forjest

-=TNC.VIP=-
 • Content count

  3570
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  206

forjest last won the day on June 23

forjest had the most liked content!

Community Reputation

5752 Excellent

About forjest

 • Rank
  OpenSource Follower

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

13181 profile views
 1. regedit.exe /S "%system32%\drivers\sds-one52.reg" regedit.exe /S "%SystemRoot%\system32\drivers\sds-one52.reg"
 2. Kod ilgili birimlere kopyalanıp eklensede,dosyalar sistem uyumluluk kriterlerinde olması gerekliki,xp üzeri sistemlerde işlevini görsün.Yapılandırmalı bir setup oluşturulur ise olabilir Install shield premier ile yapabilirsiniz içerisinde sistemlere uygun script,moduller ilave hizmetleri çalıştıracak kodlarda var kolay gelsin.
 3. Yandex kadar temiz bir arayüze sahip güvenilir bir site uzun süredir kullanıyorum tavsiye. Özellikleri: Reklamsız,Dosya yüklemelerinden gelir elde etme,Ftp,Remote upload desteği. https://filescdn.com Esenlikle Kalınız!
 4. Siz Hangi Multiboot'u Kullanıyorsunuz? Giriş: Herkeze merhabalar değerli arkadaşlar bu konuyu sohbet çatısı altında açmamın nedeni,Herkezin farklı multiboot yöntemleri var aşağı yukarıda bu böyle.Belli başlı,bildiğimiz forum içinden dışından uygulamalar değerli üstadların bizler ve site için tasarladıkları işleri oldukça kolaylaştıran Multiboot kitleri uygulamaları vb. var işlerimizide büyük ölçülerde kolaylaştırmada elbette hepsine buradan ayrı ayrı emekleri için teşekkür ediyorum. Sadede gelirsek eğer sizlerin kullandığı bilinen bilinmeyen Multiboot yöntemleri uygulamanın ismi,mümkünse yapımı videosu ve kendi sisteminizden olabilir ekran görüntüsü eklemek (zorunlu değil) konuya eklenip orn: Ekran görüntüsü varsa kısa videosu,Falanca.. multiboot kullandım (uygulamanın bağlantı linki) vb.detayları hakkında bilgiler eklemek dezavantajları avantajlarını kısmen belirtmek vs.buradaki amaç bilmeyenlerin yada ilk kez multiboot yöntemlerini kullanacaklar için zor görünen işlemleri daha da kolaylaştırmak bilgileri paylaşmak temel amaçlı konuyu açmış bulunmaktayım.Sadece konu ile ilgili dağılmaması açısından yorumları,paylaşımlarda bulunulması önemle rica olunur iyi forumlar herkeze saygılarımla! Özetle: - Multiboot uygulama ismi,Bağlantı linki site içi dışı url adresi. - Ekran görüntüsü veya videosu (Spoiler içine alınır ise) sayfa yüklenmesi,kalabalık görüntüyüde absorbe edecektir. - Memnuniyetler/memnuniyetsizlikler kısaca net ve anlaşılır şekilde yoruma eklenmesi Kendi Kullandığım Multiboot Değerli Arkadaşlar Multiboot için kullandığım Uygulama: Easy2boot Uygulamanın Anasayfası / İndirmeLinki / Diğer (Kendi sunucularından) Multiboot yapımı senaryosu: Easy2boot ile sistemleri ekledikten sonra,Flashdiskimi porta taktım,Qemu emulator başlatıcı ile test için çalıştırdım. Ekran Görüntüleri: Esenlikle Kalınız! &
 5. Libre Office 5.3.4 Stable Multilang (Çokludil) + Türkçe | Update: 24 Haziran 2017 https://yadi.sk/d/NTp4R_L13KQSFv 205MB Win32/64Bit Katılımsız Bilgi:Multilang (Çokludil) + Türkçe,TR-Help yardım dosyası eklendi,masaüstüne Libreoffice hızlı ulaşım kısayolları gelir.
