Jump to content

Acronis 11

ZENCO

Recommended Posts

arkadaşlar acil yardım lütfen

ben zone olarak 150 gb olan c diskin 50 gb ayırdım

yedek aldım ve sonra bir daha yedek aldım

şimdi ben bu iki yedeğide silmek istiyorum yerine yeni bir temiz yedek almam lazım

her yedek almamda eski yedek üzerine mi yazıyor yoksa ayrımı atıyor ?

disk yönetiminden bakıyorum

acronis zone için

kapasite 50.01 gb

boş alam 38.15 gb diyor 12 gb yedek gözüküyor c ye bakıyorum benim c de kullanılan alan 18.9 gb ?

tamamen temiz bir yedek almam lazım pc de sql2005 yüklü bunu yüklemekte zor oluyor ticari program kullanıyorum

lütfen yardımlarınızı bekliyorum ( acronisle ilgili bölüme yazdım cevap alamadım konu açmak zorunda kaldım)

Sizin yedeği nasıl aldığınıza bağlı. İlk yedefi "full" seçeneğiyle almışsınızdır muhakkak ama ikinciyi nasıl aldınız bilemiyorum, "full" (tam)'de olabilir, incremental(sadece değişiklikler) de almış olabilirsiniz. Acronis ile "acronis secure zone" (acronis gizli bölüm, sanırım siz) kısmını açıp aldığınız yedeklerin boyutuna bakabilrsiniz. Birbirlerine yakınsalar büyük ihtimal ikisini de full almışsınızdır..

Önceki yedekleri silmenize bile gerek yok, sistemi kurup alacağınız yedeğe tanımlayıcı farklı bir isim verebilirsiniz. Yeni yedeği "Full" almanız yeterli. Programda, yedek almadan önce, o yedeğin içinde ne olduğu bilgisini girmek için not ekleme kısmı var. Oraya da açıklamalarınızı yazarsanız sizin için rahat olur. Acronisin gizli bölümünden geri yükleme yapmak istediğinizde yeni yedeği seçmeniz yeterli olur. Acroniz isterseniz(önseçili olarak zaten yapar) sıkıştırma yaparak yedekleme yapar.

Sonuç olarak yeni sisteminizin tam yedeğini alabilirsiniz, seçeneklerden incremental yerine "FULL" seçmeniz yeterli.

Acronis 10 kullanıcısıyım, sorularınız olursa cevaplamaya çalışacağım.

maktama ilk önce açıklaman için teşekkür ederim

arkadaşım dediğini yaptım

a. zone nin kapasite 50.01 gb boş alam 38.15 gb kullanılan 11.86 gb yedek gözüküyor ken dediğin gibi

a.zoneye tekrar full yedek aldım yedek aldıktan sonra ki durum

c deki durum

kapasite 101 gb

boş 83.2 gb

kullanılan 18.1 gb gözüküyor

a. zone durumu ise full yedekten sonra

kapasite 50.01 gb

boş 27.52 gb

kullanılan 22.49 gb oldu

şimdi c de ki kullanılan alan 18.1 gb iken acronis 22.49 gb yedek almış gözüküyor

inşallah doğru olarak yedek almıştır bu durumda eski yedeği sildi gözüküyor sencede doğrumudur

eğer yedek doğru değilse yanarım

cevabını bekliyorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...