Jump to content

Deepfreze Sorunları Olanlar Okusun

alperica

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

Deepfreeze ile ilgili sorunları okudum özellikle Windows Vista üzerinden bir çok kişi sorun yaşamış sorunları bizimle paytlaşmış sonuç olarak format atmak zorunda kalmıştır.

Ben size sebeblerden bahsetmek istiyorum.Öncelikle deepfreeze 6 vista uyumlu olarak çıkmış fakat sorun yaşayan arkadaşlarında anlattığı kadarıyla simge kaybolması tuş kombinasyonlarının çalışmamasına sebeb olmuştur.

BİR MAKİNAYA YÜKLEMEDEN ÖNCE YAPMANIZ GEREKENLER

1) Windows Deffender kapatın

2) Ebeveyn kontrol kapatın

3 windows güncellemeleri kapatın

NASIL YAPACAĞIM?

ilk öncelikle Windows Deffender zaten program ekle/kaldır da bulamazsınız.Bunun için BİLGİSAYARIM-SAĞ TUŞ - YÖNET - HİZMETLER buradan öncellikle ebeveyn kontol çift tıklayarak DURDUR diyin sonrasında ise DEVRE DIŞI diyin.Windows Deffender içinde aynı işlemleri yapın. ve sayfayı kapatın.şimdi bunlardan kurtuldunuz fakat emin olmak istiyorsunuz değil mi :rolleyes: ne yapıyoruz BAŞLAT - DENETİM MASASI buradan GÜVENLİK açın burada hepsinin kırmızı olması lazım yani DENETLENMİYOR demesi lazım eğer denetleniyorsa içini açarak al seçenekten KENDİM DENETLEYECEĞİM seçeneğini seçiniz. işimiz bitti mi ? Hayır :rolleyes: güncellemeler bunlarında kapanması lazım onuda zaten kapattınız ama emin olmak için tekrardan güncellemeleri kapatınız. işlemimiz bu kadar makinayı yeniden başlatınız . Oda ney :rolleyes: artık windows da bi uygulama açarken artık size açayım mı evet mi hayır mı emin misin gibi saçma sapan sorular sormuyor:) evet buda işin güzel tarafı.

SİSTEM GERİ YÜKLEME NOKTASI SEÇİN

bu işlemleri yaptıktan sonra yapmanız gereken SİSTEM GERİ YÜKLEME NOKTASINDAN kendiniz YÜKLEME oluşturmanız.isim verin ve kayıt etsin.

Bu ne işe yarayacak söyliyim.Deepfreeze varken bildiğiniz gibi geri yükleme yapamazsınız hatta komik olur fakat sizin geri yükleme noktanızda DEEPFREEZE YOK! bunun için deepfreeze ister istemez ortadan kalkacaktır.Kalkmazsa bana pm atın <_<

HATALARI GÖRMESİ

vista bildiğiniz üzere güncelleme yaparken sürücüleri desteklenmeyenleri arar yani çok güzel bir çalışma sistemi vardır. kameranız taktınız ama sürücüsü yok sorun değil güncellemeler onu ÖNEMSİZ YÜKLEME olarak yüklecektir.Dolayısıyla bir sürücüyü güncellemesi için onu aktif etmek zorundadır.Deepfreeze aktif edildiği için (güncelleme uyum çakışması diyelim artık) deepfreeze kapalı olmasına rağmen çalışır ve simgesini yok eder :mellow:

Size tavsiyem ; güncelleme yapmayın! yada güncelleme yapın ama deepfreeze kurmadan yapın

HURAFELİKLER :glare:

Bir çok hurafelikler vardır.Deepfreeze kaybolduysa çalışmasın diye BIOS saatini 10 ay geri alanlar vs.. bunlar sistem geri yükleme gibidir. deepfreeze bunları yemez :rofl: ama denemeyin demiyorum içiniz rahatlasın

SONUÇ

Bilgisayarınızı planlı kullanırsanız verim alırsınız.Tecrübeleriniz veriminizi arttırır Deepfreeze çok kullanışlı ve çok yararlı bir programdır.Format atmaktan kurtarır tabi onu anlarsanız :rofl:

• 3 hafta sonra ...

S.a burdaki makinelerin birinde deepfreeze yüklü yanlız süresi bitmiş tekrar yüklememiz gerekyor yanlız süresi bitmiş olanı kaldıramıyorum onun üzerinede kurmuyor ne yapabilirim acaba ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

DeepFreeze Sadece kendi versiyonu olarak yani makinanda kurduğun versiyonu hangisiyse o versiyonuyla kaldırabilirsin.Biraz daha açıklayıcı olursam kurduğun exe ile Uninstall yapabilirsin.Eğer çalışmıyorsa versiyonuda 1.5 ise kurtardın yakayı demektir. UNFREEZE adlı program ile kaldırabilirsin. Eğer 1.6 yüklüyse henüz onun için bir UNFREEZE yüklü değil o yüzden yapabileceğin tek şey sistem saatini ileri alarak deneme yapman kolay gelsin

• 4 hafta sonra ...
  • 5 ay sonra...
KOLAY GELSIN ARKADASIM BENIM SORUNUM VAR AMD ISLEMCILI BILGISAYARIMA DFREZİ KURDUM ANCAK DFREZ AKTIF DEGIL KALDIRMAK ISTIYORUM KALDIRILMIYOR. BUNUN BU COZUMU VARMI BILDIGIMIZ BUTUN YOLARI DENEDIM NVIDYA DEDILER SURUCULERIDE KALDIRDIM AMA NAFILE

işletim sisteminizi yazmamışsınız. Nvidia ile olan alakasını mantıklı bir şekilde açıklarlarsa eyw. Deepfreze çalışma mantığı KERNEL ve Windows içeriği ile ilgili hayati olan dosyaları silinmemesini sağlar. Eğer deepfreze üzerinde çarpı varsa sorun yok. Kaldırmak istiyorsanız kurmuş olduğunuz versiyondan sadece kaldırabilirsiniz. başka sürümler hata verecektir.

Deepfreze açma konsolu CTRL+Shift+Alt+F4 dür. eğer açılmazsa SHIFT ile birlikte simgesine çift tıklayın.Ve kullanacaksanız kesinlikle şifre koyun.eğer şifre koymazsanız açılan konsoldan şifrenizi değiştirebilirler ve format atmak zorunda kalırsınız.

• 3 ay sonra...
:) Hocam verdiğin bilgiler için teşekkürler.Bende 2 hafta önce vista home premıum kullanmaya başladım.O gün bugündür deep freeze arıyorum vistaya uyan,hatta bi seferinde bilgisayar çöktü neyse sayın hocam umarım bilgilerle sorunsuzca kurabilirim...

Deep Frezee Hardiskin Madasini Fakmaktan Başka bir işe Yaramiyor helede SATA disklerin

senelerdir deppfreze kullanırım hardiske bi zararını görmedim deepfreze açmadığım sürecede tek bir virüsle bile karşılaşmadım..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...