Jump to content

MostWanted

Editör
 • Content Count

  3254
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

258 Excellent

About MostWanted

 • Rank
  Programlamaya takmış insan

Profile Information

 • Male
 • Collector's Zone

Recent Profile Visitors

7251 profile views
 1. Saat ayarın doğru değilse öyle bir hata verebilir. Saat ayarlarını düzelt.
 2. SmartShare başka bir şey. WebOs'un ana menüsündeki Ayarlar'a gir. Orda Ağ alt menüsü var. O menünün içerisinde Miracast/Intel's Widi yazar. O varsa eğer televizyonun Miracast'ı destekliyor demektir. Ondan sonra bilgisayarına Miracast driverlarını kurup ekranı aktarabilirsin. Bu ekran aktarma işini sadece filmler için yapmak istiyorsan, sana PLEX yazılımını öneririm. Bu başka bir teknoloji olan DLNA altyapısını kullanır, ama bununla bilgisayarının ekranını aktaramazsın.
 3. Miracast ile aktarabilirsin. Tabiki bilgisayarının veya televizyonunun donanım bilgilerini paylaşmadığın için donanımların Miracast'ı destekliyor mu bilmiyorum. Miracast'I bazı intel işlemciler (yanılmıyorsam 3. ve 4. nesilden sonrası) destekliyor. Microsoft Windows 8.1 ve Windows 10 destekliyor. Benim LG televizyonum Miracast'ı destekliyor ama tabiki seninkini bilemeyeceğim. Eğer Miracast desteği yoksa Google'un ChromeCast donanımını kullanabilirsin.
 4. .Net 2'de StringBuilder sınıfının clear metodu yok ne yazık ki. Onun için en az .Net 4 kullanmanız lazım.
 5. Kullandığınız .Net framework sürümü ve kullandığınız namespace'leri (kodun ilk satırlarında using ile başlayan kısımlar) buraya yazabilir misiniz?
 6. İnternet olmadığı için güncellemeleri kuramamış. Windows güncelleştirme ile ya da manuel olarak sonra halledebilirsin.
 7. Siteye girmek için üyelik istiyor. Şarkıyı www.midomi.com'da dinlet, bulma ihtimali yüksek.
 8. http://www.tnctr.com/topic/95572-guvenli-usb-kaldyrycy-12-03022010-guncellendi/ Sizin için linkleri de güncelledim.
 9. #include <ButtonConstants.au3> #include <GUIConstantsEx.au3> #include <GUIListBox.au3> #include <WindowsConstants.au3> #Region ### START Koda GUI section ### Form=c:\a\Form3.kxf $Form3 = GUICreate("Windows WIM Kurulum Menüsü", 445, 203, 465, 263) $List1 = GUICtrlCreateList("", 32, 40, 225, 84) $Button1 = GUICtrlCreateButton("Kuruluma Başla", 8, 160, 417, 25) $List2 = GUICtrlCreateList("", 328, 40, 73, 84) $Group1 = GUICtrlCreateGroup("İşletim Sistemleri Menüsü", 16, 16, 257, 129) GUICtrlCreateGroup("", -99, -99, 1, 1) $Group2 = GUICtrlCreateGroup("Kurulacak Sürücü", 296, 16, 129, 129) GUICtrlCreateGroup("", -99, -99, 1, 1) GUISetState(@SW_SHOW) #EndRegion ### END Koda GUI section ### GuiCtrlSetData($List1, "Windows XP Professional SP3 x86|Windows 7 Ultimate SP1 x86|Windows 7 Ultimate SP1 x64|Windows 8.1 Professional x86|Windows 8.1 Professional x64", "Windows 7 Ultimate SP1 x64") GuiCtrlSetData($List2, "Surucu C:|Surucu D:|Surucu E:|Surucu F:|Surucu G:|Surucu H:", "Surucu C:") Global const $GEN_PARAM = "/ref winkur.wimm /apply winkur.wim " Global $yerel_param; While 1 $nMsg = GUIGetMsg() Switch $nMsg Case $GUI_EVENT_CLOSE Exit Case $Button1 Switch GUICtrlRead($List1) Case "Windows XP Professional SP3 x86" $yerel_param = "5" Case "Windows 7 Ultimate SP1 x86" $yerel_param = "1" ;böyle gider EndSwitch $yerel_param &= StringRight(GUICtrlRead($List2),2); ShellExecuteWait(@ScriptDir&"\imagex.exe", $GEN_PARAM & $yerel_param); EndSwitch WEnd windows xp için her zaman 5 gibi sabit olmuyor diyorsun ama sabitlik yada bir şeye göre değişkenlik olmazsa bu programı yapamazsın.Şimdilik ben böyle bi örnek gösterdim fakat şöyle de yapılabilir; bi ini dosyasına winxpnin değeri bu bilmem neyin değeri bu diye girdilerini koyarsın program ordan okur.Demek istediğim birinci için 5 sabit değilse  ya onun elinle gireceksin ya program bi yerden okuyacak ya da sürekli programın kaynak kodunu değiştireceksin ki bu saçma olur :)
