Jump to content

Win7, Xp Mode, Virtual Pc Hatası

yusufaslan44

Recommended Posts

hatabata.jpg

Windows Virtual PC donanım yardımlı sanallaştırma gerektirir. Sistemde donanım yardımlı bir sanallaştırma desteği yok. (0xA0040951)

Bu gördüğünüz saçma hatayı alıyorum sürekli ne yapacağım onuda bilmiyorum. Bunun çözümünü bulamadım nasıl olurmuş diye. Anlayan bilen varsa yardım ederse çok dua ederim.

Saygılar.

Senin islemcinin bu özelligi yok, hata ondan. Programi yükliyebilirsin ama calismaz, hata verir. Islemcin Intel Virtualization Technology kisa adi VT veya CPU amd ise AMD-V desteklemesi gerekiyor. Bazi Islamciler destekledigi halde bios da bu özellik kapitilmis olabilir. Önce islemcinin bu özelligi var mi yok diye bir bak, varsa biosunu kontrol et.

Simdi resmi de gördüm...

Malesef senin kisinde bu özellik yok, olsaydi Intructions bölümünde VT yazardi.eski yeni diye birsey yok. Intel ucuz olan CPUlarda bu özelligi sunmuyor. Amd de ise nerdeyse hepsinde mevcut.

Senin islemcinin bu özelligi yok, hata ondan. Programi yükliyebilirsin ama calismaz, hata verir. Islemcin Intel Virtualization Technology kisa adi VT veya CPU amd ise AMD-V desteklemesi gerekiyor. Bazi Islamciler destekledigi halde bios da bu özellik kapitilmis olabilir. Önce islemcinin bu özelligi var mi yok diye bir bak, varsa biosunu kontrol et.

çok teşekkür ederim söylediğiniz için bakayım bi biosa.

Tekrar teşekkürler bilgileriniz için yeni işlemci almayı düşünüyordum bahane oldu :)

çok teşekkür ederim söylediğiniz için bakayım bi biosa

Intel Core 2 Duo E4600, 2x 2.40GHz

Dual-Core "Allendale" • TDP: 65W • : 65nm • FSB: 200MHz • L2-Cache: 2MB shared • Stepping: M0 • MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, EIST, Intel 64, XD bit, iAMT2, Enhanced Halt State (8W), Thermal Monitor 2

Senin CPU E4600 malesef VT desteklemiyor....

Intel Core 2 Duo E4600, 2x 2.40GHz

Dual-Core "Allendale" • TDP: 65W • : 65nm • FSB: 200MHz • L2-Cache: 2MB shared • Stepping: M0 • MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, EIST, Intel 64, XD bit, iAMT2, Enhanced Halt State (8W), Thermal Monitor 2

Senin CPU E4600 malesef VT desteklemiyor....

Abi anladım yüzüme vurma bari işlemcinin kötülüğünü :):warning:

Siz biosa bakana kadar bende intel de baktim var mi yok diye .... bosuna aramayin diye.... :)

Hem Sanal Biilgisayar kullanmak icin VT gerekmiyor.

VMware ve VirtuelBox bu özelligi olmayan CPularda da calisiyor...

Eger sanal bilgisayar kullanmak istiyorsaniz E4600 yeter de artarda. Sadece Ram 1GB veya fazla olursa daha hizli calisir....

Siz biosa bakana kadar bende intel de baktim var mi yok diye .... bosuna aramayin diye.... :)

Hem Sanal Biilgisayar kullanmak icin VT gerekmiyor.

VMware ve VirtuelBox bu özelligi olmayan CPularda da calisiyor...

Eger sanal bilgisayar kullanmak istiyorsaniz E4600 yeter de artarda. Sadece Ram 1GB veya fazla olursa daha hizli calisir....

evet biliyorum abi virtual pc 2007 kullanmaya devam dedim bi deneyeyim xp mode nasıl birşeymiş diye nasip değilmiş kısmet :warning::whistle:

• 8 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...