Jump to content
TNC-TR

forjest

-=TNC.VIP=-
 • Content count

  4644
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  378

forjest last won the day on November 12

forjest had the most liked content!

Community Reputation

7799 Excellent

About forjest

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

23411 profile views
 1. forjest

  Windows 10 Rs5 Flatlite Ltsc X64 Tr

  Bios üzerinde,operation system seçenekleri ile ilgili bir ön ayar gerekiyor olabilir göz atmanızda fayda var sallıyorum,OSSelect: Windows7,Windows8,Other vb. şeklinde vb. Diğerleri: HDD_sıralamasından hdiski 1.sıraya seçili hale getirmek,Biosu varsayılan ayara almak,çözülmüyorsa eğer mevcut sistemi tekrardan boot ederek,windows'un onarım başlangıç seçeneklerini kullanarak açılış onarım vd.seçenekler ile deneme yanılma yoluna giderek çözüm sağlamak vs.Readyboost özelliklerini kullanmak için harici uygulamalardanda istifade edilebilir usb3xx ve üzeri bağlantı port hızına sahip olmayan diskler için etkili olsada çok fazla performans beklememek gerekli olduğu kanaatindeyim yinede emin değilim.
 2. forjest

  1tb Hdd 32 Gb Olarak Görünüyor çare Nedir

  GParted Disk bölümleme formatlama bootable iso image'ı.Usb/dvd disklerden Live_çalışır.
 3. forjest

  1tb Hdd 32 Gb Olarak Görünüyor çare Nedir

  MiniTool Partition Wizard Program diskler üzerinde her türlü senaryoyu gerçekleştirmenizi sağlayacaktır çözülmesi dileğiyle.
 4. forjest

  Wifi Kapanması

  Kendimde harici anten kullanmaktayım atheros chipsetli uptech marka 300mpps'lik tek antenli 5dpi değerinde sinyal gücüne sahip.Konu biraz farklı olsada yinede aklıma geldi belki lazım olur windows'la kullanmaya başladığımda sinyal gücünde yetersizlik,ara ara kopmalar yaşamaktaydım,bunun üzerine en güncel sürücüsü internet üzerinden bulup wifi antenin driver'ını tekrar yükledim üzerinde gelen launcher wifi görüntületici gui üzerinde sinyal güçleri,güç ayarları vb.ince ayrıntılar vardı sonuç olarak ayarları en yüksek seviyelere getirip antenin verimli kullanımının farkedilir memnun edici düzeyde arttığı bariz olarak ortaya çıktı.Windows'un ne kadar tak çalıştır özelliği olsada donanıma ait uygun olan güncel sürücüyü tanımlayarak ayarlarını yapmakta sorunlarında yaşanmamasında etken olarak etkili olmakta denemek gerekli diye düşünüyorum. Muhtemel çözümler? - Windows arka plan fazlalık kullanılmayan hizmetleri uygun şekilde,daha fazla devredışı bırakarak deneme - Güç ayarlarını en yüksek performansa almak - Wifi sürücüsünün windows uyumluğu araştırılarak bu vb.sorunlara ilişkin makale ve sorunun çözümü ile ilgili bilgileri uygulamak sorunu sürücü çözecek ise yüklemek. - Windows üzerinde donanımsal alt yapıların kullandığı sistem kütüphaneleri bileşenlerinin tam yüklü olduğuna emin olmak (MS_Netframework 3.5.4xx VisualC++ vb. gibi) eksikliği varsa mutlaka tamamlamak.Sistem hata ve uyarı vermesede bu gereksinimlerden kaynaklı mantıksız sorunlar ortaya çıkmasıda bir ihtimal. - Son olarak aklıma gelen bios ayarları,bazen bios üzerindeki ufak bir detay ayar bile, yazıcı,ekran kartı,işlemci vb.aygıt üzerinde kararsızlıkları ortaya çıkarabilir orn: bios üzerinde cpu işlemci ön bellek ayar kullanımı kapalı ise sistemde şişme kasma yada donma gibi belirtiler ortaya çıkabilir ya da yazıcı desteği açıkdeğilse kapalı konumda ise yazıcı çalışmaz gibi bir mantıkla bakarsak eğer bu vb.ayarları gözden geçirmek gerekebilir bios varsayılan ayarlara alınır,güncellenebilir güç ayarları incelemesi gibi vb. Wifi sürücümü yükledikten sonra,windows'un kullandığı sürücü yerine yüklenen sürücüyü aygıt yöneticisi üzerinden 2.kez tekrar güncelleme olayı buradaki mantık gerçekten sürücü yüklendikten sonra,windows bu sürücüyü kullanıyormu,kullanmıyor ise seçenek sunuyor ise değiştirmek gerekli diye düşünüyorum. Ekran kartı yüklemesi yaptıktan sonra,laptop ışık ayarı çalışmıyordu microsoft sürücüsüne alıp tekrar'dan ekran kartına güncellediktek sonra bu sorunu çözmüştüm bu yöntemle. Güç ayarlarını en yüksek performansa almak | bilgisayarın tam performansı,uyku vb.kapanma işlemleri engeli için,bazen download yaparken indirmelerde sorunun önüne geçmekte mümkün olabilmekte,dosya inmeden pc uykuya geçmiş indirme yarıda kalmış bu durum can sıkıcı olabilmekte bu gibi sorunları yaşamak için en yüksek performans ayarı etkili.
 5. BBFlashback Pro Türkçe dilinde %'70 lere gelindi. :) >> Konu linki76d5892668.gif

