Jump to content

Pc Acılıs Sorunu

smtkrt55

Recommended Posts

1-eski hdd dende böle bir sounla karsılatn mı hic ?

2-anakart ekranında sureklı mı kalıyor yoksa 1,2,3vs reset atınca gecıyor mu?

3-biosa girebilio musun?

4-Pc acılıyor ise sistemnde hdd kaynaklı hata veya donma vs gbi sorunlar yasıyor musun?

HDD yada Dvd üzerindeki Jumper ayarlarını kontrol et. Birinin master, diğerinin Slawe olduğuna emin ol.

Setup ayarları içerisinde standartta 35ms HDD tanıma süresi vardır. bu değeri düşürt. en azından tekrar yeni bir HDD-DVD takana kadar bu süre senin bir işine yaramaz.

en kestirmesi

Tek ID kablosu yerine 2 ID kullan. Yani CD-Dvd için farklı; Harddiskin için farklı ID kabloları tak.

HDD yada Dvd üzerindeki Jumper ayarlarını kontrol et. Birinin master, diğerinin Slawe olduğuna emin ol.

Setup ayarları içerisinde standartta 35ms HDD tanıma süresi vardır. bu değeri düşürt. en azından tekrar yeni bir HDD-DVD takana kadar bu süre senin bir işine yaramaz.

en kestirmesi

Tek ID kablosu yerine 2 ID kullan. Yani CD-Dvd için farklı; Harddiskin için farklı ID kabloları tak.

Arkadaşımızı kutluyorum. Aynı problemi yaşamıştım. Ama belirtilen yolla kurtuldum. Diğer bir hususta USB HDD kullananlar için aynı problem yaşanmaktadır. Böyle durumlarda Bios Ayarları Default (Varsayılan) oluyor. Çözümü Bios ayarlarını yeniden düzenlemekle oluyor.

Dip Not: Bu türden problemler genellikle Katılımlı işletim sistemi kullananlarda olmaktadır. Sevgiler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...