 10. Bi sistem için bi tane örnek verebilirsen yardımcı olabilirim şöyle ki; Windows Xp ve sürücü c seçildiğinde imagex.exe hangi parametre ile çalışacak?Aynı şekilde sürücü H: seçildiğinde?Bu kombinasyonların arasında bi bağlantı olmalı :)
 11. Link ben de çalışıyor gibi gözüküyor ama rapidshare yine saçmalamış olabilir.Yeni Link: https://dl.dropboxusercontent.com/u/61395489/muzik_calar_v3.1edittalha.rar
 12. Öyle bi kullanım yok da sanırım sormak istediğin func aliveli($a=0) nedir gibi bir şey.Bu default değerdir yani sen programın herhangi bir yerinde aliveli() diye fonksiyonu çağırırsan fonksiyonun içinde $a değişkeni 0 olarak işlem görür ama aliveli(5) diye tanımlarsan bu sefer 5 olarak işlem görür.
 13. Aslında byref'in anlamı çok daha derin, hatta modern programlama dillerinin çıkmasının ana sebeplerinden biri bile diyebilirim.Çok üstünkörü bir biçimde anlatmaya çalışacağım ama konu kendisi kompleks olduğu için anlamayabilirsin dert etme.Bir program yazılırken değişkenler kullanılır.Bu değişkenler integer (yani sayı) gibi sadece 4 byte (ki bu da değişkendir ama genellikle şu an öyle) bi char gibi 1 byte (bu da değişken boyuta sahip) gibi küçük değerlere sahip olduğu gibi bi arrayin boyutu veya bi veri yapısının boyutu megabaytları bulabilir.Eski programlama dilleri bir fonksiyona veri gönderirken kullandığı mekanizma ilk memory bölgesinden fonksiyonun kullanacağı yere kopyalaama şeklindedir.Yani alır senin değişkeninin aynısını fonksiyonun çalışacağı memory bölgesine kopyalar, execute eder ve işin bitince stackten alır başını gider bunlar.Bir sayıyı kopyalamak (4 byte) çok hızlı bir işlemken megabytelarca veriyi kopyalamak çok kısa olmuyor aynı zamanda fazlaca ramden yer alıyor.Bunun için byref (başka dillerdeki karşılığı başkadır) kullanılır.Kısaca bunu kullandığın zaman sen veriyi değil, verinin referansını yani adresini fonksiyona yollarsın bu da 32 bit makinelerde 4 byte 64 bitlerde 8 bytedır ki ne olursa olsun diğeriyle karşılaştırılamayacak kadar hızlı olur.Tabi bunun doğurduğu başka sorunlar "const kullanımı" gibi şeyler var ama aklını daha da fazla karıştırmak istemiyorum.Kısaca büyük veri yapılarında ve arrayleri fonksiyona yollarken byref kullanmak performansı çokça artırır biçiminde yorumlayabilirsin.
 14. Biliyorum artık genelde kullanıcıların tarih ayarları doğru oluyor fakat herhangi bi kullanıcı hackini engellemek istiyorsan (yani trial yapmak için falan kullanıyorsan aşağı da verdiğim kod internet varsa tarih bilgisini ordan alıyor tabiki biraz yavaş oluyor ama daha güvenilir. #include <String.au3> MsgBox(0,"",_Bugun()) Func _Bugun() Dim $aylar[12]=["January", "February", "March","April","May","June","July","August","September","October","November","December"] $ping=Ping("www.google.com") ;~ MsgBox(0,"", @error) If $ping Then $don=_StringBetween(_INetGetSource("http://nist.time.gov/timezone.cgi?Eastern/d/-5"),'color',"<br>") $gun=0 for $i=0 To UBound($don)-1 If StringLeft($don[$i],9) = '="white">' Then If StringInStr(StringTrimLeft($don[$i],9), ":") Then $ayirtime=StringSplit(StringTrimLeft(StringTrimLeft($don[$i],9),3), ":") If Number($ayirtime[1]) > 17 Or Number($ayirtime[1]) = 17 Then $gun=1 EndIf Else $hangiay=0 $ayir1=StringSplit(StringTrimLeft($don[$i],9),",") For $i=0 To 11 If StringInStr($ayir1[2], $aylar[$i]) Then $hangiay=$i+1 $hangigun=StringStripWS(StringReplace($ayir1[2], $aylar[$i], ""),8)+$gun $hangiyil=StringStripWS($ayir1[3],8) EndIf Next Return $hangiyil&"/"&$hangiay&"/"&$hangigun EndIf EndIf Next Else Return @YEAR & "/" & @MON & "/" & @MDAY EndIf EndFunc Func _INetGetSource($s_URL, $bString = True) Local $sString = InetRead($s_URL, 1) Local $nError = @error, $nExtended = @extended If $bString Then $sString = BinaryToString($sString) Return SetError($nError, $nExtended, $sString) EndFunc ;==>_INetGetSource
×
×
 • Create New...