Jump to content

Flashta Hittest Komutu.

acipinarli

Recommended Posts

arkaşadalar bir labirent oyunu düşünüyorum flasha yeni başladım. ilerliyorum ağır ağır. sormak istediğim şey bir movieclip i hareket ettiriyorum yok tuşları ile ama sorun şu ki bir nesneye çarpınca istediğimi yapamıyorum. eğer nesne bir tane olursa sorun yok ama nesne 2 tane olursa sorun çıkıyor. Demek istediğim iki tane duvar düşünün movieclip olarak ikisinede duvar adı verirsem içlerinden geçiyor. birine duvar1, diğerine duvar2 dersem ve

this.yilan.hitTest(duvar1)
dersem çarpınca duruyor. peki duvar2 yede çarparsa durmasını istiyorum bunu nasıl becereceğim. her bir duvarı tek tek mı yazmam gerekli?

Bende flash'a yeni başladım bilgim yok ama bi öneride bulunabilirim.Bildiğim kadarıyla parantezler "()" içerisine virgül "," ile ayırarak birden çok nesne ye aynı olayı atayabilirsin yani birde şu şekilde dene istersen = this.yilan.hitTest(duvar1,duvar2)

Bende flash'a yeni başladım bilgim yok ama bi öneride bulunabilirim.Bildiğim kadarıyla parantezler "()" içerisine virgül "," ile ayırarak birden çok nesne ye aynı olayı atayabilirsin yani birde şu şekilde dene istersen = this.yilan.hitTest(duvar1,duvar2)

tamam da çok fazla nesne olacak hepsini tek tek mi yazacağım daha kolay yolu yok mudur?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...