Jump to content

2009 Sbs De Kaç Puanla Nereye Yerleştiniz?

mahmudem

Recommended Posts

Arkadaşlar 2009 SBS Yerleştirme Sonuçları şoke edici....

Bir yakınım 370 puanla bir yere yerleşemedi. Geçen senenin 305 taban puanlı okuluna bile yerleşemedi. Tercih hatası mı yaptık acaba?

Herkes puanını ve yerleştiği okulu yazarsa neyin ne olduğunu anlarız belki....

bu sene puanlar yine yükseldi galiba

466 ile Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi

saxp8i.jpg

Arkadaşlar sizleri tebrik ediyorum. Kazandığınız okulunuzda da muvaffak olursunuz inşallah.

Kazandığınız okulun geçen yıl ki taban puanlarını da yazarsanız daha güzel olur...

Tercihleri geçen seneki taban puanlara göre yapmışsanız hatalı bir tercih yapmışsınız demektir. Bu seneki SBS tercihleri taban puanlara göre değil yerleştirme sırası ve yüzdelik dilim esas alınarak yapılmalıydı. Çünkü geçen sene OKS vardı bu sene SBS var. Aradaki puan yükselmelerine OKS daha çok bilgi ağırlıklı olması ve okul puanlarının öğrencilerinin SBS puanlarına eklenmesi sağladı genellikle. :D

bu sene puanlar baya yükseldi bizim burda mesela geçen seneee 435,000 la öğrenci aldı gönen anadolu öğretmen lisesi bu sene 450,000 zor giriyosunnn yani ilk tercihleri bn yapmazdım 2 ve 3 tercih yapmayın aynı yazdıklarınız kalsın girme olasılığınız artıyorr sebebi ise kayıt

1-kayıt yaptırıp okulu beyenbiyenler

2-babası vs taini çıkıp gidebilir

3-snden bi öncekinin puanı düşük olur onun yerine geçebilirisinn

yani arkadaşlar 1 tercihden hemen girmenizi tafsiyet etmem hocalarada sordum onlarda 2-3 beqleyin dedilerr bana

ilginiz için tşk edrimm!!! :D

Tercihleri geçen seneki taban puanlara göre yapmışsanız hatalı bir tercih yapmışsınız demektir. Bu seneki SBS tercihleri taban puanlara göre değil yerleştirme sırası ve yüzdelik dilim esas alınarak yapılmalıydı. Çünkü geçen sene OKS vardı bu sene SBS var. Aradaki puan yükselmelerine OKS daha çok bilgi ağırlıklı olması ve okul puanlarının öğrencilerinin SBS puanlarına eklenmesi sağladı genellikle. :)

evet çok haklısın....

Tercihler,başarı sırası ve yüzdelik dilime göre yapılmalıydı. Sanırım geçen senenin taban puanlarına göre tercih yapanlar hayal kırıklığı yaşadılar....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...