Jump to content

Hp Recovery Cd

bulmaca
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar Hp Pavilion dv2999 et laptop kullanıyorum.ilk aldığımda yanlışlıkla recovery bölümünü sildim müşteri hizmetlerini aradığımda geri getirebilmemin mümkün olmadığını ve 100 $ karşılığında hp den temin edebileceğimi söylediler çok kızdım.o kadar para verip laptop alıyosunuz ve size bi cd veremiyolar.aynı laptoptan olupta cd yi benimle paylaşabilecek yada bunu teminde bana yardımcı olabilecek arkadaşım varsa çok sevinirim.şimdiden teşekürler.

• 1 ay sonra...
Dostum işletim sistemini yaz sana linkini vereyim

bizim arkadaşlardan biri vistaya xp yüklemiş C li D li gitti güzelim recovery derken HP nin sitesinde buldum linkini

yükledim tıkır tıkır calısıyodu en son baktığımda ne halt etmiş se yine batırmıs kızdım dokunmadım :D:)

arkadasım benım dv 6000 modelı hp netbokum var dv6642em olarak gecıyo bunun bana recorverysı lazım wısta prıum ısletım sıstemı cevap yazarsan senırım tessekurler sımdıden

Recovery Cdsini Icinde Lisans Numarasi Oldugu Icin Kimse Paylasmaz Ama Benim Dün Yaptigim Yöntem Ile Orjinal Windowsuna Dönebilirsin...

Arkadaslar simdi asagida anlatacaklarimi yapmak isterseniz manuel olarak VISTA' yi orjinal hali ile geri yükleyebilirsiniz.

MALZEMELER:

1- Vista home Basic cdsi (emanet tabiiki)

2- Knoppix (veya diger Linux Türevi) LIVE cd

3- GimageX adli Program (

Please register to see this content.
)

4- Wimgapi.dll dosyasi (Google' de arayiniz)

İsLEMLER:

1- Knoppix Live cd ile bilgisayarinizi acin.

2- kurtarma bölümüne ulasin ve oradaki tüm dosyalari bilhassa FACTORY.WIM dosyasini baska bir bölüme, harddiske veya USB hdd'ye kopyalayin.

3- Knoppix Cd den cikin ve windowsa geri dönün.

4- Gimagex dosyasini bir yere acin. İndirdiginiz wimgapi.dll (32bit tipi) dosyasini, GimageX klasörü icindeki x86 klasörü icine kopyalayin. Böylece kurtarma programimiz hazir olsun.

5- GimageX.exe tiklayin

6- Üstte APPLY kismina tiklayin

7- BROWSE kisminda recovery BÖLÜMÜNDEN kopyaladiginiz dosyalar icinde, FACTORY.WIM (genelde FSCFACTORY icinde olabilir) dosyasini bulunuz.

8- DESTINATION kisminda FACTORY.WIM dosyasini acacaginiz dizini gösterin.

9- APPLY tusuna basin ve arkaniza yaslanin (10 dk.)

NOT:

su anda yaptigimiz orjinal kurtarma dosyalarinizi acma islemidir.

10- Acma islemi bitince. Windowstan cikin ve knoppix LIVE cd ile bilgisayari acin

11- Windowsun C: bölümündeki tüm dosyalar ve klasörleri elle silin veya yeniden adlandirin.(Actigimiz FACTORY.WIM dizini C surucusunde ise bu dizin haric).

12- FACTORY.WIM dosyasinin acildigi klasöre giriniz. ve tüm dosyalari C: dizinine kopyalayiniz (Eger dosyalar zaten C: dizininde ise MOVE yaparsaniz zamandan kazanirsiniz.)

13- kopyalama bitince Bilgisayari Home basic cd ile acip Kurtarma secenegi ile baslatin.

14- Acilis yükleyicisini onar secenegine(ilk satir olmasi lazim) tiklatin. (NTLDR eksik Hatasini düzEltiyoruz.)

15- Bilgisayari baslatin, Live cd ile yeniden adlandirdiginiz eski windowz dosyAlarini silin.

VISTANIZ HAYIRLI OLSUN

NOT:

RECOCERY bölüm yapisi bozulduguna göre; bence FACTORY.WIM dosyasini baska bir yerde yedekleyin. Recovery bölümünüde silin gitsin.7-8 GB kazanciniz olur.(SADECE recovery secenegi calismayanlara TAVSİYE EDERİM.)

IKAZ:

Yukaridaki islemleri yapmaniz halinde , olusabilecek tüm sorun ve zararlardan tarafim sorumlu degildir. Sorumluluk SIZE AITTIR.

Önemli : Isim FACTORY olmayabilir ama boyutu 3gb den fazla olacak ve uzantisi .WIM olacak

Kolay Gelsin

Edited by PcDelisi

• 4 hafta sonra ...
arkadasım benım dv 6000 modelı hp netbokum var dv6642em olarak gecıyo bunun bana recorverysı lazım wısta prıum ısletım sıstemı cevap yazarsan senırım tessekurler sımdıden

arkadaşım kusura kalma yakın zamanda giremedim ama bulabildiğim kadarı ile sana yardımcı olmaya calısacağım

burada dv6000 serilerinin hepsi var ama senin dediğindv6642em çıkmadı aramaya devam edeceğim

buldum tropical arkadaş

işine yararmı bilmiyorum kontrol edip cevap verirsen sevinirim

1. link tüm driverler ama sen dv6642em dedin HP de o yok Compaq Presario V6642EM Notebook PC olarak var

2. link istemiş olduğun HP Update for Recovery Manager 'n linki

Hadi sana kolay gelsin

zamanında dönemediğim için gerçekten özür dilerim.

