forjest

-=TNC.VIP=-
 • Content count

  3675
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  223

forjest last won the day on August 20

forjest had the most liked content!

Community Reputation

5963 Excellent

About forjest

 • Rank
  OpenSource Follower

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

13705 profile views
 1. DAEMON Tools Lite 10.6.0.0283 | Upd 23Agust2017 https://filescdn.com/doiifgs9leio 25mb Katılımsız
 2. TeamViewer Corporate 12.0.82216 | Upd:23Agust2017 https://filescdn.com/piofkyj8nqiw 9Mb Katılımsız Bilgi:Fazlalık diller,hizmetler güncelleme kontrolllerinden arındırıldı Corporate lisans eklendi.
 3. TSR Watermark Image 3.5.8.3 Multilanguage (çokludil) + Türkçe Update: 21 ağustos 2017 TSR Watermark Image, resim ve fotoğraflarınıza metin ya da resim olarak filigran (watermark) eklemenizi sağlayan Türkçe arayüze sahip ücretsiz bir programdır. Program ile filigranın transparan şiddetini ve konumunu kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. TSR Watermark Image ile dilerseniz filigran eklenmiş yeni rsimlerin boyutlarını da değiştirebilirsiniz. Çoklu resim işleme Aynı dosyaya birden fazla filigran ekleyebilme Filigran biçimini ve görünümünü değiştirebilme EXIF bilgilerini koruyabilme ya da temizleme Filigranlı çıktıyı farklı dosya biçimlerine dönüştürebilme (JPEG, TIFF, PNG, BMP, GIF) Kullanım kolaylığı Kaynak İNDİRME LİNKİ + ALTERNATİF LİNK! https://yadi.sk/d/UlYiid0Q3MBKwK Mirror: https://filescdn.com/bhlksioxcp5c 13MB Zipnopass! OS:Win32/64Bit Katılımsız Bilgi:Serial eklendi lisanslı kurulur.Varsayılan dil türkçe gelir. Ekran görüntüsü
 4. Windows Logon Ekranında Siyah Ekranda Kalıyor

  EsetSYSRescue Live olarak çalıştırıp tarama yaparsanız virus sorunu büyük ihtimal çözülebilir kolay gelsin.
 5. Windows üzerinde kullanmadığınız başlangıç uygulamaları (msconfig) + windows sistem hizmetlerini,çalışan uygulamaları (Antivirus,koruma vb.gibi),oyun esnasında geçici olarak deaktif konuma alırsanız performansta gözle görülür artış kesin sağlanır.Bu işlemleri genelllikle otomatik olarak yapan game booster ve benzer uygulamalar oyun işlemlerinde oldukçada işe yarıyor.İlla oyun olması gerekmiyor sistemin hızı açısından da ayrıcada kullanılabilir. Windows'u kurduğunuz disk alanının büyük olmaması veri ulaşım tepki hızında artış sağlar.Orn:160 gb'lik H-diskte,sistem 120 gb de kurulu olmasın ,60 gb H-diskte'de kurulu olsun,diğer kalan disk alanınıda veri yedekleme alanı olarak ayırma şeklinde kullanılabilir.Bunların dışında da elbette mevcut donanıma göre uygun sistemi ve sürücülerini senkronize ederek doğru şekilde yüklemede ayrıca performanslara etki edecektir kolay gelsin.
 6. Windows Logon Ekranında Siyah Ekranda Kalıyor

  win81PE_live konusu yada directlink + Gst'ide kullabilirsiniz,işe yarayabilir kolay gelsin.
 7. K-Lite Mega Codec Pack 13.4.5 https://yadi.sk/d/TF096Uh-3M9U9n Mirror: https://filescdn.com/5e71ua29x5b0 49MB Zipnopass! Katılımsız | Bilinen tüm video,ses formatlarını tanıyacak şekilde kurulur.Mpc oynatıcısı kısayolu masaüstüne gelir.
 8. Windows Askıda Kalıyor

