Jump to content

Laptop A Başka Ekran Kartı Takmak Veya Değiştirmek

zaza2

Recommended Posts

Arkadaşlar laptopumun ekran kartı arızalandığından dolayı değiştirmek istiyorum , acaba laptoplarda ekran kartı değişimi oluyor mu yada laptopa dışardan başka bir ekran kartı takabilir miyim birşeyler yardımıyla .Şimdiden teşekkürler.

edit: birde değiştirmiş olsam hangi ekran kartını almam tavsiye edersiniz

sizin kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey değil.çok ufak parçalar ile uğraşıldığından ufak hatalarda büyük zararlar açığa çıkıyor.

eğer ekran kartınız onboard yani sistemin ankartına ile tümleşik ise anakart değişimi gerekir.buda yedek parça ıvır zıvır sizi uğraştırır

garantiye göndermenizi teknik servise sormanızı tavsiye ederim

Maalesef kendin değiştiremezsin arkadaşım garantisi devam ediyorsa hiçbir şekilde müdahale etmeden servisine ******ür yok garantisi bitti ise de teknik servis yine yapar ama ücret konusunda astarı yüzünü geçer diyebilirim hele de ekran kartı onboard ise anakart tümden değişir.

arkadaşım bilgisayarın içini açabilecek kadar cesaretliysen zaten tümleşik mi yoksa kartlı mı görebilirsin tümleşikse diğer arkadaşlarımın dediği gibi bence sen kendine yeni bir bilgisayar bakmaya başla laptop bordları bütçeni zorlayacaktır çünkü :D

ekran kartı onboard değil

pc yi yazayım belki faydası olur

hp pavilion dv9787eg

core2duo t9300 2.5 ghz , 4 gb ram kingston

512 mb nvidia 8600m gs ekran kartı

500 gb hard disk var

bu arada değişimi kendim değilde teknik serviste yaptırmayı düşünüyorum

sizce değiştirmek mantıklı mı yoksa başka birşey mi yapmalıyım

ekran kartı onboard değil

pc yi yazayım belki faydası olur

hp pavilion dv9787eg

core2duo t9300 2.5 ghz , 4 gb ram kingston

512 mb nvidia 8600m gs ekran kartı

500 gb hard disk var

bu arada değişimi kendim değilde teknik serviste yaptırmayı düşünüyorum

sizce değiştirmek mantıklı mı yoksa başka birşey mi yapmalıyım

Bilgisayarın iyi bir bilgisayar sadece ekran kartı değişecekse değiştirt derim arkadaşım ki bir de şöyle bir durum var bilgisayarın yeni bir model muhtemelen garantisi devam ediyordur bence sabah ilk işin soluğu Hp servisinde almak olsun :D

laptop dışardan geldiğinden dolayı ilgili teknik servisi aradım ama bana ilgilenmediklerini söylediler dışardan gelen laptoplar için o yüzden teknik servisine gidemiyorum

O zaman son olarak şunu önerebilirim özel notebook servisleri var bilgisayarını ******ür bakıp fiyat versinler makul bir şeyse yaptır yok çok astronomik bir rkamsa da yeni arayışlara gir ve yni bir laptop alırsan da mutlaka garantili bir ürün al paran boşa gitmesin hatta şunu önerebilirim eğer düşünüyorsan Toshiba'da "ne olursa olsun" garantisi vardı yani laptopu düşürsen de, çay kahve falan döksende garanti kapsamı dışına çıkmıyor :D

Yarın gideceğim işte bir laptop servisine sorunumun 2 kaynağı var ya ekran kartı yada anakart , eğer ekran kartı çıkarsa değiştirmeyi düşünüyorum anakart çıkarsa başka bir laptop bakacağım.Birde ekran kartı değiştirmiş olsam sizce kart olarak ne almalıyım bu pc ye ?

sorununda resimini koyayım belki bilen birisi vardır.

1403091958.jpg

çift ekran herkese nasip olmaz :D

1403092006.jpg

Yarın gideceğim işte bir laptop servisine sorunumun 2 kaynağı var ya ekran kartı yada anakart , eğer ekran kartı çıkarsa değiştirmeyi düşünüyorum anakart çıkarsa başka bir laptop bakacağım.Birde ekran kartı değiştirmiş olsam sizce kart olarak ne almalıyım bu pc ye ?

sorununda resimini koyayım belki bilen birisi vardır.

1403091958.jpg

çift ekran herkese nasip olmaz :D

1403092006.jpg

Bence ekran kartın çok iyi arkadaşım eğer ekran kartın değişecekse ki görüntülerden o anlaşılıyor aynı modeli tercih edebilirsin ya da Ati 3700HD serisi bir kart taktırabilirsin :D

arkadaşım kim ne derse desin..sen beni dinle..babenim de pc hp dv9590et...benim de bu yaz başında ekran kartı chipi yandı..garantisi de bitmişti..HP 800 dolar dedi..anakartı değiştiriyolarmış...gerek yok dedim..o kadar para werceğime yeni masaüstü alırım dedim...bu sırada da ben kendim pc yi dağıttım...içini açtım baktım.benim de ekran kartım 8600 m gs..ama yine de onboard...we bildiğim kadarıyla türkiyede sadece bi firme chip değiştirebiliyomuş.istambulda ema bilgisayar..internette siteleri de war..onlara gönderdim bilgisayarı..180 milyon+20 milyon da toplam kargo bedeli...200 milyona sapasağlam geldi....tawsiye ederim.benim işime yaradı..şu anda da o bilgisayardan yazıyorum...inan bana kafadan sallamıyorum...başıma geldiği için yazdım...

@mericcagla

Arkadaşım bunu söylemen gerçekten çok çok iyi oldu.Büyük olasılıkla bendeki sorunda chip in yanmasından meydana gelmiştir, eğer uçuk bir fiyat söylerlerse dediğin yere gönderebilirim.Yardımın içinde çok sağol

@mericcagla

Arkadaşım bunu söylemen gerçekten çok çok iyi oldu.Büyük olasılıkla bendeki sorunda chip in yanmasından meydana gelmiştir, eğer uçuk bir fiyat söylerlerse dediğin yere gönderebilirim.Yardımın içinde çok sağol

rica ederim...o konu hakkında sormak istediğin bi sorun olursa bana pm den yazabilirsin...1 hafta içinde elime geri geldi...we fiyatları da belli....internette fiyatları da yazıyo..gerçi fiyatları aralık olarak yazmışlar ama genelde en üst sınırı talep ediyolar :D ama ben güwendim...we yanıltmadılar....nese sana da geçmiş olsun bu arada...kolay gelsin...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...