Jump to content

Video Bölünebilir Mi

arslan_1905

Recommended Posts

Winrarla partlara bölerseniz işinizi görür. ;)

12162980.jpg

ya da

43194230.jpg

Eğer VCD formatında çekmek istiyorsanız da Total Video Converter ile saniyeleri ayarlayıp ikiye bölebilirsiniz. O da olmadıysa uzantısını değiştirirsiniz mp4, mkv falan yaparsınız :)

avi uzantılı ise avidemux programı var çok kısa sürede videoyu bölüp (kayıpsız bölme işlemi yapar) nero ile vcd formatına çevirebilirsin.

istersen upload edeyim. portable Türkçe versiyon var elimde yada google aratıp indirebilirsin programı

biraz daha açık anlatabilir misiniz acaba?

İşlemi yapmak istediğiniz dosyayı sağ tıklayacaksınız açılan menüden arşive ekleyi seçeceksin daha sonra resimdeki bölüm çıkacak ona göre yapacaksın..

Siz veri cdsi olarak mı çekeceksiniz yoksa VCD formatında mı?

ben bilgisayarımdaki videoları yedekliyorum

ama büyük olduğu için sığmadı avi formatlı videolar veri cdsi olarak hazırlıyorum

avi uzantılı ise avidemux programı var çok kısa sürede videoyu bölüp (kayıpsız bölme işlemi yapar) nero ile vcd formatına çevirebilirsin.

istersen upload edeyim. portable Türkçe versiyon var elimde yada google aratıp indirebilirsin programı

upşoad ederseniz sevinirim

ben bilgisayarımdaki videoları yedekliyorum

ama büyük olduğu için sığmadı avi formatlı videolar veri cdsi olarak hazırlıyorum

upşoad ederseniz sevinirim

Veri Cd yapıyorsan yukarıdaki işlemleri yapabilirsin.

24wubo4.jpg

İngilizce versiyon:

Please register to see this content.

Türkçe Portable:

http://rapidshare.com/files/249363472/Video_Kesme_Programi_avidemux_2.4_win32.zip[/CODE]

[color=#FF0000]Not:[/color]zip dosyası içindeki " avidemux2_gtkTÜRKÇE.exe " yi çalıştırmanız yeterlidir

[color=#FF0000]Türkçe Program Rapidshare Collector Hesabına Yüklendi.[/color]

I. Adım

Videonun olduğu yeri açıyoruz ve videoya sağ tıklayıp arşive ekle diyoruz.

II.Adım

Videoyu iki parça olması için ayarlayını aşağıdaki gibi yapıyoruz.

12162980.jpg

III. Adım

Tamam tuşuna basıp işlemi başlatıyoruz.

Hjsplit ile zahmetsizce yapabilirsin

Download:

Programı aç Split e bas input file a tıkla kesceğin videoyu seç mb cinsinden boyutu 680 yap resimdeki gibi ve starta bas o kadar Bittiğindede seçtiğin videonun bulunduğu klasöre kaydeder..

adszufi.jpg

Yanlız alttaki resimdeki gibi hjsplit programı isimler karışmasın diye .001 .002 diye sonlarını adlandırır videonun çalışması için o sondaki .001 .002 (Noktayla Beraber) yazan yerleri silmen lazım yoksa video çalışmaz..

adszctr.jpg

Kolay gelsin..

I. Adım

Videonun olduğu yeri açıyoruz ve videoya sağ tıklayıp arşive ekle diyoruz.

II.Adım

Videoyu iki parça olması için ayarlayını aşağıdaki gibi yapıyoruz.

12162980.jpg

III. Adım

Tamam tuşuna basıp işlemi başlatıyoruz.

uzun zamandır bilgisayar kullanamadım acemiliğim ondandır.teşekkür ederim açıklamanız için.

Winrar ile sıkıştırma sadece cd ye yedeklemeye yarar. O cd lerden doğrudan film izleyemezsin. Tekrar bilgisayara aktarıp partları birleştirmen gerekir.

Halbuki video splitter programları ile bölersen doğrudan cd den izlersin.

Google a "video splitter" diye yaz. Bu kategoride sayısız program var. Hem de ilk cd bitince ikinci cd yi ister şekilde bölerler.

Benim tavsiyem "ultra video splitter". Ama her video splitter programı bu işi yapar.

Genelde kullanıcı arayüzleri sade olur.

Splitter programları ayrıca filmin formatını değiştirmeyi de destekler. Format değiştirme desteği bakınından en rahatı ultra video splitter programıdır. AVI(Divx, XviD, MPEG4), MPEG I/II, DVD(.VOB), RealMedia(.RM, .RMVB), VCD(.DAT), ASF/WMV formatlrını destekler.

Programı kur, videoyu göster. Kaçıncı dakikasından böleceğini tanımla. İstersen bunu programa bırak, o zaman kaça böleceğini tanımla.

Bu kadar alternatif indirme linki yeter herhalde. İstediğinden indir.

Winrar ile sıkıştırma sadece cd ye yedeklemeye yarar. O cd lerden doğrudan film izleyemezsin. Tekrar bilgisayara aktarıp partları birleştirmen gerekir.

Halbuki video splitter programları ile bölersen doğrudan cd den izlersin.

Google a "video splitter" diye yaz. Bu kategoride sayısız program var. Hem de ilk cd bitince ikinci cd yi ister şekilde bölerler.

Benim tavsiyem "ultra video splitter". Ama her video splitter programı bu işi yapar.

Genelde kullanıcı arayüzleri sade olur.

Splitter programları ayrıca filmin formatını değiştirmeyi de destekler. Format değiştirme desteği bakınından en rahatı ultra video splitter programıdır. AVI(Divx, XviD, MPEG4), MPEG I/II, DVD(.VOB), RealMedia(.RM, .RMVB), VCD(.DAT), ASF/WMV formatlrını destekler.

Programı kur, videoyu göster. Kaçıncı dakikasından böleceğini tanımla. İstersen bunu programa bırak, o zaman kaça böleceğini tanımla.

Bu kadar alternatif indirme linki yeter herhalde. İstediğinden indir.

çok teşekkür ederim açıklamanız için

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...