Jump to content

forjest

-=TNC.VIP=-
 • Content Count

  5503
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  507

forjest last won the day on February 26

forjest had the most liked content!

Community Reputation

10455 Excellent

About forjest

 • Rank
  GNULinux Follower

Profile Information

 • Male
 • Kainat
 • Gerçeklerle yüzleşmek

Recent Profile Visitors

59219 profile views
 1. Mkazak Bios ayarları ile alakalı.Harici disk efi legacy boot secure boot vb.yönergelerine uygun şekilde düzenleme gerekebilir.ISO 'dan boot etmek yerine (MEMDİSK) hatası görünüyor.Arch linux adı veyönergesiyle direkt yazdırın ya da,elinizde harici bellek varsa direkt olarak iso'yu gösterim "Belena Etcher kullanın." Ben kendim tüm sistemlerimi windows linux macosx recovery iso dosyaları için "AIO boot kullanıyorum" şakır şakır boot ediyor sorun yok live + kurulabilir şekilde.Buradan ancak bu kadar fikir verebilirim gerisi sizde artık kolay gelsin. Kaynak: Resimleri sayfa için spoiler içerisinde vermeye özen gösteriniz arkadaşlar genel nottur! En hızlı benim sistemler Grameradam hocam
 2. Bios'u güncellemenin vakti gelmiş olabilir.Eski model msi bios'lar biraz karmaşık ancak update edilirse bir kaç versiyon üste rahatlama sağlanabilir.Windows 7 'mi yapalım msi'a şimdi anlamadım soruyu üstadım Windows 10'u kurun ya da winbuntu linux sistemleriyle deneyin çok fazla işlem yapmıyorsanız eğer bence denemeye değer sistemler.
 3. Senkron2 | fingerprint Hepinize iyi temenni ve güzel duygular içerisindeki yorum ve en önemliside,harika olan ve kulağa hoş gelen gülümseme anısı gerçektende.bende şimdi tebessüm ettim buna Allah bağışlasın değerli kardeşim.Ne mutlu banaki enerjimi buradan ya da profile resminde dahi karşı taraflara hissetiriyor olmam beni onure etti hepiniz sağ olun güzel yorumlarınız için iyi dilekleriniz için diyecek başka birşey bulamadım doğrusu en derin saygılarımla.
 4. Senkron2 Öncelikle & "Detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim!" Bazen performans için ne yazıkki bazı ferakatlar etmek zorunda kalınabilmekte %100 bir beklenti içerisinde olmakta yanlış olacaktır tabiatıyla ancak sistemde ilk etapta sürekli ileti ve action center vb.gereksizlerin olmaması bahsi geçen shellex eklentilerinin olmaması bazılarının,masaüstününde işlemci meşkuliyetlerininde,bir sonraki açılacak olan düşünülen bir uygulamada ne kadar tutarlı ve stabil çalıştığını görmek gerektiği gibi akıllıca donanım kaynaklarını tüketmesi için modlanan bir sistem olmasıda + hız vb.söylemlerimiz herkeze göre değişiklik gösterecektir her göz aynı görmez misali,her donanım aynı olmaması ekseninde farklılıklar otomatik olarak şekilleneceğide kaçınılmaz doğal olarak.Sonuç olarak sistem eski orta ve üst seviye donanımlarda cpu,ram yeterlilikleri olan cihaz laptop,netbook,desktop vb. cihazlarda | rahat şekilde kurulabilir sorunsuz şekilde işlevini yerine getirir kıvamda bir sistem oldu.Tmp çalışma dizinleri olabilir normal kabul edilebilirliği vardır yeterki sistem stabil çalışsın hata ve ileti olmasın gerisi detay.Memnun olmanızda ve yorumlamanızada teşekkürler tekraren sağ olun.Saygılarımla.
 5. Ademuzun Flash paketindeki boyutu arttırma nedeniyle,ve javanın geçmişteki istenilmemesi yorumlarına binaen java paketleri devredışı bırakıldı ancak opsiyon ekledim nedir bu? eğerki indirdiğiniz java setup paketlerini eklerseniz otomatik kurulur. Eklenecekse şayet adları şu şekilde olması: 32 bit java için: java32 | 64 bit için: java64 olmalı. Final stable java indirme linkleri spoiler içerisinden download edebilirsiniz eklemek içinse evvelinde sisteminizde 7zip uygulaması kurulu bulunsun sağtık yaparak flash paketine üstteki şekilde entegre kendiniz yapabilirsiniz. Java setupları | 32/64 bit. Nasıl eklerim? "ekran görüntüsü" Gif Videosu: Saygılarımla.
