Jump to content

Paragon Hard Disk Manager 2009 Pro Resimli Anlatım

hasanus

Recommended Posts

Bu bölümde inceleyeceğiniz resimlerde Paragon HDDM 2009 Pro kullanarak HDD bölümlemeyi anlatmaya çalıştım.

Paragon HDDM 2009 Pro içinde olup da inceleme dışı bıraktığım Deleting Partitions (Bölüm Silme) ve Undeleting Partitions (Silinen bölümleri Geri Alma) işlemleri çok ihtiyaç duyulmayan işlevlerdir.

HDD Bölümlemede sadece 3 şeyi iyi bilmemiz bize yeterli olacaktır:

1-Creating Partition [Yeni Bölüm Oluşturma]

2-Redistributing (Increasing) Free Spaces [bölümlerarası Boş Alan Transferi]

3-Merging Partitions [bölümleri Birleştirme]

CREATING PARTITION

(YENİ BÖLÜM OLUŞTURMA)

RESİM 01 :16814609.jpg

RESİM 02 :37443943.jpg

RESİM 03 :97276414.jpg

RESİM 04 :59031091.jpg

RESİM 05 :87820068.jpg

RESİM 06 :22107862.jpg

RESİM 07 :81044148.jpg

RESİM 08 :35226556.jpg

RESİM 09 :10330721.jpg

RESİM 10 :90249529.jpg

RESİM 11 :86114312.jpg

RESİM 12 :61100956.jpg

REDISTRIBUTE FREE SPACE

(BÖLÜMLERARASI BOŞ ALAN TRANSFERİ)

RESİM 13 :17555822.jpg

RESİM 14 :30704538.jpg

RESİM 15 :40391039.jpg

RESİM 16 :66044648.jpg

RESİM 17 :30698490.jpg

MERGING PARTITIONS

(BÖLÜM BİRLEŞTİRME)

RESİM 18 :36212533.jpg

RESİM 19 :45614809.jpg

RESİM 20 :53445641.jpg

RESİM 21 :18104061.jpg

RESİM 22 :44697582.jpg

RESİM 23 :43894636.jpg

RESİM 24 :25817984.jpg

RESİM 25 :36406999.jpg

RESİM 26 :28487817.jpg

RESİM 27 :71005395.jpg

Bunların dışında kalan Formatting (Wiping) Partitions [bölüm Low Level Formatlama] işlemi için ise,ayrı programlar kullanmanızı öneriyorum.

Eksik veya hatalı bilgi verdiğimi düşünen arkadaşlar bunu bildirirlerse gerekli düzeltmeleri veya eksik resimleri/anlatımları tamamlamaya çalışırım

http://www.filefront.com/14184113/phddm09.rar[/CODE]

veya

[CODE]http://rapidshare.com/files/168505005/Paragon_www.softarchive.net.rar[/CODE]

Saygılar

Teşekur EDerım Anlatım ıcın. Ben Olsaydım bu Kadar Ugraşmazdım Valla Tbrl:)Süper Anlatım

Sorun şu ki,Norton Ghost ve Acronis'den başka bu işlerle uğraşan yazılım firması olduğunu bilmiordum ve o 2 programdan da çok çektim ve istiyorum ki başkaları çekmesin:)

Paragon da çok mükemmel bir yazılım değil (boş alan transferi işlemi Acronis'inkine göre çok yavaş) ama adamlar Disk Bölme ve Yedek Alma görevlerini tek 1 programda toplayabilmişler.Ve en önemlisi saçma sapan kodlu hata mesajları vermiyor Acronis gibi

Yani damdan düşenin halinden,damdan düşen anlar derler ya,bu kadar insan ingilizce bimiyor veya servise gitmeden kendileri birşeyler yapmak istiyor.

Birilerinin yüzünde gülümseme oluşmasında pay sahibi olmanın bedeli hiç bir şeyle ölçülmez.

O bakımdan:)

Sayın hasanus;

Gününüz aydın, neşeniz sağlığınız yerinde ve kazancınız bol olsun.

İlk mesajınızdan yararlanarak laptop'umun yedeğini aldım, yazdıklarınızı aynen uyguladım ve daha sonra da geri yükleme yaptım. Hiç bir sorunla karşılaşmadım.

