Jump to content
TNC-TR

forjest

-=TNC.VIP=-
 • Content Count

  4983
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  435

forjest last won the day on April 19

forjest had the most liked content!

Community Reputation

8678 Excellent

About forjest

 • Rank
  GNULinux Follower

Profile Information

 • Male
 • Kainat
 • Gerçeklerle yüzleşmek

Recent Profile Visitors

36517 profile views
 1. CCleaner Professional 5.56.7144 Final Türkçe Update: 19 Nisan 2019
 2. Internet Download Manager 6.32 Build 10 Tüm tarayıcılara eklenir,serial tanımlandı güncellemeler kapalı,flatcolor tema varsayılan gelir.
 3. Windows işletim sistemi doğru bios uefi kurulum yönergelerini incelemek Cihaz üzerinde mevcut windows çalışıyorsa boot yöntemi yerine,nt6 kullanarak sabit disk üzerinden yada setup'tan normal kurulum yönergesi ile kurulumu başlatmak. Bios uefi legacy farklılıkları vb. opsiyon ayarları + kurulacak olan windows'un sisteme uyumluluğu doğrumu? tekrar bakılmalı. Hdd üzerinde koruma vb.ayarlardan olabilir,tamamen silinerek tekrar deneme (disk silme yazılımları kullanarak livecd kurulum sistem,gparted uygulamaları olabilir) Hdd diski çıkararak,farklı bilgisayarda,sürücüleri yüklemeden windows'u yükleyip tekrar diski cihaza ekleyerek sonuç alınabilir. Acronis ile alınmış windows sistem yedekleri kullanılarak sistemi diske aktarmak. Laptop işlemci mimarisine uygun olan (windows işletim sistemini seçerek),farklı seçenekler ile denemek. Hdd bad sektör vb. hatalardan kaynaklı olarak dosya okuma atlama sorunundan kaynaklı olabilir.Hata onarımları yavaş format biçimlendirmesi,tek partition'a alma vb.denemeler yaparak sorun çözülebilir. Kolay gelsin.
 4. Windows XP işletim sistemlerine yüklemek için AdobeAIR'in son çıkan versiyonu yükleyemeyenler için kurulabilir hale getirdim ancak_> (denenmemiştir!) alttaki linkten çekebilirsiniz.
 5. AdobeAIR System requirements,sistem desteği olarak windows 7 ve sonrası sistemler için_belirtilmiş kendi sitesinde arkadaşlar. Kaynak: https://get.adobe.com/air Windows xp için AdobeAIR 29 versiyonunun desteği mevcut olduğu belirtilmekte. > Kaynak
 6. Memoli Manjaro linux'ün son çıkan versiyonlardaki bazı bug sorunları sanıyorum kernel yapılandırmalarına dayalı yaşanılan problemlerden ötürü,kullanıcıları büyük ölçüde farklı dağıtımlara geçmeyi düşündürttü.Ancak Manjaro'ya rakip olarak belkide bazı özelliklerinin daha iyi olduğu belirtilen birbirinden farklı iki dağıtımdan herhangi birini kurarak alternatif seçenek olarak görülen beğenilen son zamanlarda adından sözde ettiren arch tabanlı yine calamares kurucu özelliği ile CondresOS ve Namib sistemleride,manjaro'yu aratmayacak özelliklere sahip.Diğer taraftanda arch tabanında kullanılabilecek bir çok popüler dağıtımında olduğu unutmamak gerekli."Antergos,Archman,Arcolinux,Swagarch dağıtımlarıda oldukça başarılı." Kısaca bahsetmek gerekirse: Antergos: uygulamalar ve sürücü vb.opsiyonları seçme özelliği bulunan Antergos linux bu kapsamda en mantıklısı görünmekte özetle kullanıcının kendi isteğine göre seçme özelliği tanınmakta. CondresOS/Namib her ikiside kullanıcının neredeyse tüm ihtiyaçlarını karşılayacak alt yapısı zengin güncel uygulamalarla beraber yüklü şekilde geliyor belki ilk kez kuracak olan yada sonradan uğraşmayayım diye düşünenler için tercih edilebilecek bir dağıtım. Archman: Archman Gereksiz olan uygulamaların bulunmadığı sadece temel