Jump to content

Senkron2

Üye
 • Posts

  822
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Senkron2 last won the day on September 3 2022

Senkron2 had the most liked content!

5 Followers

Profile Information

 • Male
 • Venerable Workplace \m/
 • Tech'pro

Recent Profile Visitors

3679 profile views

Senkron2's Achievements

 1. Bariz control entegresi mortingen, görmemiş gibi davran. Sende klavyeye tepki verme hocam.
 2. https://www.upload-4ever.com/p592qpdbpt76 Bununla denemeni tavsiye ederim.
 3. Gayet güzel bir arayüz gayet güzel ve yerinde gereksiz servis ayıklaması. Performans ayarları yeterli. Tebrik ederim
 4. arkadaşım imkansız donanıma imkansız işler yaptırmak değil minimum donanımla maximum verim alabilmek adına editleniyor bu kalıplar.
 5. Minimum donanım ile maximum performans elde edebilmek, tüm bu uğraşların asıl sebebi. Yoksa sizin dediğinizi yapmak isteyen herkes alır en yüksek özellikleri yapıştırır default windowsu odu bitti . Lakin atladığınız bir durum var editleme yöntemi ile default windowslardaki bir çok sıkıntının giderildiğine değinmeden edemeyeceğim. Tüm bunları görerek veya yaşayarak anlamanız için zamana, deneyime ihtiyacınız var. Düz mantıkla bas parayı al performansı olmuyor
 6. @polymorpha bu işte milli gururumuz. Daha önceki editleride yabancılardan daha iyiydi ve olmayada devam ediyor. Beni çok şaşırtan şey şu ki, windows temelinde ingilizce olduğundan en performanslı ve küçük boyutlardaki editlerde haliyle ingilizce olanları. Arkadaşımız türkçe hazırlamasına rağmen bu başarıyı nasıl yakalıyor bilemedim, tool olarak neler kullanıyor merak ettim
 7. Bilgilendirme için teşekkürler, fakat firmalara özel modifikasyon yapılmış bazı bilgisayarlarda bu dediğiniz modüller yok. Modele uygun update / downgrade işlemi yaptığınız farklı sürüm biosları dahi bahsettiğiniz modülleri açmıyor. Tamamen kısıtlı oluyor.
 8. Evet hocam bazı anakartlarda bios yapısı gereği secureboot kapatılamıyor, denk geldiğinde zorlanmadım kurulum yaptım.
 9. Evet çekirdeği ventoy + grubfm. 1.0.78 stabil sürümle çalışıyor. eski yeni nesil çeşitli donanımlarda denendi win8.1 - 10 - 11 kurulumlarda uefi / legacy sorun yaşamadım. Şayet ileride problem yaşarsam yeni multiboot arayışım devam edecektir. Forumda beğendiğim basit arayüzlü bir proje olursa yine tavsiye için paylaşım yaparım.
 10. Siz o bölümleri yazıramazsanız gerekli boot oluşmaz. O sebeple siyah ekranda kalıyorsunuz, fakat harici hdd ve harici flash diskte kullanıyorum. Bölümleri oluşturuyor. Youtube içeriklerinde yumi kurulumları ile ilgili video vardır diye düşünüyorum. Bakmanızda yarar var.
 11. Bios ayarlarından anlıyorsanız boot kısmını gözden geçirmeniz gerekiyor. Usb 3.0 ve Usb 2.0 barındıran bir bilgisayar olduğunda, boot ayarlarından sonra flash diskinizi Usb 2.0 girişine takarak test etmelisiniz.
 12. hocam bu çalışma exFAT bahsettiklerinizle bir tutmayın.
 13. 3. görsel geldiğine göre ilgili flashta daha önceden ventoy multiboot kuruluydu sanırım.
 14. Cevap için teşekkür ederim ama siz rufusa kaydettiğimi düşünerek veya isoyu flasha yazdırdığımı düşünerek yorumlamışsınız. Multibootlar yapısı gereği isoyu direk cd rom a takılmış bir cd mantığıyla çalıştırır. Sizin bu editlediğiniz kalıbın iso yapısında ki boot kısmı sıkıntılı gibi geldi bana. Power iso ile veya Nero ile yapı dosyaları tekrardan iso haline getirilirken ayarlanan yerlerin yeniden düzenlenmesi gerekiyor diye düşünüyorum fakat buna müsait değilim belki başka zaman bakacağım saygılar sevgiler.
 15. Konudaki görsellerde kurulum adımları gösterilmektedir.
×
×
 • Create New...