Jump to content

Hdd Sürekli Işlem Yapıyor Ve Acayip ısınıyor

vatan24

Recommended Posts

arkadaşlar bnm işletim sistemim 64 bit ultimate açılışda nasıl windows'un logo ekranı gidiyo oturum açma penceresi geliyo hdd full sürekli bi işlem yapıyo ne yaptığınıda bulamadım bu işlem oturum açıncada devam ediyo araht 15 20 dk fln sürüyo acayipde ısınıyo hdd bu gibi srunla karşılaşan biri varsa çözümü söyleyebilirmi yakında hdd elmide kalıcak çünkü

donanım:

e 7400 2,8 c2 duo

gigabyte GA-EP35C-DS3R (rev. 2.1)

3 gb 667 mhz ddr2 ram

ati x1550

samsung 80 gb(işletim sistemi buna kurulu)

samsung 750 gb hdd

kardes ılk once bı guvenlı modda ac eger yıne aynı sıkıntıyla karsılasırsan yenıden tertemız bı sıstem kur buyuk ıhtımal cozulecektır cunku aynı olayla bende karsılastım bılgısayarıma bır vırus gırmıstı bılgısayarım acayıp kasılıyo ve cok yavas hareket edıyodu hatta az kala hdd mı yakacaktım bu yuzden :(

vırus vardır belkı tara temızle yoksa diski yeniden biçimlendir yanı format at kur wındowsunu düzelmesi lazım eger duzelmezse diskin bozuk olabılır yada baska bi çagre kullandııgın herhangı bı program bozuk olabılır baslangıcta baslıyan bu son soyledıgımı anlamanın en kolay yolu guvenlı kipde (modda) başlat

sanal bellek miktarın yüksek ise pc ram gereksiminin geri alını hdd den sağlar...

bu nedenle hdd sürekli çalışır ve ısınır ileridede kafa vurmaya başlar yani ses çıkarmaya ve yavaşlamaya başlar...

bu durumda iyi yolculuklar...

niye kurulmasın biz kuruyoruz taş gibi çalısıyo güzel oluyo tabi kullanmayan bilemez anlıyorum seni

birde eger remin 3 üzeri ise ozaman tabi xp32 bıt olmaz o ayrı mesele

ram 3 gb 667 mhz ddr2 64 bit windows 7 kurup bu sorundan kurtulmak istiyorum fkt vista gibi 7'yede reg ayarları fln yapılması laızmmı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...