Jump to content

640'lık Hdd Neden 599 Görünür!? Particionda Neden

@z@d

Recommended Posts

Arkadaşlar,

İyi bir konfigürasyon oluşturdum ve sözüm ona 640 gb lık hdd yi bölüp Win_7 kuracaktım. Ama bu sitede hem bi sürü vers. var hem de ben hangisini kuracağımı bilmi

yorum. YAni siz hangi versiyonu tavsiye edersiniz(tr tabii)..

Asıl problemim şu: İngilizce dilli bir win7 yükledim ama hdd'leri bölemedim. Çünkü o bölümü göremedim. İngilizce özürlüyüm çünkü :rolleyes2: . Neyse, sonradan bilg==>yönet==> ten velhasıl 500 küsür olan hdd'yi bölmek istedim. Küçült dediğimde diyelim D'ye 200gb ayırıyorum, C'ye 100 ve kalanını da E'ye ayırmak istiyorum. Ama 16gb, ne bileyim 85 gb diye istemediğim bölümler de oluşuyor..!?Neden acaba? Acil yardımınızı istiyorum. Bir yerden Windows 7 iso indirdim, CD'ye bastım ve şu an sıfırdan hem yüklemek hem de HDD oluştrumak istiyorum. Nasıl bir yol önerirsiniz?...

selamlarımla

arkadaşlar bunu cok basit bi acıklaması va oda şu 1 mb eşittir 1024 bayt bundan dolayı kayıp oluşuyor nette araştırın daha detaylı bilgiye ulaşırsınız

tıpkı şöye bi şey 5,90 MB bi dosya (6.192.640 bayt) olarak gözükür

her hangi bir dosyanın özerine sağa klik yapın ve sizde görün

Aldığınız hardiskin boyutunu 0.93125 katsayısıyla çarparsanız windowsun gördüğü boyut elde edersiniz.Hardisk üeticileri 1000 mb tı 1 gb olarak kabul ederken windows 1024 mb tı 1 gb olarak kabul eder.Aradaki fark buradan ileri gelir.Örneğin bende WD 640 GB lık hardisk 596 gb olarak gözüküyor.Aslında pek birşey değişmiyor.Zira dosyalarınızın boyutları da ona göre hesaplıyor windows.Saygılarımla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...