Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

arkadaşlar, öncelikle böyle güzel bir çalışmaya imza attğınız teşekkür ederim.

belli başlı 5 adet problemle karşılaştım, çözüm yolu gösterirseniz sevinirim.

- bölgesel ayarlardan dil çubuğunu aktif etsek de, başlat çubuğuna getiremiyoruz kayboluyor.masaüstüne getiriyoruz, minimize edince kayboluyor.

- işim gereği rusça, japonca gibi giriş metodlarını eklemem gerekiyor, uluslararası dil metodlarının birçoğunu kaldırmışsınız, windows'ta varsayılan olarak gelen bu dil desteklerini internetten bulmak eklemek zaten mümkün değil.(bu gerçekten çok önemli)

- standart modem sürücüleri kaldırılmış, bluetooth ile internete giremiyoruz, çünkü standard 33600 bps modem olarak yüklenmesi gereken bluetooth telefonların normalde windowsta olması gereken varsayılan sürücüleri yok.

- Varsayılan olarak ayarladığınız TnC kullanıcısı, adı değiştirilemiyor, ikincisi denetim masasından yeni kullanıcı ekleyip ona geçtiğimizde TnC kullanıcısına ulaşmak için oturum kapatınca çıkan kullanıcılar penceresinde gözükmüyor, ctrl-alt-del yapıp elle girmek gerekiyor.

- şirket içinde ağdan dosya ve yazıcı paylaşımı yapılamıyor, ağ kurulum sihirbazını da ayarladım, ancak ağ komşularından görebildiğimiz makinaya giremiyoruz, komple c'ye kadar full paylaşım verdim, güvenlik duvarını kapadım, yine de diğer bilgisayarlardan erişemiyoruz.

bu konularda yardımcı olabilirseniz minnettar olurum.Yeniden böyle güzel bir çalışmayı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim.

i.e,de giriş sayfamı degiştiremiyorum sürekli burası acılıyor :D firefox,ta sorun yok onda istedigimi yapabiliyorum ama i.e,de malesef degiştiremiyorum degişmiş gibi gözüküyor ama tekrar actıgımda yine burası cıkıyor acaba sorun nedir virüs bulasmıs demeyin ilşk kurdugumdan beri var bu sorun

• Administrator

i.e,de giriş sayfamı degiştiremiyorum sürekli burası acılıyor :D firefox,ta sorun yok onda istedigimi yapabiliyorum ama i.e,de malesef degiştiremiyorum degişmiş gibi gözüküyor ama tekrar actıgımda yine burası cıkıyor acaba sorun nedir virüs bulasmıs demeyin ilşk kurdugumdan beri var bu sorun

Virüs değil . SpySweeper programı izinsiz anasayfa değişmeyi engeller. Options'a bakarsanız orada ayarlar mevcut.

• Administrator

SpySweeper programının ayarlarımı diyosunuz eger oysa nereden ayarlamam gerekiyor

Evet, Spysweeper programı görev çubuğunda çalışan sarı ikonlu bir programdır. Options altında ayarlar. Tam ezberimde değil.

TncXP ile ile ilgili soru ve sorunlarınızı buraya yazınız. Açılan diğer başlıklar silinecektir.

ISO Dosyası CD'ye nasıl yazılır:

http://www.bultar.net/TeamTnC/kalipyazdirmabyteamtnc.rar[/CODE]

tncxp' yi bilgisayarıma nasıl indirebilirim

iso ve rar uzantılı dosyalar yazıyor başında ise internet adresi var siteye giriyorum ama programla ilgili hiçbirşey çıkmıyor yardımcı olursanız sevinirim.

slm. ben tnc xp'yi laptopuma kurdum.fakat ricoh card readerımın sürücüleri yüklemeyle ilgili sorun var. her ne kadar orjinal sürücüelri yüklesem de donanım yöneticisinde "ricoh mmc host controller" simgesinin yanında bir ünlem işareti ve açıklamaısnda da kod 31 sürücü yüklenemedi diyor. başka sürücüler de deneme rağmen olmadı. kart okuyucumu kullanamamıyorum. bundan önce vista ve normal xp de kurmuş olduğum bilgisayarımda sorunsuz çalışıyordu. ayrıca aynı bilgisayardan 3 arkadaşımda daha var ve onlarda herhangi bir sorun yok. sorunuma bir çözüm bulabilirseniz seviniri.

teşekkürler. saygılar.

Sevgili Admin kardeşler öncelikle TncXp ile ilgili canı gönülden tebrik ve teşekkürler..

Benim sorunum TncXp kurulu sisteme Knight Online kurulumunda bu exe bir Win32 uygulaması değildir diye bir hata mesajı almam ve hiç bi şekilde TncXp kurulu sistemlere Knight Online kuramam

Fakat normal Xp Pro. sisteme kurabiliyorum İnternet kafe sahibiyim yardımcı olursanız sevinirim. Satgılar

Sevgili Admin kardeşler öncelikle TncXp ile ilgili canı gönülden tebrik ve teşekkürler..

Benim sorunum TncXp kurulu sisteme Knight Online kurulumunda bu exe bir Win32 uygulaması değildir diye bir hata mesajı almam ve hiç bi şekilde TncXp kurulu sistemlere Knight Online kuramam

Fakat normal Xp Pro. sisteme kurabiliyorum İnternet kafe sahibiyim yardımcı olursanız sevinirim. Satgılar

• Administrator

slm. ben tnc xp'yi laptopuma kurdum.fakat ricoh card readerımın sürücüleri yüklemeyle ilgili sorun var. her ne kadar orjinal sürücüelri yüklesem de donanım yöneticisinde "ricoh mmc host controller" simgesinin yanında bir ünlem işareti ve açıklamaısnda da kod 31 sürücü yüklenemedi diyor. başka sürücüler de deneme rağmen olmadı. kart okuyucumu kullanamamıyorum. bundan önce vista ve normal xp de kurmuş olduğum bilgisayarımda sorunsuz çalışıyordu. ayrıca aynı bilgisayardan 3 arkadaşımda daha var ve onlarda herhangi bir sorun yok. sorunuma bir çözüm bulabilirseniz seviniri.

teşekkürler. saygılar.

Ricoh'un sitesinden sürücüyü bulman gerek. Everestten tam modele bakıp ararsan bulabilirsin. Aynısı benimde başıma gelmişti. Baya bi aramıştım sürücüyü ama çalışmıştı.

Bilgisayarınızda virüs olmasın?

Merhabalar TNCXP kullanıyorum ve aşağıdaki resimlerdeki hata yüzünden babam bana normal XP işletim sistemini kurduruyor. Ve kendisi genelde tavla oynadığından dolay etkilenmiyor. ama bilgisayar çok şişiyor ve ağır çalışıyor. TNC yüklediğimde ise güzel çalışıyor . Fakat Scanner kullanan babam için aşağıda verilen hata yüzünden TNC kullanamıyorum. Bana yardımcı olurmusunuz? Sorun şu Mustek ScanExpress 6000 P marka tarayıcıyı çalıştırdığımızda ve tarama yaptığımızda resimlerdeki gibi hata alıyoruz ve çalıştıramıyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim.

NOT: normal işletim sistemlerinde hata yapmıyor.

Please register to see this content.