Hiçbirine gerek yok, diski tamamen sil,uçur.Saçma sapan bir nedenden (varsa) garantiye gönder.Mesela bataryası çok çabuk bitiyo,açılmıyor,ekran dalgalanıyor gibi,elleri mecbur yükleyip geri gönderecekler.Zaman dışında bir kaybın da olmaz

• 4 ay sonra...

:D

Hiçbirine gerek yok, diski tamamen sil,uçur.Saçma sapan bir nedenden (varsa) garantiye gönder.Mesela bataryası çok çabuk bitiyo,açılmıyor,ekran dalgalanıyor gibi,elleri mecbur yükleyip geri gönderecekler.Zaman dışında bir kaybın da olmaz

kesinlikle en akılcı fikir tuttum bu fikri yıl 2010 başıma yeni gelince yeni yazmış bulunuyorum

Edited by baranaron

kardeş hangi işletim sistemini istiyorsan onunla format at, driverleri işletim sistemine göre hp sitesinden indir tamanını kur daha sonra acronis ile imajını al

sonrası sana kalmış

zaten öyle yapıyorum ama cok uğraştırıyor bir sürü driverlerini tektek yüklemek gerekiyor,recover cdsinde bu sıkıntı olmuyor yinede yardımların için teşekkürler

• 1 yıl yıl...

ÇOOOOOK Teşekkürler.... PcDelisi

Sene 2011 , Dell N3010 Windows 7 Home Premium için işe yaradı. Knoppix yerine Norton Ghost kullandım.
önce klasöre açıp kopyalamak yerine. Norton ghost ile sistemi komut sisteminde başlatıp gimagex programını açtım. direkt C: ye dosyaları açtım.
Bilgisayarı başlattığımda kurtarmaya girmem gerekmedi.sorunsuz açıldı. F8 ile kurtarma ekranı da geliyor.

Tüm web de aradım, bulamadım. bu yöntemi Vista için anlatıyorlardı ama Windows 7 !de de geçerli.
Teşekkürler TNCTR

[quote name='PcDelisi' date='20 October 2009 - 17:34 ' timestamp='1256060087' post='624761']
[b]Recovery Cdsini Icinde Lisans Numarasi Oldugu Icin Kimse Paylasmaz Ama Benim Dün Yaptigim Yöntem Ile Orjinal Windowsuna Dönebilirsin...

Arkadaslar simdi asagida anlatacaklarimi yapmak isterseniz manuel olarak VISTA' yi orjinal hali ile geri yükleyebilirsiniz.

MALZEMELER:
1- Vista home Basic cdsi (emanet tabiiki)
2- Knoppix (veya diger Linux Türevi) LIVE cd
3- GimageX adli Program (http://www.autoitscript.com/gimagex/)
4- Wimgapi.dll dosyasi (Google' de arayiniz)

İsLEMLER:

1- Knoppix Live cd ile bilgisayarinizi acin.
2- kurtarma bölümüne ulasin ve oradaki tüm dosyalari bilhassa FACTORY.WIM dosyasini baska bir bölüme, harddiske veya USB hdd'ye kopyalayin.
3- Knoppix Cd den cikin ve windowsa geri dönün.
4- Gimagex dosyasini bir yere acin. İndirdiginiz wimgapi.dll (32bit tipi) dosyasini, GimageX klasörü icindeki x86 klasörü icine kopyalayin. Böylece kurtarma programimiz hazir olsun.
5- GimageX.exe tiklayin
6- Üstte APPLY kismina tiklayin
7- BROWSE kisminda recovery BÖLÜMÜNDEN kopyaladiginiz dosyalar icinde, FACTORY.WIM (genelde FSCFACTORY icinde olabilir) dosyasini bulunuz.
8- DESTINATION kisminda FACTORY.WIM dosyasini acacaginiz dizini gösterin.
9- APPLY tusuna basin ve arkaniza yaslanin (10 dk.)

NOT:
su anda yaptigimiz orjinal kurtarma dosyalarinizi acma islemidir.

10- Acma islemi bitince. Windowstan cikin ve knoppix LIVE cd ile bilgisayari acin
11- Windowsun C: bölümündeki tüm dosyalar ve klasörleri elle silin veya yeniden adlandirin.(Actigimiz FACTORY.WIM dizini C surucusunde ise bu dizin haric).
12- FACTORY.WIM dosyasinin acildigi klasöre giriniz. ve tüm dosyalari C: dizinine kopyalayiniz (Eger dosyalar zaten C: dizininde ise MOVE yaparsaniz zamandan kazanirsiniz.)
13- kopyalama bitince Bilgisayari Home basic cd ile acip Kurtarma secenegi ile baslatin.
14- Acilis yükleyicisini onar secenegine(ilk satir olmasi lazim) tiklatin. (NTLDR eksik Hatasini düzEltiyoruz.)
15- Bilgisayari baslatin, Live cd ile yeniden adlandirdiginiz eski windowz dosyAlarini silin.

VISTANIZ HAYIRLI OLSUN

NOT:
RECOCERY bölüm yapisi bozulduguna göre; bence FACTORY.WIM dosyasini baska bir yerde yedekleyin. Recovery bölümünüde silin gitsin.7-8 GB kazanciniz olur.(SADECE recovery secenegi calismayanlara TAVSİYE EDERİM.)

IKAZ:
Yukaridaki islemleri yapmaniz halinde , olusabilecek tüm sorun ve zararlardan tarafim sorumlu degildir. Sorumluluk SIZE AITTIR.

Önemli : Isim FACTORY olmayabilir ama boyutu 3gb den fazla olacak ve uzantisi .WIM olacak

Kolay Gelsin[/b]
[/quote]