Jump to content

Bellek Read Olamadı Hatası [yardım]

ahmetolx
 Share

Recommended Posts

Merhaba keşke ses atabilsem sorunumun yazılımsal yada donanımsal kaynaklımı hem fikir değilim fakat programlar düzgün çalışssada oyunlar düzgün çalışmıyor hata bildirimi alıyorum çözüm bulamadım internetteki çözümler regeditden hata bildirimlerini kapatarak sorunun çözüldülüğünü inandırmaya çalışan primcilerle dolu

aslında windows yada linux kullanmayı bilmiyorum kesinlikle yazılımsal bilgisayarıma adam akıllı bir windows 8 iso'ları kullanıyordum farklı işletim sistemlerin'dede birşeylerin ayarlarını değiştirince muhakkak hemen değil ama ilerleyen zamanlarda patlak veriyor

bilgisayarımda format sonrası gereksinim vc redist yada dot'net direct x visual runtimes gibi şeyleri hazır bir programdan yüklüyorum aio runtimes adlı bir program ve  bu gereksinim paketleri adam akıllı kuramazsam driverlar gibi düzgün yapamazssan ne linuxda'ki wine nede windowsda'ki programların düzgün çalışmıyor 

dün gece bilgisayarıma format attım windows 8 kuruldu driver easy adlı programla tüm driverları güncelledim ekran kartımın programını kurmuyorum daha sonrasında gerek yok ama start is back icon pack kurdum daha sonra windows media player ve fotoraf görüntüleyice dll dosyalarını değiştirerek skin kurdum sordum.net'den windowsumda regedit'den ufak tefek değişklikler yaptım çünkü erişebilirlik istiyorum bu yüzden voxel adlı programdan windows tile menü hazırlıyorum burası önemli değil başlat menüsündeki kare şeklinde görünen semboller falan windows seach hizmetini çalıştırdım githubdan optemizer  programını indirip bilgisayarımdaki bazı şeyleri kapattım programlarıda genelde the house portable programları kullanıyorum orjinal değil ve virüs programı kullanmadım bu hatayı aldım sorunu any desk'den bağlanıp bana yardım edebilecek birisi varmı ? 

Edited by ahmetolx

windows 8 zor lisanslanan bir sistem fakat tnctr den  Windows 8.1 / 7 Pro Lite X86 X64 otomatik lisasnalama yapan nerdeyse tüm sistemlerde optemize çalışan windows 8 isolarını kullanıyorum windows'da tek yaptığım değişiklik belgelerim klasörünün klasörünü linuxdaki home dizni gibi konumunu değiştirmem onun dışında windowsdaki system32 yada syswow klasöründeki 2 programın ve simgeleri değiştiren dll  dosyam var onlarda birgünden birgüne mavi ekran hatası verdirmediler 

•  

Muhtemelen yaptığınız lisanslama yöntemi bu hatayı servera bağlanamayınca veriyor. Donanımsal bir arıza olduğunu düşünmüyorum, deneyince %100 sonuca ulaşma şekliniz ancak şöyle olabilir. Windows 8.1 isosu indirdiniz rufus veya multiboota atıp kuruluma geçtiniz klasik bir şekilde kurulumu bitirip lisanslama yapmadan driverları kurup 1 2  gün kullanmanız sonucu anlarsınız 

• Like 1

Senkron2, 9 dakika önce yazdı:

Muhtemelen yaptığınız lisanslama yöntemi bu hatayı servera bağlanamayınca veriyor. Donanımsal bir arıza olduğunu düşünmüyorum, deneyince %100 sonuca ulaşma şekliniz ancak şöyle olabilir. Windows 8.1 isosu indirdiniz rufus veya multiboota atıp kuruluma geçtiniz klasik bir şekilde kurulumu bitirip lisanslama yapmadan driverları kurup 1 2  gün kullanmanız sonucu anlarsınız 

ventoy da zaten sizin paylaştığınız imajları kullandım lisanslama yapsamda yapmasamda bazı sorunların devam ettiğini biliyorum ya lisanslama kaynaklı olduğuna eminmisiniz ben şu imajı kullanıyorum

Please register to see this content.

Benim sistemimde arkadaşım sistem gibi hızlı çalışıyordu 

Kurulumu nereden yaptığınıza takılmadım. Standart kurulumu bitirdiğinizde driverları ve oyununuzu kurup lisanslama yapmadan 1 veya 2 gün kullandığınızda aynı uyarıyı almazsanız lisanslama yönteminden olduğuna emin olursunuz. Çünkü benimde tecrübelerime dayanarak sıkıntının oradan olduğunu düşünerek yönlendirdim. Ram - hdd ye yoğunlaşın diyeceğim fakat o yanıltıcı olur sebebi ise donanımı çok yeni olupta bu sıkıntıyla boğuşanlarda var.

ahmetolx, 3 saat önce yazdı:

Sorun çözülmüştür teşekkür ederim fakat arada bu etkinleştir ibaresi çıkacak ya onu nasıl durdurabilriiz

çözülmesine sevindim 

aktivasyon için tavsiye edeceğim tek çalışma.

tav