gereksinimlere uygun olan tüm bileşenlerin sisteme dahil edildiği,ilk ve son kullanıcı dostu olan işleride kolaylaştıracak şekilde dizayn edilmiş Arch linux'ün gücünü kullanıcı ile tam anlamıyla buluşturan bir dağıtım özetle Türkçe dilininde eksiksiz şekilde yer aldığı kurulabilecek dağıtımlardan forum site desteği ile tam destek almak isteyenler içinde doğru bir seçim olacaktır. Swagarch:Üstteki özelliklerden yine kalır yanı olmayan sade temiz bir kurulum kullanım ortamı sağlayan.Arch linux konfurunu sağlayacak şekilde tasarlanmış sorunsuz ve kullanıcı dostu bir dağıtım. Arcolinux: Son zamanlarda adından söz ettiren her ay yeni güncel iso kalıpları çıkarıp,kullanıcılarınada site ve forum üzerinden eğitim bilgi belge ve dökümanlarla destek verip video'lu anlatımlarıda dahil ederek yardımcı olmayı hedeflemiş yapımcı ve geliştirici arcolinux ekibininde oldukça başarılı olduğunu belirtmek gerekli.Arch linux'ün tüm nimetlerinden istifade etmek etmek,yeni başlayanlar kodlama ve bu alanlarda araştırma yaparak kendini geliştirmek isteyenler için kesinlikle önerebileceğim bir dağıtım dağıtımı kurmadan evvel öncelikle sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Solus linux: çizgisini bozmadan tıpkı linüx mint,ubuntu vb. dağıtımlar gibi fazla bir değişiklik yapmadan temel bir kaç değişiklik kernel tema vb.görsel değişikliklerle yol alıyor şimdilik bir sorunu yok stable kararlı olarak sistemlerde yerini almaya devam ediyor.Solus ilk ve son kullanıcılar için her gereksinimi karşılayacak seviyede doğru bir sistemde diyebiliriz ayrıca. Saygılar.
 7. uTorrent Pro 3.5.5 Build 45146 Stable Türkçe
 8. Antivirüs programlarının kendine ait olan rescuecd live kurulumsuz boot edilerek sistemden bağımsız çalışan,zararlı programları disk üzerinden tarama yolu ile temizleme işlemini denemenizde fayda var.(rufus,yumi vb.programları kullanarak usbdisk'e yada cd'ye (nero,ashampoo,imgburn vb.) yazdırma işlemi yapmak gerekli.) Diğer taraftan,sisteminizde oluşturulan bir geri yükleme kurtarma kaydı var ise,o zamana geri yükleyerekte ayrıca denemek sorunu üstteki işlemleri yapmadan bazen çözebilir. Sistem dosyalarının çalışmasına izin vermiyorsa virüs dosyaları,o zaman winPE tarzı live çalışan kurulumsuz sistemlerle açarak temizlik,geri yükleme vb.işlemleri yapmak gerekebilir. Geri yükleme noktalarını gizleyen bir virüs ise,ShadowExplorer adlı uygulamayı kullanarakta kesin sonuç alınır.(Daha evvel,oluşturulmuş G-yükleme noktaları olmasına rağmen) yokmuş gibi görünen sistemde,çalıştırarak bu uygulama ile sonuç almıştım.ücretsiz/free kurulumsuz portable versiyonuda mevcut. | Kaynaklinki En önemliside kurtarma işlemleri sonrasında,sistemi yenileyerek harici diskler,varsa eğer takılı aygıtlarıda mutlak şekilde virüs tarama işlemlerinden geçirmek gerekebilir.Sonradan gelişen riskler ortaya çıkmasın tekrar'dan kolay gelsin.
 9. Rica ederim önemli değil.Çoklu satır çeviri işlemleri için evet google translator sınırlama koymuş artık bende,bir uygulamanın dil çevirisini yaparken denk gelmiştim daha evvel bu durum canımı sıkmıştı. 1.QTranslate üzerinden Microsoft + Yandex çevirici seçimide işe yarar görünmekte. 2.Bu işlerde daha etkin ve gelişmiş bir uygulama kullanmakta örneğin: Babylon sözlük uygulaması daha uygun olabilir daha evvel kullanmadım ancak oldukça iyi görünmakte denemekte yarar var.Umarım işinizi görür. Saygılarımla.
×
×
 • Create New...