Sign in to follow this  
Followers 0
ihsan43

Cpu %100 Sorunu

18 posts in this topic

arkadaşlar bi kaç sorum var

2 sekme açıkken 1inde youtube den şarkı açtım diğerinde face de gezinirken youtube açık olan sekmedeki video donuyor, o sekmeye geçince devam ediyor, ram ile alakalı olabilir mi, internet hızından kaynaklandığını düşünmüyorum.

bir de cpu sürekli %100 gösteriyor, googleden araştırdım termal macun yenileyin demişler fakat onun ısı iletimi ile alakalı oldugunu biliyorum, bazı kişiler virüsten kaynaklandıgını söylemiş, virüs programı  microsoft security essentials kullanıyorum, crack serial gibi şeylerle uğraşmamak için kurdum. cpu %100 sorununu nasıl çözerim,bazende windows gezgini çalışmayı durdurdu uyarısı geliyor masaüstü yöneticisi yani explorer.exe yeniden yükleniyor diğer sitelerdeki bilgilere pek güvenemedim, yardımcı olursanız sevinirim :)

resim 1 : http://u1312.hizliresim.com/1j/s/vuln4.png

resim 2 : http://u1312.hizliresim.com/1j/s/vulns.png

Edited by ihsan43

internet download manageri bilgisayarından kaldırırsan sorunun düzelir :D

Edited by ArminVB

resimleri ekledim linkleri koymayı unutmuştum :)

ben yazdığım sırada linkleri eklemişsin :D yukarıdaki iletimi değiştirdim okursan sorunun kaynağı yazıyor :D

internet download manager ram i varla yok arası kullanıyor gözüküyo nerdeyse onla alakalı olduğunu sanmıyorum :) 

cpuyu kullanım oranını görmediniz sanırım. explorer.exe ninde %50 olmasının sebebi büyük bir ihtimal ile internet download managerden kaynaklanıyor. Çünkü IDM ile aynı sorunu daha önce bende yaşadım.

m60gH0W.png

Edited by ArminVB

çok teşekkürler :D %50 ye düştü :) bi sorum daha olucak o işaretlediğiniz kısmı işlemi sonlandır dedim fakat idm yi yine kullanabiliyorum sadece o işaretlediğiniz kısım ne işe yarıyo

o dosyanın lisans(aynı zamanda crack) dosyası olması lazım. sistem boştayken bile %50 de duruyorsa yine normal değil. IDM yi komple kaldırın bilgisayarı yeniden başlatın ve cpu kullanım oranına bir bakın. birşey kaybetmezsiniz.

Edited by ArminVB

bilgisayardan kaldırp yeniden başlattım cpu kullanımı %0 ile %15 arasında değişiyo :) çok teşekkürler :)

çok soru sordum ama şunuda soriyim :D

virüs programlarına bakarken microsoft security sadece windows cracklerini bulup siliyor, kullanmayın felan yazmışlar, sistemi yormayan ve önüne geleni silmeyen ve crack serial derdi pek olmayan virüs programı önerebilirmisiniz :)

sistemim : win 7 ultimate x64

intel core duo 2   2.93 GHz

3gb ram 

çok teşekkürler :) ram kullanımı 2 sekme açıkken 1,36 gb diyo da ramleri çıkarıp uçlarını silgi ile temizlesem azalırmı, ekran kartında sorun olmuştu silmiştim düzelmişti de :)

1.36 gbyi sadece tarayıcımı kullanıyor yoksa genel olarak 1.36gb mı ? Genel olarak 1.36 gb ise gayet normal. bir sorun yok. Mesela şuanda bendede 2 sekme açık sistem 1.4 gb ram kullanıyor :D

Silme konusuna gelirsek ramin ayaklarını silerek ram kullanımı azaltıldığı görülmemiş birşey sanırım :D 

Edited by ArminVB

tamam ozaman sorun yok demektir :D bundan sonra idm felan kullanmıycam :D zaten indirmelere yasak geliyo diyolar mp3,film v.s şeylere :D

Youtube da olan yeni bir şey herkeste oluyor youtube un uyguladığı bir kural iki sekmede aynı anda oynatamıyorsun

Youtube da olan yeni bir şey herkeste oluyor youtube un uyguladığı bir kural iki sekmede aynı anda oynatamıyorsun

ben oynatıyorum ? :D 

sadece win 7 ve win 8 derken ? ben win 8.1 kullanıyorum dediğin gibi birşeyle karşılaşmadım