Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Administrator

Merhabalar TNCXP kullanıyorum ve aşağıdaki resimlerdeki hata yüzünden babam bana normal XP işletim sistemini kurduruyor. Ve kendisi genelde tavla oynadığından dolay etkilenmiyor. ama bilgisayar çok şişiyor ve ağır çalışıyor. TNC yüklediğimde ise güzel çalışıyor . Fakat Scanner kullanan babam için aşağıda verilen hata yüzünden TNC kullanamıyorum. Bana yardımcı olurmusunuz? Sorun şu Mustek ScanExpress 6000 P marka tarayıcıyı çalıştırdığımızda ve tarama yaptığımızda resimlerdeki gibi hata alıyoruz ve çalıştıramıyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim.

NOT: normal işletim sistemlerinde hata yapmıyor.

Sanırım twain.dll dosyası eksik. Alttaki dosyayı çekip system32 içine atmayı dene.

http://www.dll-files.com/dllindex/download.php?twaindownload0UJkSFbGdU[/CODE]

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sanırım twain.dll dosyası eksik. Alttaki dosyayı çekip system32 içine atmayı dene.

http://www.dll-files.com/dllindex/download.php?twaindownload0UJkSFbGdU[/CODE]

Sayın sk8er_boi dediğiniz twain.dll dosyasını kopyaladım. fakat halen aynı hatayı veriyor. başka bir yöntem var mıdır?

C:\Windows altına atmayı dene birde.

Şu an için dediğiniz gibi WINDOWS ana klasörünün içine kopyaladım değişimi onayla çıktı tümüne evete bastım fakat aynı değişen birşey olmadı. ne yapmam gerek. Benim için sorun değil fakat babam Scanner'i kullandığı için çalışmayınca normal XP yi kur diyor . Lütfen başka yöntemler varsa paylaşın

laboratuardaki makinalara kurduk fakat bir muddet sonra 1 ay kadar. bilgisayar açılıyor, masaüstü ekrana gelmiyor, ctrl + alt + delete ile oturumu kapat diyoruz. daha sonra açtıgımızda masaustu iconlarıı yukleniyor. bundan baska bir cozum yolu var mıdır yeniden kurmak disinda. benim evde de okuldaki makinamda da kurulu daha hic oyle bisey olmadı ama ogrenci bilgisayarlarinda oluyor. kurulan herhangi bir programlami ilgili acaba? deepfreeze falan gibi?

?¿

• Administrator

Şu an için dediğiniz gibi WINDOWS ana klasörünün içine kopyaladım değişimi onayla çıktı tümüne evete bastım fakat aynı değişen birşey olmadı. ne yapmam gerek. Benim için sorun değil fakat babam Scanner'i kullandığı için çalışmayınca normal XP yi kur diyor . Lütfen başka yöntemler varsa paylaşın

Babanın sözünü dinle o zaman. Veya netten yeni sürücüleri bul.

?¿

Bulaşan bir virüsle alakalı olabilir. Spyware gibi.

selam arkadaslar tncxp güzel olmus ellerınıze saglık ama her arkadasın dedıgı gıbı bazı hatalar oluyor mesela benım basımada tncxp 2.cdsınde bulunan nero lite programı yerıne kendımde cd sı bulunan nero premıum u yuklemek ıstıyorum ama ne kadar denesemde bu xp de bır turlu calıstıramıyorum devamlı hata verıyoır eskıden orjınal xp de sorun olmuyordu ama bu xpde sorun oluyor sankı xp de kilit varmıs gıbı sızın programlardan baska program yuklenemezmıs gıbı bunun ıcın bır onerınız varmı acaba

• Administrator

selam arkadaslar tncxp güzel olmus ellerınıze saglık ama her arkadasın dedıgı gıbı bazı hatalar oluyor mesela benım basımada tncxp 2.cdsınde bulunan nero lite programı yerıne kendımde cd sı bulunan nero premıum u yuklemek ıstıyorum ama ne kadar denesemde bu xp de bır turlu calıstıramıyorum devamlı hata verıyoır eskıden orjınal xp de sorun olmuyordu ama bu xpde sorun oluyor sankı xp de kilit varmıs gıbı sızın programlardan baska program yuklenemezmıs gıbı bunun ıcın bır onerınız varmı acaba