 6. forjest

  Windows Kurulumu Bittikten Sonra Ayar

  cankusa Merhabalar usta ekleme çıkartma vb.işlemler elbette yapılabilmekte şu an kullandığım işletim sistemi olan windows 8.1 üzerinde ne yazıkki acronis'i düşük seviyeye sahip donanım sebebi ile kurmadım zaten kursam masaüstünü göremezdim herhalde zaten ihtiyaç duymadımda.Demem şu ki,Acronis'in kurulabilir setup'ını gerçek makineye windows sistemine kurup <>(bu gereksinim var ne yazıkki),yedek alınan_orn: (Windows10yedek.tib)_uzantılı dosyaya çift tıklayarak ilgili dizinlere ne isteniyorsa ekleyip (açılan dizin yolları listelenmektedir karar kılınan dizine copy/past edilebilir) kaydedip işlemi bitirin.Sonradan kurulacak olan uygulamalar sürücü vb.bahsettiğiniz üzere ekleme durumu yararlı olacaktır ek bir yük getirmez yüklemede vb.getirsede bir kaç saniye veriyi yazma aşaması olabilir geçen zaman sanıyorum. Uzun süredir üstteki anlattığım ekleme olayını kullanmadığımıda belirtmem gerekli tahminlerimden ibarettir sadece .tib uzantılı yedek dosyasına,çift tıklama,ya da acronis ile yedek .tib dosyası gösterilip ilgili dosya açılarakda ekleme yapılıyor olmasıda vardı diye biliyorum yani her iki durumda da istenilen ekleme olayında bu işlem olmakta sonucu deneyerek artık sen yoruma dahil edersin ben deneyemiyorum değerli kardeşim umarım işini görecektir şimdilik aklıma gelenler bunlar saygılarımla.
 7. forjest

  Windows Kurulumu Bittikten Sonra Ayar

  DriverPack Offline Network sürücü yükleyicisinde tüm ağ sürücüleri mevcut en mantıklısı bu,bir kaç dakikada internetsiz şekilde yükler.her zaman elimin altında bulundururum gerisi zaten kendiliğinden gelir sistem güncellemesi ile ilave uygulama kullanarak vb.Sürücü yedekleme,geri yükleme vb.Drp üzerinde fonksiyonları var.Online olduktan sonrada en güncel sürücüleri vb.yüklemek içinde Driver Talent'i öneririm >(inen_.exe dosyasını winrar,7zip kullanarak buraya çıkar yolu ile portable gibide kullanılabilir) herkeze göre mantığı aynı olan çeşitli yükleme uygulamaları mevcut elbette. ilave bilgiler: windows'un yanısıra,diğer sistemleride yedeklemek mümkün Linux işletim sistemi vb. açık kaynak sistemlerde,yedek alırken sadece ext4 biçimindeki bölgeyi yedeklemek yetmekte. Acronis'in yanısıra,Türkçe kullanmak isteyenler aynı yöntemleri Aomei yedekleme uygulaması üzerinden de yapabilirler mantık genellikle aynı olmakta bir kez kullanmıştım alıştığımdan ötürü tekrar'dan,acronise dönüş yaptım gerek bootable,gereksede kurulabilen yazılımlar üzerinden de mount,yedekleme non-stop dakika,saniye ve saatlik geri veya ileri zamana alma vs.yüklemelerde bildiğimiz gibi geniş özellikleride acronis barındırmakta ancak düşük seviye pc'lerde gerek yok gelişmiş donanım pc'de her daim mantıklı ve kullanışlı bir özellik tabii.en önemlisi şu an için bootable kullanılarak yedekleme ve geri yükleme mantığı. Saygılar.
 8. forjest

  Kasa çalışıyor Görüntü Gelmiyor

  Anakart üzerinde ne var ne yok hepsini sökün komple bir temizlik yapın toz vb.herşeyden arındırarak,kontak sprey ile anakartı yıkayın,CPU/işlemci altı_termik macunu kurumuşsa yenileyin,Bios_pili değiştirin tek tek bağlantıları yaparak ilerleyin bu tip bir sorunu kendi eski kasamda yaşamıştım (Anakartın arızalı olduğu söylenmesine rağmen) bu yöntemle çözdüm iki yıl daha kullandım.Büyük bir arıza yoksa eğer "anakart beraberinde Psu güç ünitesinde" <(buda olabilir)> çözüm gelir.Kolay gelsin
×