDA TAM İNMEDİ EGER TEKRAR İNDİRMEM GEREKIYORSA HANGI LINKLERİ İNDİRİYIM İKİ FARKLI CD 1 LİNKLERİ VARYA ALTERNATIFIMI DİERİNİ Mİ İNDİRİYIM ACİL YARDIMCI OLURSANANIZ SEVİNİRİM

Cd'yi tekrar çekiniz ve yazdırınız..

Tam inmedi ise sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Arkadaşlar ben bu TNC_XP yi kurdum herşey Güzeldi. taakii Dosya kopyalamaya gelene kadar.%99 oldu ve " Shellstyle.sys " kopyalanırken hata werdi. ' Shellstyle.sys dosyası bulunamadı ' Naapmam lazım ????

Xp kurulumunda mı? sonrasında mı? yoksa 2. cd'de mi hata verdi.

Ayrıca Cd içeriğinde Shellstyle.* adlı bir dosyaya rastlanılmamıştır.

Acaba cabinetlerin içeriğinde mi? Tam bakmama gerekli..

Bulunamadı demesi ilginç. Kopyalanamadı dese idi cd yada medyadan diyecektim..

Ve acaba dosya ismi doğru mu?

selam arkadaşlar ben tncxp yi 5 kere kurdum ama hata ile karşılaşmadım fakat şu an bi pc ye daha kuruyorum ama nedense format atıldıktan sonra 5 seçenekli ekran geliyor orda herhangi birşeye basmadan devam etmem lazım biliyorum basmıyorum fakat windows açılır gibi yaparak bir hata sayfası geliyor

bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini önlemek için windows kapatıldı bu durdur hatası ekranını ilk kez görüyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın bu ekran yeniden karşınıza çıkarsa aşağıdaki adımları izleyin bilgisayarınızda virüs kontrolu yapın yeni yüklenen sabit diskleri veya sabit disk denetlleyicilerini kaldırın sabit diskinizin düzgün şekilde yapılandırılmış ve sonlandırılmış olduğunu denetleyin chkdsk /f komutunu çalıştırarak sabit diskte bozulma olup olmadığını denetleyin ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın teknik bilgiler (STOP:0x0000007B (0xF894C528,0xC0000034,0x00000000,0x00000000)

ben ne yazıkki dosada giremiyorum nede windowsa kurulum işlemini en az 10 defa yaptım ama olmadı bu sorun neden kaynaklanır bilginiz varsa acil yardım bekliyorum

NOT: c diski ntfs d diski fat 32 bundanda kaynaklanabilirmi?

Edited by karamirza

Arkadaşlar ben bu TNC_XP yi kurdum herşey Güzeldi. taakii Dosya kopyalamaya gelene kadar.%99 oldu ve " Shellstyle.sys " kopyalanırken hata werdi. ' Shellstyle.sys dosyası bulunamadı ' Naapmam lazım ????

Dosya olarak , Shellstyle.* olarak bütün arşiv içleri de dahip olmak üzere arattırdım.. Ve tncxp kurulu sistemde de böyle bir dosya malesef yok. Bulunanlar ise "Shellstyle.dll"

Sonuç burada

Ayrıca elinizdeki cd'nin sağlam olup olmadığını kontrol ediniz. Örneğin tüm cd'yi bilgisayarınıza kopyalamaya çalışın.

selam arkadaşlar ben tncxp yi 5 kere kurdum ama hata ile karşılaşmadım fakat şu an bi pc ye daha kuruyorum ama nedense format atıldıktan sonra 5 seçenekli ekran geliyor orda herhangi birşeye basmadan devam etmem lazım biliyorum basmıyorum fakat windows açılır gibi yaparak bir hata sayfası geliyor

bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini önlemek için windows kapatıldı bu durdur hatası ekranını ilk kez görüyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın bu ekran yeniden karşınıza çıkarsa aşağıdaki adımları izleyin bilgisayarınızda virüs kontrolu yapın yeni yüklenen sabit diskleri veya sabit disk denetlleyicilerini kaldırın sabit diskinizin düzgün şekilde yapılandırılmış ve sonlandırılmış olduğunu denetleyin chkdsk /f komutunu çalıştırarak sabit diskte bozulma olup olmadığını denetleyin ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın teknik bilgiler (STOP:0x0000007B (0xF894C528,0xC0000034,0x00000000,0x00000000)

ben ne yazıkki dosada giremiyorum nede windowsa kurulum işlemini en az 10 defa yaptım ama olmadı bu sorun neden kaynaklanır bilginiz varsa acil yardım bekliyorum

NOT: c diski ntfs d diski fat 32 bundanda kaynaklanabilirmi?

