Jump to content

Varsayılan Dns'yi Geri Getirmek.

vanetian

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar;

Ben Yasak Yok programını indirdim

Megaupload'a girebilmek için

Fakat Birçok Siteye Giremiyorum.

Sanırım DNS'yle Oynama Oluyor.

youtube'la Bi İlgim Olmadığı İçin Pek ilgilenmem.

Fakat Megaupload için girdim ne yapayım şimdi

Acaba Eski DNS ayarımı Nasıl Geri Getirebilirim?

kardeş keşke programla değilde host ayarlarıyla oynayarak girseydin ama dns yi nasıl geri getireceğini bilmiyorum. eğer geri getirebilirsen C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\host u aç içine şu kodları yapıştır. Kaydet tarayıcıyı yeniden başlat.

link:

Please register to see this content.

bunu indir host u not defteri ile aç içindekileri yapıştır.

DNS ayarlarını otomatik yaparsan sorun yaşamazsın..Ayrıca yasak sitelere girmek için dns değiştirmeyin ve bilmediğiniz programları kullanmayın..

bişey sormak istiyorum dns değiştirmeyin demişsiniz ya o niye ben open dns yi kullanıyorum da bi sorun çıkarmı?

Yeğlenen DNS sunucusu: 208 . 67 . 222 . 222

Diğer DNS sunucusu: 208 . 67 . 220 . 220 olarak ayarladım hızlı ve güvenilir diyorlar. hızlı da güvenilirmi orasını bilmiyorum...

kardeş yasak siteye girmek için dns değiştirme o siteye ping at sonra oradan ip sini bulursun o dediğim hosta gir ip sinin arkasına boşluk bırak site adını yaz rahatlıkla girersin yani şöyle:

127.0.0.1 localhost

xxx.x.x.x siteadi.com

xxx.x.x.x www.siteadi.com

bir kere www koymadan yaz bir kere koyarak bu şekilde girebilirsin

Bnm prensibim böyle diyeyim.Yoksa sorun çıkarmaz.Hatta ve hatta sizin kullandığınız dns leri bana da önerdiler.Çok hızlıymış diğerlerine göre.Ama ne bilim öyle olunca içim rahat etmiyor diyeyim.Eğer sizde bir sorun yoksa tabiki değiştirmeyin..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...