Jump to content

Nero Ile .iso Uzantılı Dosyalarýn Cd' Ye çekimi

Psychology
 Share

Recommended Posts

001ql4.jpg

Öncelikle açılan nero seçeneklerinden Kopyala ve Yedekle ve ardından Kalıbı Diske Yazdır

seçeneğini seçiyoruz.

002yn5.gif

Karşımıza açılan pencerede Öncelikle .iso .nrg .cue dosyalarımızın bulunduğu dizine gidiyoruz. Ardından Dosya Türü bölümünü açıyoruz ve Kalıp Dosyaları Seçeneğini işaretliyoruz. İşaretleme sonunda .iso dosyalarınız görünecektir. Cd'ye yazılacak olan .iso dosyamızıda seçtikden sonra Aç diyerek bir sonraki pencereye geçiyoruz.

003bm1.gif

Karşımıza açılan pencerede ki bilgileri ayarladıkdan sonra İleri diyerek yola devam ediyoruz.

Ek bilgi : Yazım Hızı bölümünü CD-RW olarak görmek fakat o şekilde algılamamak gerekmektedir. Cd üzerinde Yazan yazılar okunmalı ve cd'nin desteklediği hız bilinmelidir. Seçim daha sonra yapılmalıdır.

004nk1.gif

İleri Bölümü seçildikden sonra .iso dosyamız cd üzerine yazımı başlayacaktır.

005vu6.gif

Tamamen yazım işlemi tamamlandıkdan sonra açılan küçük pencereye tamam diyoruz. Tamam butonuna basıldıkdan sonra sol alt köşede ki Dur simgesi Bitti olarak değişecektir. Bizden Bitti butonuna basmamız beklenecektir. Basıldık'dan sonra Cdrom içerisinde ki cd dışarı çıkarılır kullanıma hazır halde

• 2 ay sonra...

Nero ile .iso uzantılı dosyalarýn Cd' ye çekimi ;

0018me.jpg

Öncelikle açılan nero seçeneklerinden Kopyala ve Yedekle ve ardından Kalıbı Diske Yazdır

seçeneğini seçiyoruz.

wol_error.gifOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 645x497 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın0029gb.gif

Karsımıza açılan pencerede Öncelikle .iso dosyalarımızın bulundugu dizine gidiyoruz. Ardından Dosya Türü bölümünü açıyoruz ve Kalýp Dosyaları Seçenegini isaretliyoruz. Isaretleme sonunda .iso dosyalarınız görünecektir. Cd'ye yazılacak olan .iso dosyamızıda seçtikden sonra Aç diyerek bir sonraki pencereye geçiyoruz.

wol_error.gifOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 641x490 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın0037xv.gif

Karsımıza açılan pencerede ki bilgileri ayarladıkdan sonra İleri diyerek yola devam ediyoruz.

Ek bilgi : Yazım Hızı bölümünü CD-RW olarak görmek fakat o þekilde algılamamak gerekmektedir. Cd üzerinde Yazan yazılar okunmalı ve cd'nin desteklediği hız bilinmelidir. Seçim daha sonra yapılmalıdır.

0045xm.gif

İleri Bölümü seçildikden sonra .iso dosyamız cd üzerine yazımı başlayacaktır.

0058rq.gif

Tamamen yazım işlemi tamamlandıkdan sonra açılan küçük pencereye tamam diyoruz. Tamam butonuna basıldıkdan sonra sol alt köşede ki Dur simgesi Bitti olarak degisecektir. Bizden Bitti butonuna basmamız beklenecektir. Basladık'dan sonra Cdrom içerisinde ki cd dısarı çıkarır kullanıma hazır halde...

tamda ihtiyacım olan şey ama malesef anlattıkların yeterince açıklayıcı değil ve eksik tekrar resimli anlatırsan sevinirim alıntı yaparak yazdığımda rsimleri gördüm işimi hallettim teşekkürler

Edited by muselmansuffe

• 5 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

Bir şey arıyorum da acaba cevabını burda bulabilcekmiyim dünden beri kafayı yedirttide.

iso dosya uzantılı 2.cdlik bir oyunu aresden bilgisayarıma indirdim.

1. cd ve 2. cddeki iso dosyalarını winiso ile bilgisayarıma kaydettim. 1.cddeki autorun açaraktan yüklemeyi başlattım ve sonra %50sinde 2. cdyi istedi.

bir türlü 2.cdde kayıtlı olmasına rağmen çalıştıramadım. Nerodan 2.cddeki iso dosyasını cdye yazıp birde cdden okutmaya çalışmama rağmen bunda başarılı olamadım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Arkadaşlar bende bu işi hiç yapmayanlar için detaylı bir yerden buldum ekleyim dedim.Umarım işinizi görür

Şu yada Bu sebepten Dosyaları (bölmek,sıkıştırmak) Rar lamak zorunda kalıyoruz. Ama Şöyle bir Karmaşa çıkıyor Ortaya eğer Rarladığımız dosya iso formatındaysa winrar İso formatını desteklediği için yazdırmaya kalktığınızda şaşırıp kalıyoruz Dışarı Çıkartıptamı yazdıracam nası olcak diyouz

30kxd8y.jpg

Öcelikle Hangisinin Rar Hangisinin .iso dosyası olduğunu Açık seçik anlamakta yarar var Araçlar---> Klasör seçenekleri -----> Bilinen Dosya Türleri için Uzantıları gizle Sekmesinin tikini kaldırın Uygula deyip çıkın

sonra uzantıları görebileceksiniz .rar diyerek .iso şimdi dosyayı birleştirip bir bütün haline getirin

Bakın Bir bütün haline getirdik ancak hala Rar dosyası gibi görünüyor ama uzantıya bakarsanız iso olduğunu görürsünüz daha öncede bahsettiğim gibi Wİnrar iso dosyalarını açabiliyor oyüzden çift tıkladığınızda içeriğini görebiliyoruz Alttaki resimdeki gibi

iodu03.jpg

Neyse şimdi Nasıl yazdırabilirize gelelim Dosyanın Üzerine gelip sağ tıklayın Özellikler dedikten sonradeğiştire tıklıyoruz ve Birlikte Açtan Nero Buning Room' u seçiyoruz

Tamam-->> Uygula diyip işimizi bitiriyoruz

2vbqwza.jpg

Dosya hala Winrar dosyası olarak görünsede artık cd ye yazdırılabilir Çift Tıklayın Nero İle Açılsın Yazdırın

4rffns.jpg

• 9 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra...

iso dosyasını winrar ile bir klasöre çıkartaibilirsin.

veya ultra iso veya nero image driver ile iso dosyasının içini görebilirsin.

Edited by UnGooD

• 2 ay sonra...

Ben Ashampoo Burnin Studio Kullanıyorum vede onun kalıp seçeneklerinde nrg uzantısı yok all files sekmesine tıklayıp kalıbı seçip yazdırsam düzgün olrmu acep..

Not: Nero Yükleme İhtimalim Yok Kota Allaha Emanet olmuş Durumda..

• 6 ay sonra...
  • 10 ay sonra...
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...