Jump to content

MamLeter

Üye
 • Posts

  226
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

MamLeter last won the day on September 28

MamLeter had the most liked content!

4 Followers

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

MamLeter's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

 • Very Popular Rare
 • One Month Later Rare
 • Dedicated Rare
 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare

Recent Badges

251

Reputation

 1. Sürüm Önizleme Kanalında Windows 11, sürüm 22H2 için yeni özellikler kullanıma sunuluyor : Blog Gönderisi
 2. NTLite | v2.3.8.8944 | changelog Download 64-bit SHA-256: F8A92698928579B15D50B2FD03D63EF2222ACE79DC5514112CF72A47A14ADFB1 Download 32-bit SHA-256: 469C626EC5A5A3214A96DC93F845EF8B63D043A2DF1F0B400EBBE66CDB2C6FB6
 3. Telefon hattı sadece internet kullanmak için olan İpad varsa ondan farklı maille hesap açmayı deneyin.
 4. @forjest ustanın çözümü en sağlam, en iyi yol. Ama zannederim o hesapta kendi makinende oturum açmaya çalışırsan bloklanacaktır. Bağlanmadan önce her zaman, tüm cookilerini silmelisin, Mac adresini değiştirmelisin ve mümkünse vpn üzerinden ilk erişimini ve sonraki tüm erişimlerini sağlamalısın. (Proton vpn veya privado vpn öneririm, ikiside ücretsiz kullanılabiliyor.)
 5. Emeğine sağlık birkez daha. Birde sunumda resimdeki yazıyı düzeltebilirsen...(yanlış anlaşılmasın)
 6. Elchupacabra'dan taşınabilir ve katılımsız olarak da indirebilirsiniz. İndirdikten sonra dili Türkçeye çevirin. (son sürümde Türkçeye çevirdim. 6 sürümünü test etmedim. Var mı? Bilmiyorum. Yoksa, CEMOKA çevirisini ekleyebilirsiniz.) SolveigMM Video Ayırıcı 6.1.1811.19 / 7.6.2209.30 İş (Yeniden Paketleme ve Taşınabilir) :
 7. Gezinti bölmesi ile ilgili registry kayıtlarını sayfa sonundaki indirme linkinde bulabilirsiniz. Windows 11 in yeni sürümünde Hızlı erişim artık Ana Sayfa olarak adlandırılmaktadır , (Üstteki resimde sol üst köşede). Ana Sayfa'da görüntülenen en son ve sabitlenmiş dosyalar artık yerel dosyalar olmasalar bile Dosya Gezgini'ndeki arama kutusu kullanılarak aranabiliyor, böylece sizinle en son paylaşılan Office dosyalarını kolayca bulabilirsiniz. 1. Hızlı erişim = Sistemde sabitlediğiniz veya sık açtığınız 11 klasörü görüntüler 2. Favoriler = Sabitlenmiş dosyalardır. 3. En Son (Son dosyalar) = En son açtığınız 25 dosyayı görüntüler. Devamını sitesinden okuyabilirsiniz.
 8. Brave 1.44.105 (Chromium 106.0.5249.91) yayınlandı : https://github.com/brave/brave-browser/releases/tag/v1.44.105
 9. OgnitorenKsin anlatımıyla, çok güzel sonuç aldım. Merhabalar, Office günümüzde neredeyse her bilgisayarda yüklü olması gereken yazılımların başında geliyor. Özellikle Word / Excel / Powerpoint uygulamaları neredeyse vazgeçilmez. Ben de genelde sisteme format attıktan sonra Office kurduğum zaman Word, Excel ve Powerpoint kuruyorum. Bir önceki rehber konumda komut istemiyle katılmsız yapmayı anlatmıştım. Office yazılımını katılımsız yapmak biraz daha karmaşık olduğundan ayrı bir başlık altında anlatmak istedim. Konuya girmeden şunu da belirteyim, TR'de böyle ayrıntılı başka bir rehber bulunmamaktadır. Lafı uzatmadan konuya geçelim. İhtiyacımızı olanlar; Office Deploment Tool (Ofis Dağıtım Aracı): Oluşturacağımız configure.xml dosyamızı bununla indirip kurulum yaptıracağız. Office Customization Tool (Office Özelleştirme Aracı): Bu web sayfasından configure.xml dosyamızı hazırlayıp indireceğiz. 7-Zip oluşturduğumuz dosyaları sıkıştırıp .7z haline getirecez. 7-Zip Sfx Builder 7z dosyamızı düzenleyip exe haline getirecez Öncelikle Office Deploment Tool indirip kuralım. Açılacak sözleşmeyi kabul edin ve continue seçin Kaydedileceği klasörü seçtikten sonra "Files extracted successfully." mesajı gelecek tamam seçin. Kurulumu yaptığınız klasör içerinsinde hazır "configure.xml" dosyaları bulunur onları silin. Office katılımsız kurulum anlatımın devamı; Oluştuğunuz katılımsızı ustanın aracıyla kolayca lisanslayabilirsiniz :
 10. EaseUS Screenshot kolay ve güzel bir yazılım. Zipledim. Paylaşıyorum. Tam taşınabilir yapılması gerekecek. Regedite küçük bir kayıt ve %appdata% dosya oluşturuyor. https://recorder.easeus.com/screenshot.html https://down.easeus.com/product/screenshot Zip hali : https://disk.yandex.com.tr/d/PeM22OaPHAKw7g
 11. En sağlıklısı ISOları buralardan alıp, güncellemeyle yükseltmektir. https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows8ISO https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10?NavToggle=False https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11?NavToggle=False https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windowsinsiderpreviewiso Geilştirici en son sürüm içinse uump ve benzerlerini öneririm.
 12. SolveigMM Video Splitter Business Edition 7.6.2209.30 CEMOKA çevirisiyle ve taşınabilir. Başlatmak için loader_x86.xe ye masaüstüne kısayol yapın. Kısayola simge tanımlayın. Programı açarken hep bu kısayolu kullanın. Kısayola atayabileceğiniz icon simgesi klasördedir. (IconGroup128.ico) Sorun olursa diye gerekli Türkçe dil dosyası rar arşivi olarak klasördedir. (Lang_Splitter TR.rar) Antivirüsünüz loaderi virüs olarak algılayıp silebilir, kapatmanızı öneririm. (tamamen size kalmış) https://www.mediafire.com/file/0yo2m583f0c8698/SMMVSplitterBusinessPortable.7z/file
×
×
 • Create New...