Jump to content

Msndeki Kişi Listemi Outlook Eklemek?

cell-cuq

Recommended Posts

Öncelikle gmail hesabınızdaki kişi listenizi .csv olarak bilg. kaydedin Outlook express açın

sırasıyla...

1.Dosya - Al - Diğer adres defteri - Metin dosyası kısmını seçin

2.Kaydettiğiniz XXX.csv (kişi listesi )dosyasını gösterin

3.Adresler Outlok expresseye geçsin

Sonra da ofis 2007 ile outlook expressdeki adresleri alırsınız

Öncelikle gmail hesabınızdaki kişi listenizi .csv olarak bilg. kaydedin Outlook express açın

sırasıyla...

1.Dosya - Al - Diğer adres defteri - Metin dosyası kısmını seçin

2.Kaydettiğiniz XXX.csv (kişi listesi )dosyasını gösterin

3.Adresler Outlok expresseye geçsin

Sonra da ofis 2007 ile outlook expressdeki adresleri alırsınız

iyi gusel yazmışşın ama anlamadım ki :s:S

Arkadaş MSN listesini nasıl akatarırım diye sormuş, ama tarif edilen yöntem GMAIL adres defteri aktarımı. Benim yöntem biraz zahmetli ama hepsini teker teker eklemekten iyidir, daha iyi bir yöntemi olan arkadaş varsa ben de bilmek isterim.

Öncelikle MSN listemizin yedeğini alıyoruz (.ctt uzantılı dosya olarak aldı). O dosyayı notepad ile açıp email harici karakterleri temizliyorsunuz, esas zahmetli kısım burası. Sonra outlook'tan adres defterine aktar kısmından metin dosyasından diyerek düzenlediğimiz dosyayı seçeriz, sonra içe aktarımı yapar. Denedim, adres defterine aktarımı yaptım, yalnız dediğim gibi sadece o dosyayı düzenleme kısmı zahmetli.

Arkadaş MSN listesini nasıl akatarırım diye sormuş, ama tarif edilen yöntem GMAIL adres defteri aktarımı. Benim yöntem biraz zahmetli ama hepsini teker teker eklemekten iyidir, daha iyi bir yöntemi olan arkadaş varsa ben de bilmek isterim.

Öncelikle MSN listemizin yedeğini alıyoruz (.ctt uzantılı dosya olarak aldı). O dosyayı notepad ile açıp email harici karakterleri temizliyorsunuz, esas zahmetli kısım burası. Sonra outlook'tan adres defterine aktar kısmından metin dosyasından diyerek düzenlediğimiz dosyayı seçeriz, sonra içe aktarımı yapar. Denedim, adres defterine aktarımı yaptım, yalnız dediğim gibi sadece o dosyayı düzenleme kısmı zahmetli.

zahmetli olan kısımı ben hallettim arkadaşım sorun o txt dosyasını nerden nasıl Microsoft Office Outlook 2007 aktaracağım bu lazım bana tek tek şurdan şuraya burdan buraya diye anlatım istiyorum çunku baya karışık bi durum :s

Ben outlook ingilizce kullanıoyrum, 2007tr versiyonunda nasıl bilmiyorum ama adımlar benzer olması lazım. Adres defterinde "içe aktar" kısmı olmalı, yedekle veya dışa aktar, menülerden kurcala. İçe aktar'dan (import) kısmından metin dosyası (.csv) uzantılı isteyecek, dosyayı seçerken de tüm dosyalar deyip o düzenlenen dosyayı seçeceksiniz. Dediğim gibi, adımlar benzer olması lazım, adres defterinde menülerde mutlaka olması lazım.

Ben outlook ingilizce kullanıoyrum, 2007tr versiyonunda nasıl bilmiyorum ama adımlar benzer olması lazım. Adres defterinde "içe aktar" kısmı olmalı, yedekle veya dışa aktar, menülerden kurcala. İçe aktar'dan (import) kısmından metin dosyası (.csv) uzantılı isteyecek, dosyayı seçerken de tüm dosyalar deyip o düzenlenen dosyayı seçeceksiniz. Dediğim gibi, adımlar benzer olması lazım, adres defterinde menülerde mutlaka olması lazım.

yine olmuyor :s:S lanet olsun ne karşık bişey bu ya

msn kşi eklemeyi bilyiorsanız bunuda bilirsiniz aynı yöntem yalnızca diyalog kısımları biraz farklı bunada fark demeyelim artık

iyide ben toplu halde eklemek istiyorum kimse soruma yanıt veremedi basit bişey olsa verirdi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...