Yaptığınız anlatımda, resimlerin güzel görüntüsü, açıklamaların net ve doyurucu olması, beni çok etkiledi. Siz de yaptığı işi çok seven, titiz ve ayrıntılara bile dikkat eden bir eğitimci yaklaşımı gördüm.. Bugünün menfaate dayalı yaşamında çok az bulunan bir özellik...

Hocam, yine doyurucu bir çalışma ile bizleri aydınlattınız.. Sağolun varolun...

En içten teşekkürlerimle, sevgi ve saygılar...

Beni utandırıyorsunuz assenucler

Güzel sözleriniz için ben de teşekkür ediyorum

icon13.gifDİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine p_edit.gif Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Edit'leyiniz.

çok güzel anlatmışsınız gerçekten.....yani herkesin anlayabileceği düzeyde olmuş..gerçekten tebrik ederim..

aynı cevabımı 1. anlatım için de belirttim..arkadaşlar şimdi ben okulda bilgisayarlarla uğraşıyorum...okulda rapidshare den indirme olayı yok..miilli eğitim tarifesini kullandığımız için....

lütfen başka bir siteden link verebilir misiniz.?..

• 2 hafta sonra ...

Hocam teşekkürler,çok yararlı bir çalışma olmuş.

Bende 500 gb disk var.yarı yarıya bölmüştüm.Şimdi c yi sistem ve oyun olarak ikiye ayırmak istiyorum ama olmuyor.

Bilgisayarda sorun var ve vakit olmadığı için format atmadım,bugün dosya sistemini değiştirmeden c ye ikinci bir windows kurdum şu anda onu kullanıyorum.Tabii ilk açılışta scandisk taraması istedi atlattım ondan dolayı mı oluyor ki acaba?

Az önce partition magic kullandım,yok onda da aynı.Herşey tamam,bilgisayar yeniden başladığında işlem başlamadan bitiyor hata vererek,ne yazdığını da tam okuyamıyorum.

Birazcık görür gibi oldum hasarlı bölümlewr var gibi bir ibareyi,bu sorun nasıl çözülebilir?

anlattıklarınızdan sonra şunu söyleyebilirim;

sizin yerinizde olsam ilk önce önemli dosyaları C dışındaki herhangi bir bölüme taşır ve format atardım.Format atma esnasında sistemi nereye kurmak istediğimi soran ekran geldiğinde,o önemli dosyalarımı taşıdığım bölümün dışındaki tüm bölümleri silerdim ve windowsu C:'ye kurardım.Kurma işlemi bittikten sonra da,hard diskimin kaç bölüm olmasını istiyorsam o kadar parçaya ayırırdım.

dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var:

-bölümleme işlemlerinin ardından chkdsk.exe programı,yeni bölümün taramasını otomatik yapar.bunu atlama komutunu vermeyin

-C sürücüsüne 1'den fazla işletim sistemi kurmayın.böyle olursa,bildiğim kadarıyla boot sorunları yaşama riski azalır.İlla kurmak istiyorsanız başka bir bölüme kurun ve yani bir bölüme xp,bir bölüme vista kurmak isteseniz neyse de,pc.nizdeki işletim sistemleri birbirinin aynı ise 1'den fazla kurmanın da anlamı yok.

-hasarlı bölüm var diyorsa hard diskiniz zarar görmüş olabilir.o konuda daha ehil arkadaşlar size yardımcı olabilir

• 4 hafta sonra ...
Fista 32 kullanıyorum ama kurmaya çalıştığıma "Bu yükleme paketi bu işlemci tarafından desteklenmiyor" diye hata veriyor..?
windows 7 denendi mi çalışıyor mu??

sistem gereksinimleri aşağıdaki adreste listelenmiş.o listeye göre;

1-desteklenen işletim sistemleri arasında win-7 yok (ama yine de denerdim ben 7 kullanıyor olsaydım)

+

2-işlemci olarak en düşük 300 MHz hızda Pentium bir işlemci gerekiyor.(Veya üstü)

http://www.paragon-software.com/home/hdm-professional/requirements.html#requirements[/CODE]

• 3 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...