Öyle kilit gibi birşey yok. Yani o kadar ileriyi düşünmedim. Bu durumlarda çıkan hata mesajını yollamak daha iyi olur. Çünkü hata mesajları bize hatanın ne olduğunu anlatabilir. Kırmızı çarpı işaretini görüp hata var dememek lazım.

cd yükleme işlemi bitiyor restart ediyor 39 dakika diyor ve aynen şu hata inistalation Failed:G:\|386'asms sonra tamam diyoruz ve yeniden başlatılıyor TNCXP CD1 i 2 kere download ettim şimdi 3.kez download etmeye başladım birçok cd ye yazdım ama hep aynı hata hatta başka kasalarda da denedim aynı hata

• Administrator

cd yükleme işlemi bitiyor restart ediyor 39 dakika diyor ve aynen şu hata inistalation Failed:G:\|386'asms sonra tamam diyoruz ve yeniden başlatılıyor TNCXP CD1 i 2 kere download ettim şimdi 3.kez download etmeye başladım birçok cd ye yazdım ama hep aynı hata hatta başka kasalarda da denedim aynı hata

Daha önceki postlarımda da söylediğim gibi, farklı bir cdrw ile yazdırın. Bazı cdrw'lerde sorun çıkıyor.

Mesela şuan bu pcde takılı olan TSST Corp marka dvdrw ile yazdığım cdlerde o hatayı alıyorum. Ama Arkadaşımın LG DVDRW'sinde yazdığım cdler sorunsuz.

ya dün her türlü yönetim denetim yok dll dosyası mı bulmadın ne yaptıysam yaptım olmadı. scanner'in driverini indirdim kurdum yine tık yok. bu nasıl pis bir hatadır kimse çözemedi arkadaşlar.

Please register to see this content.

TncXP ile ile ilgili soru ve sorunlarınızı buraya yazınız. Açılan diğer başlıklar silinecektir.

ISO Dosyası CD'ye nasıl yazılır:

http://www.bultar.net/TeamTnC/kalipyazdirmabyteamtnc.rar[/CODE]

ÖNCELİKLE BOYLE BIR PROĞRAM HAZIRLADIĞINIZ ICIN EMEGI GECENLERE TESEKKUR ETMEK ISTIYORUM..

BENIM SORUN SU:

YENI PC ALDIM ARKADASTAN DA 1 CD ALDIM KURDUM .ORAYA KADAR BIRSEY YOK

AMA UZAKTAN YARDIM ALAMIYORUM VEDE GONDEREMIYORUM..BİLGİSAYARIM-OZELLIKLER -UZAK

BAKTIGIMDA USTTEKI KUTUCUGUN (UZAKTAN YARDIM GONDERILMESINE IZIN VERSECENEGI) TIKLIYORUM UYGULA DIYORUM TAMAMA BASIYORUM

AMA BIR TURLU AKTIF EDEMEDIM

BANA BU KONUDA YARDIM EDERSENIZ...BENIMLE ILETISINE GECERSENIZ SEVINIRIM ADRESIM :

gizli824[b][color=#FF0000]Forumda msn, mail, adres, gerçek isim vs. bilgilerinizi paylaşmayınız[/color][/b].com

sımdıden bu guzel paylasımın devamlılıgını dılıyorum..

cevap beklıyoum mumkunse acıl yonunden ....

rabbım yar ve yardımcımız olsun ıns....

• Administrator

ÖNCELİKLE BOYLE BIR PROĞRAM HAZIRLADIĞINIZ ICIN EMEGI GECENLERE TESEKKUR ETMEK ISTIYORUM..

BENIM SORUN SU:

YENI PC ALDIM ARKADASTAN DA 1 CD ALDIM KURDUM .ORAYA KADAR BIRSEY YOK

AMA UZAKTAN YARDIM ALAMIYORUM VEDE GONDEREMIYORUM..BİLGİSAYARIM-OZELLIKLER -UZAK

BAKTIGIMDA USTTEKI KUTUCUGUN (UZAKTAN YARDIM GONDERILMESINE IZIN VERSECENEGI) TIKLIYORUM UYGULA DIYORUM TAMAMA BASIYORUM

AMA BIR TURLU AKTIF EDEMEDIM

BANA BU KONUDA YARDIM EDERSENIZ...BENIMLE ILETISINE GECERSENIZ SEVINIRIM ADRESIM :

gizli824Forumda msn, mail, adres, gerçek isim vs. bilgilerinizi paylaşmayınız.com

sımdıden bu guzel paylasımın devamlılıgını dılıyorum..

cevap beklıyoum mumkunse acıl yonunden ....

rabbım yar ve yardımcımız olsun ıns....

http://download.microsoft.com/download/B/0/2/B023DC5D-1895-4533-BFF0-F42F0184C896/mmssetup.exe[/CODE]

Buradan win messenger'i çekip kurun bakalım olacak mı.