 6. Seni dinleyeceğim uygulama koymam usta canın sağ olsun senin
 7. Xilisoft Video Converter Ultimate (Ses video dosyaları üzerinde DPI değişikleri yaparak convert edilebilir alanında en iyilerindendir!) Movavi Video Suit 2020 (Ses video dosyaları her türlü montajlanabilir,ses video dosyaları üzerinden değişiklik için bulunmaz nimet) Her iki programda katılımsız full'dür! Umarım işinizi görür saygılarımla.
 8. Güncellendi! Advanced SystemCare Pro 13.2.0.222 Final Lite EN_Türkçe https://yadi.sk/d/xCsFxzIAUPQ95A
 9. cankusa Uygulama gayet hızlı ve akıcı ince ayar chrome ve türevlerinde belli olmuyor diğerleri gibi değil.Bilmediğimiz birşey varsa döküman bilgi belge ilave ederseniz eğer bir sonraki çalışmaya ekleriz sorun değil ben opera,chrome dışında şu an kullanmıyorum ancak edge cpu ve ram açılış kullanımıda hatırı sayılır şekilde iyi ilerisi için ne olur bilinmez ms daha kullanıma yeni açtı.Temelide bilindiği üzere chromium open source taban main_prefences.cfg dosyasına özelleştirmeler yapıp eklenince istenildiği kıvamda yüklenme olabilmekte ben sadece google ansayfa,ana giriş butonu ve yer imleri açık şekilde kod ekledim bunun dışında herhangi bir işlem yapmadım zaten.Belki reklam engelleme vpn olabilir tabii. bozart Çalışmadaki setup 32 bit ancak 64 bit sistemlerde rahat çalışıyor bendeki donanım kaldırmadı ne yazıkki bir sonraki çalışmada opsiyonel olarak ekleme yaparız inş.install cmd ekleyip setup64 bit ilavesiyle arzu eden ekler.7ziple açarak.
 10. bozart Intel yoğunluğu donanımsalları varsayarsak eğer w10 için özellikle ms-c++ paketleri mutlaka yüklü olsun özellikle ekran kartlarının aradığı temel bileşenler bunların olmaması son kullanıcı için büyük dezavantaj bir kaç versiyon eksik eski olması sürücüler için çok önemli bir bağımlılık değil.Yoksa sana katılıyorum dediğim gibi bende arzu etmiyorum uygulama olmasını.Çalışmaların akıllıca ve iyi düşünüşmüş projeler oluyor bence bunuda eklemem gerekli saygılarımla.
 11. Konuya eklediğim resimlerde görünen chrome vd.uygulamalar var onlar sistemi kurup programları kurduktantan sonraki resimlerdir aldırış etmeyiniz. Sisteme eklenilen bileşen ve uygulamalar dışında başka bir işlem yoktur zaten konu içeriğinde de belirtildi.Flash,C++ paketleri,Oyun hızlandırıcı bileşenleri directX vs. başka birşey yok.Bu paketlerin yeni setupları olsada kaldırmadan yeni setup yüklemelerinde üzerine silerek yazmakta dolayısıyla sürücü ve sonraki süreçlerde gerekli olan sistem kütüphaneleridir ve burada sitede sistem yapıp ekleyen bir çok arkadaşımızda mevcuttur.Uzun yıllardır 1mb program dahi eklemeden sistem yapan biri olarak bunlarıda yazdığımı belirtmeliyim. Size bu konuda katılıyorum ancak iş w10 ve bazı tespitlerim sonucunda sistem bileşenlerinin eklenmesi kararı alındı detaylara girmeyeceğim tabii durum özetle bu şekilde Bozart üstadım.Saygılarımla. Not: Yoksa yeni sistemmi geliyor geliyorsa merakla bekliyorum.
 12. Flashpack ve Microsoft Edge linkleri ilave edildi upload tamamlanmıştır bilgilerinize sunulur saygılarımla >page1
 13. Archlinux2020 kurucu upload tamamlanmıştır!" link konuya iliştirildi"> indirebilirsiniz< değerli arkadaşlar esenlikle kalınız! Saygılarımla.
 14. Update 25 Şubat 2020 Güncellenen + Yeni uygulama: Opera 67.0 Build 3575.31 – Final Multilang/Türkçe Xtreme Download Manager 7.2.8 Final 2020 Latest Multilang/Türkçe [Yeni!] IDMan alternatifi FLASH AllinOne (x32x64) upd2020.2 | Update: Adobe Flash Player 32.0.0.330 Stable IE,Opera,FireFox Microsoft Edge 80.0.361.57 Stable Türkçe [Yeni!] Page1
×
×
 • Create New...