5 seçenekli ekranı anımsayamadım. Nedir o seçenekler ?

Acaba disk sürücülerinizin bağlantısı nedir ? Yani ide-sata1 yada sata2

Ve xp cd'sindeki MiniXp' yi çalıştırınız ve disklerinizi kontrol ediniz.

tncxp yi raıd sürücüyü tanımıyor o yüzden bilgisayara kuramıyorum. anakartım ati çipsetli si3112r sürücüsünü tanımıyor normal xp kurabiliyorum tanıyor. yardımlarınız için teşekkürler.

Raid sürücülerinin birçoğu cd'ye entegre edilmiştir. Belki sizin sürücünüz yoktur. Anakartın model+markasını bildirirseniz, bu konuda bir çalışma yapabiliriz.

Lakin, zaten orjinal xp içerisindeki sürücüler silinmeden ilave yapılmıştır. Burada bir zıtlık var gibi.

arkadaslar bu cd yi almanca yapma imkani yokmu

malesef Almanca yapılması çok zor bir ihtimal.. Öncelikle almanca bilen arkadaşların olması şart :blink:

mrb arkadaşlar ben sony ericsson w810i aldım ve içindeki resimler bir kılasöre attıktan bi süre sonra yanlışlıkla o klasörü sildim bunu geri yükleme imkanımız varmı bilener lütfen bildirsin

Dediğiniz olay daha farklı bir konu.. Aslında bu başlığa da uygun değil. "undelete" "unerase" "recovery" gibi kelimeleri sitede aratınız. ve uygun bir programı çekip dosyalarınıza ulaşmaya çalışınız.

arkadaşlar ben tncxp nin 2.cd sini taktığımda autorun açılmıo onn yerine WPI adında not defteri açılıyor ve not defterinin içind acayip acayip şekiller var daha nce bu cd sorunsuz çalışmıştı ama şimdi sorun çıkardı yardımcı olursanzı sewinirim

Emily kardeş denedim onda sorunsuz açıldı ama benm pcde ndn olmuo

Explorer ile açman gerekli o wpi.hta dosyasını..

Dosyaya sağ tuşa tıkladığında açılan menüden "birlikte aç" ı seçim oradan da iexplorer'ı seçer isen, wpi kurulum ekranına ulaşabilirsin.

KOlay gelsin.

Dün tekrar bir kurulum gerçekleştirdim..

Ama cd ile ilgili bir problem vardı. Şöyle ki Neroda test ettiğimde son dosyalara ait sektörlerde sarı renkler oluştu ki sarı rengin anlamı "hatalı" idi..

Ne olup ne olmayacağını görmek istedim. gerçi o sarı renkler Xp kurulumuna da ait olmayabilirdi. Belki Hiren'e ait bir dosya vardır üzerinde..

Ama kurulumda bir ico doasyasını kopyalayamadıoğın söyledi. Tekrar dene ve esc ile atlayabileceğimi belirtti. Esc ile boşver bu dosyayı dedim. Bu dosya sonrası alttaki durum çubugunda Shellstyle.* dosyalarını kopyalamaya başladı..

Yani yanlış yazımdan dolayı çok gereksiz ico dosyasındaki gibi esc ile durum kurtulabilir ama daha gerekli bir dosya için bunun sonucu üzücü olabilir. Ki asms de öyle bir hata mıdır acaba ??

Selamlar...

Öncelikle emeği geçenlere teşekkürler...

Benim bir sorum olacak.

TNCXP de internet explorer in anasayfasını nasıl değiştirebilirim?Firefox da değişti fakat ie de değiştiremiyorum.Her seferinde tekrar sıfırlayıp forumu ana sayfa yapıyor.internet seçeneklerinden demeyin sakın :)...oradan yapılan işlemlerimi kabul etmiyor tekrar sıfırlıyor,bir çok kez değiştirmeme rağmen her seferinde forumu ana sayfa yapıyor...Yani demek istediğim sistem ayarlarından ne biliyim regeditten falan biyerlerden mi değiştirmem gerekiyor...

Yardımcı olursanız sevinirim...

Tekrar teşekkürler...

Selamlar...