Jump to content

forjest

-=TNC.VIP=-
 • Posts

  8891
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  845

forjest last won the day on February 6

forjest had the most liked content!

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

133896 profile views

forjest's Achievements

 1. Yorum için teşekkürler Boyut uefi kuruluma engel değil günümüzde artık bir çok multiboot uygulamaları vs. uefili şekilde kurmayı kolaylaştırmakta. Kendim AIOBoot kullanıyorum (Kaynak) (Kaynak2) 7GB'lık iso dosyasıda mevcut her iki durumda da ister legacy olsun ister uefi olsun rahat şekilde kurabilmekteyim. İnstall.wim veya install.esd dosyalarının boyutları efi kurulumlara engel değil eskisi gibi. install.esd dosyasının, iso dosyası içerisindeki boyutu ekran görüntüsü:
 2. Çalışma VMware workstation üzerinden dism++ ile hazırlandı. Uygulamalar sistem kurulmuş şekilde gelmektedir. Kullanmadıklarınızı, sistemi kurduktan sonra masaüstünde bulunan -> hibit uninstaller programı ile istemediklerinizi seçerek tek kalemde bir kaç dakikada kaldırabilirsiniz.
 3. Windows 11 Pro Temel Programlar Ekli 2023 konuya eklenmiştir. Update 6 Şubat 2023
 4. Windows 11 Pro Temel Programlar Ekli 2023 UEFİ / Legacy | Tam Güncel! | Temel Programlar | ESD'li Ekran Görüntüleri: TANITIM VİDEOSU Hakkında? Güncellemelerle bareber temel programlar sisteme entegre edilmiştir. Bugün itibarıyla sistem tam günceldir. Extreme aracı kullanarak sisteme performans ayarlamaları tanımlanmıştır. Kaynak link Masaüstü simgeleriyle bareber programların kısayolları gelir. Explorer dosya yöneticisi rahatlatılmıştır. Sayfa tepkime süreleri açılış kapanış bu sayede daha hızlı olacaktır. Kurulumda kurulacak disk alanı seçildikten sonra, masaüstü ile karşılar. Windows update güncelleme servisi açık bırakılmıştır. Sürücüler içinde güncelleme ayarları açık gelir. Meşkuliyet yaratan programlar defender,cortana gibi servisler devredışı bırakılmıştır. TMP boot kontrolleri devredışıdır, eski cihazlar için kuruluma hazır durumdadır. Boştayken ram kullanımı 900-1000mb arasında değişiklikler göstermektedir. Sistem tam yetkili hesap olan "Administrator" hesabıyla kurulum sağlamaktadır bu sayede hızdan tasarruf edilmiştir. Kurulum yazdırma işlemleri bildiğimiz yöntemlerdir Rufus ve multiboot'lara eklenerek rahat şekilde kurulum yapılabilir. İşletim sistemi bir kereliğine sanal makinede test edilmiştir. Herhangi bir hata vb. duruma rastlanılmamıştır. Su gibi akıcı rahat çalışmaktadır. Göze hoş görünen Wallpaper duvar kağıtlarını sisteme ekledim masaüstünden dileyen istediğini seçer. Sistemde slider otomatik değişmeye ayarlanmıştır. Eklenen programlar: Microsoft Ofice 2021 LTSC, Google Chrome (Giriş sayfası Google Türkiye olarak değiştirilmiştir. Reklam engelleyiciside entegre Ublock Origin) Foxit PDF Reader, Klite MeGacodec pack paketi, Hibit Uninstaller (Gelişmiş program kaldırıcı) , Microsoft C++ Kütüphanesi paketleri, WinRAR dosya arşivleme programlarının tamamı eklidir. Görev zamanlayıcısına KMS Lisans atanmıştır. Kurulumdan sonra online olduğunuzda sistem otomatik olarak kendini lisanslar. Kendi lisansınız varsa ayrıca kullanabilirsiniz. Sistem kurulumundan sonra güncellemelerinizi kontrol ederek sistemin ve sürücülerinizin yüklenmesini sağlayabilirsiniz Arkadaşlar. Şimdilik aklıma gelenler bunlar oldu aklıma gelince ilave ederim bilgileri artık. Güle güle kullanınız.
 5. Windows 11 Pro için düşünüyorum yapmayı. Ofis 2021 gelebilir bu sistemle beraber. Kurulan ofis programları neredeyse tanımadığı dosya içeriği yok. Ofis programının normal hali çok yer kaplamakta maalesef kullandıklarımızı 2010/2016 lite dosya boyutu düşük ve hafif uygulamalar olmasından kaynaklı kullanılmıştır. Önemli olan temel dosya çalışmalarında işe yaraması amaçlı koyulmuştur.
 6. Programların sadece adları kalsın sürüm vb. bilgiler eklenmesin belki değişimler için bu husus önemli olabilir. Habire program aio_güncellemek zorunda kalınmaz kanaatindeyim. Gün geçmiyorki programlar çok hızlı şekilde yeni sürümlere geçiş yapmaktalar bilindiği üzere.
 7. Çalışma bir kaç sayfadan oluşursa eğer yani, " Slider " page ekleyerek daha kapsamlı şekilde derli toplu olacağını düşünüyorum. Bu sayede de daha fazla temel programlar eklenebilir. Reg girdileri vb. kayıt işlemleri için eklemeler yapılabilir butonlarla. Diğer taraftan bu haliyle sadece tek sayfa olacak sınırlı şekilde kalacak AIO uygulaması. Fikir ve düşünlerini diğer arkadaşlarda paylaşırlarsa eğer çalışma daha iyi yerlere gelebilir. AMS ile uzun zaman önce uğraşıyordum güzel işler çıkartıyor gerçektende.
 8. Bandicam 6.0.6.2034 Final Türkçe sürümüne güncellenmiştir. Update 4 Şubat 2023 ->1.Sayfa
 9. R-Studio Network 9.2 Build 191126 https://cloud.mail.ru/public/xxwM/U9AGgfcZk EssentialPIM Pro 11.2.4 https://cloud.mail.ru/public/9JtH/3y5t13V5s Uninstall Tool 3.7.2.5701 https://cloud.mail.ru/public/sta6/bBrKvGdvX AdGuard 7.12.0 (7.12.4170.0) https://cloud.mail.ru/public/P47a/okfGbTbR6 PowerISO 8.4 https://cloud.mail.ru/public/P62z/6rx1bFb4J
 10. Usbdiske yazdırıp boot yönergeleriyle temiz bir kurulum yapmanız önerilir.
 11. Konuya Windows 8.1 Pro 64 Bit İşletim sistemi eklenmiştir. Bilgilerinize sunulur saygılarımla. Update: 2 Şubat 2023
 12. Windows 8.1 Pro x64 Bit Türkçe konuya eklenmiştir. Upload tamamlandı teklink olarak indirebilirsiniz bilgilerinize sunulur saygılarımla. Update: 2 Şubat 2023
 13. Windows 8.1 Pro x64 Bit Türkçe istek üzerine hazırlanmıştır sistem upload edilmektedir konuya resimleri eklenmiştir. Bir kaç saate upload tamamlanınca eklenecektir.
 14. Windows 7 Professional Vl X64 Türkçe sürümü güncellenmiştir. Güncellenme tarihi: 2 Şubat 2023 Bilgilerinize sunulur saygılarımla.
 15. Yükleme yaptığım sitede sınır yok free kullanıcılarada son hızla indirme yükleme vb. haklar tanımakta. Özellikle yükledim zaten bu siteye yüklemeleride silmiyor üstelik velinimet bir site değerli kardeşim.
×
×
 • Create New...