Ricoh'un sitesinden sürücüyü bulman gerek. Everestten tam modele bakıp ararsan bulabilirsin. Aynısı benimde başıma gelmişti. Baya bi aramıştım sürücüyü ama çalışmıştı.

Bilgisayarınızda virüs olmasın?

Sorunumu çözdüm. Sorun sürücüyle ilgili değilmiş. İşletim sistemim fazladan Ricoh SD Bus Host Adapter gibi aslında var olmayan bir donanım bulmuş ve bu donanım MMC Host Controllerla çakışmış. Ricoh SD Bus Host Adapter' a sağ tıklayıp devre dışı bırak dedikten sonra sorunum çözüldü. Yardımlarınız için teşekkürler. Kolay gelsin.

selam arkadaşlar tcn xp de bir sorunla karsılaştım oyunlarda donma yapıyor oyun kitleniyor acaba benim pc de bir sorunmu var diye başka pc yede kurdum ama tcn de kitleme yapıyor normal xp de böyle bir sorun yok bu sorunu cözerseniz sevinirim şimdiden teşkkür ederim.

CD yi "kalipyazdirmabyteamtnc" de gösterdiğiniz gibi yazdım.Biçimlendirmeyi yapıyor fakat windows kurulumuna gelince hata veriyor."Önemli Hata" başlığında bir dosyanın eksik olduğunu söylüyor.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Edited by Brknt

arkadaşlar benim söyle bir sıkıntım var.TncXp Sp3 ü büyük bir gururla müşterilerime tanıtıyorum.Hele internet kafelere.Yanlız bir sıkıntım oluyor kurarken.Takdir edersinizki internet kafelerde bilgisayar sayısı birden çok fazla.Ben onların servis sağlayıcılığını yaparken bütün ağ kablolarını çekmem gerekiyor.Çünkü bir ağda aynı isimli birden fazla bilgisayar olmuyor.Ben windowsları kurarken makine adlarını tnc-team 01,....02 gibi yapmak zorunda kalıyorum.Ben bu entegrasyonu cd nin içine nasıl yapabilirim.Veya bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.Şimdididen yardımlarınız için teşekkürler.

Arkadaşlar Yardımcı olabilecek bir üye yokmu?

Edited by binocan

Sevgili Admin;

daha önce iso halinde açıp cdye yazdırmaya çalıştığım tncXP CRC hatası verdi.Bu gün forumda anlattığınız gibi yaparak hatanın 6.partta olduğunu gördüm.iki kez download ettim rapidden,her iki dosyada da iso'yu açarken aynı partta (6.part)hata verdi.İso dosyası oluşsa bile Cd'den kurulum yapılamıyor.Açılış ekranı geliyor,3'e basınca takılıp kalıyor.PART6 da hata var herhalde.Bi el atsanız diyorum.Saygılar....

sk8er_boi saol guzel bişley yapmısın ama boot ekranı gelmiyo ya banada acil lazım setup dosyası filan yok cd içindi orjinal xp var ya kafayı yıcem post cogu kişide aynı yazıyı gordum ama acıklayıcı bi cevap yok lütven yardımn

Selam arkadaşlar

Daha önce kurup kullandığım tncxp yi yeni sistemime kuramadım bu tür bi sorunla karşılaşan oldumu aranızda.

Bu Eski Sistemim;

Asus K8N Nvidia chipsetli mainboard

Amd 3000+ s754 Cpu

Leadtek Winfast GF5700 TD Le Vga

Samsung 2x 80gb Sata 8Mb Cache HDD

Buda Yeni Sistem;

Gigabyte ds3 intel 965 chipsetli mainboard

Intel e6320 Core2duo 4Mb 1,86Ghz Cpu

Sapphire x1950Pro 256Mb Vga

Seagate 250Gb Sata2 16Mb Cache Hdd