  Detaylar burada Kısaca sistemlerin temizliğine,kilitlenmelerine ve zamanla şişmelerine neden olan artık çöp yığınlarının temizliği için hazırladığım komut dosyasıdır.
 9. Wise Care 365 Pro 4.6.9 Build 453 | Update:17Agust2017 https://yadi.sk/d/q6X0E6uc3M6LfP Mirror: https://filescdn.com/3fbvrox1ncls 6MB Zipnopass! OS:Win32/64 Bit Katılımsız Bilgi:Optimum ince ayarlar girildi,güncelleme kontrolü ve ana menü düzeni,diller çıkarıldı (ing/türkçe duruyor.).Programın windows'un güncelleme,defender,mağaza vb.ayarları açması engellendi deaktif gelir.Sınırsız lisans eklendi.
 10. Wise Care 365 Pro 4.6.8 Build 452 | Update:17Agust2017 Bilgi:İngilizce,türkçe dışındaki diller çıkarıldı.Update,sistem Windowsdefender güncelleme kontrolü deaktif. https://yadi.sk/d/uzpIaD-_3M5b2L Mirror: https://filescdn.com/9p9s73uo3b1m 6MB Zipnopass! OS:Win32/64 Bit Katılımsız
 11. Notepad++ 7.50 Türkçe

  Notepad++ 7.5 Multilang/TR https://yadi.sk/d/3OPTNkcG3M5aCP 5MB OS:Win32/64 Bit Katılımsız
 12. ARCH Linux Görsel Kurulum Sistemleri ve Yardımcıları Arch Linux Kurulumunu kolaylaştıran sistemler Revenge arch installer | Feliz arch installer | Arch Linux Yükleyici Update: 17 Ağustos 2016 Arch Linux'ün text kurulumunda zorlukların olmasından ötürü,Arch linux'ü orjinal saf yapısı ile görsel olarak kurulumunu kolaylaştıran Arch linux kurulum yardımcı görsel sistemlerin olması artık Arch Linux'ün günlük,Ev ve iş hayatımızda kullanımının yaygınlaştığını ve rolling release olarak arch tabanlı sistemlerin yaygınlaştığını ve farklı isimlerde dağıtımların çıktığınıda görmekteyiz. 1.Sırada Revenge Arch Linux Installer (Revenge Arch Linux kurulumunu anlatalan,detaylı videolu anlatımıdır) Revenge Arch Linux Installer İndir 2.Sırada Feliz Arch Linux Installer (Feliz Arch Linux kurulumunu anlatan detaylı videolu anlatımıdır) Feliz Arch Linux Installer İndir 3.Sırada Archman Rehber - Arch Linux Yükleyici (Arch Linux'ü Saf ve Orjinal yapısı ile,tamamen türkçe dilinde kurulumunu yapabileceğiniz,detaylı videolu anlatımıdır) Arch Linux Yükleyici İndir Kaynak Açıklamalarım: Aşağı yukarı her birinin temel mantığı aynı olsada eğerki ingilizce dilinde zorluk çekenler için,sanıyorum Archman Linux Yükleyicisinin Türkçe oluşu ve kurulum kolaylığı açısından tercih edilebilir.Bu makaleyi eklememdeki gaye,Arch linux kurulumu yapacak olanlara yönelik kolaylık sağlaması mantığında oldu.Doğruyu söylemek gerekirse Arch linux'ü henüz kullanan biri olmadım uzun yıllardır debian temelli türevi olan Rolling release sistemler kullandım mint vb.öyle zannediyorumki bende arch'a geçeceğim açıkcası merak ediyorum bu vesile ile bunuda belirtmiş oldum.Diğer bir taraftadan'da Arch tabanlı oldukça yaygın ve çoğumuzun bildiği sistemler var;nedir bunlar?işte,Manjarolinux,Antergos vs.Eğerki yine arch tabanlı görsel,kararlı ve eksiksiz sistemlerden istifade etmeyi düşünenler olursa,altta ekleyeceğim linklerden bu sistemlere ulaşabilirler.Yararlı olması dileğiyle! Esenlikle Kalınız Saygılarımla Forjest. ARCH TABANLI ROLLING SISTEMLER MANJARO | ANTERGOS | ARCHMAN | KAOS-X | CHAKRA LINUX | APRICITY OS