 6. VMware Workstation Player 12.5.7 Build 5813279 Free https://yadi.sk/d/Few92IDR3KPkph 58Mb Windowsx64Bit Katılımsız Bilgi:ilk açılış mail adresi için @ işaretini ilave edip,enter'layıp pass geçin tamamdır.
 7. uTorrent 3.5.0 Build 43916 Free | Update 23Haziran2017 https://yadi.sk/d/rJGLXik83KPitM Multi/tr 3Mb Katılımsız Bilgi:Reklamlar,update,upgrade deaktif türkçe dil eklendi varsayılan free versiyon olarak kurulur.
 8. Bazen genel sistem temizliği sorunu çözer,ram frekansları bios overclock azizlikleri olabilirde,anakart slot'u ram yer değişimler ve bios'u varsayılan ayarlara almakta çözüm olabilir.
 9. Sitede bir çok alternatiflerde var lite sistemler ve düşük boyut usbdiskler için 1.winsetupfromusb,2.yumi,3.easy2boot şu sıra AIOBoot uygulamasını kullanıyorum başarılı kolay gelsin. Winsetupfromusb ile multiboot
 10. ISO to USB v1.0 Türkçe https://yadi.sk/d/ltomKnhI3KLLSq 2MB / Katılımsız kurulum Desteklediği Sistemler: Windows10/8.1-8/7/Vista/XP (32/64Bit) | Free/Ücretsiz kullanım. Türkçe diline tarafımdan çevrilmiştir.İlk kez yazdırma işlemleri yapacaklar için özellikle eklendi pratik,kolay basit arayüz. Esenlikle Kalınız! Ekran Görüntüsü: Hakkında ISO to USB ile Windows kurulum usbleri hazırlayabilir, iso kalıplarınızı USB belleklerinize yazdırabilirsiniz ISO to USB kullanıcılara Windows kurulum USB'si hazırlama yani bootable USB oluşturma konusunda yardımcı olan bir iso yazdırma programı. Bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir Windows kurulum USB'si hazırlama programı olan ISO to USB temel olarak bilgisayarınızda oluşturduğunuz iso formatındaki kalıp dosyalarını USN flash belleklerinize ve taşınabilir hard disklerinize yazdırmanızı mümkün kılıyor. iso dosya formatı aslında geniş kapsamlı arşiv dosyalarını ifade etmektedir. Bu arşiv dosyaları içerisine genellikle CD veya DVD gibi optik medyalardaki dosyalar sıkıştırılıyor. Sonrasında ise bu iso kalıpları başka disklere yazdırılıyor ve CD ve DVD'ler kopyalanabiliyor. Bir iso kalıbı oluşturmak için CD/DVD gibi medyalardaki dosyaları kullanabileceğiniz gibi bilgisayarınızdaki dosyaları da iso arşivi içerisine alabiliyorsunuz. Böylece bilgisayarınızdaki dosyaları da optik medyalara iso kalıpları aracıyla yazdırabiliyorsunuz. Böylelikle kolay biçimde USB'den format atma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. ISO to USB hazırladığınız veya sahip olduğunuz iso dosyalarını sadece optik medyalar haricinde USB depolama birimlerine de yazdırmanıza imkan veriyor. ISO to USB ile standart iso kalıplarının yanısıra önyüklenebilir Windows kurulum CD/DVD'lerinin iso kalıplarını da USB disklerinize yazdırabiliyorsunuz. Bu sayede USB diskinizi kullanarak bilgisayarında Windows kurulumu yapabiliyorsunuz. ISO to USB'nin özellikleri şu şekilde: BOOTMGR ve NTLDR boot modları desteklenmekte FAT, FAT32, exFAT, NTFS dosya sistemleri desteklenmekte Kolay ve anlaşılır arayüz
 11. Multiboot yapımı ekleme vb.konuları ilgili konu sayfalarına yazarsanız daha uygun olacaktır arkadaşlar bilenler bu hususta yardım edeceklerdir konu dağılmaması için bu yorumu belirttim kolay gelsin.
 12. Ücretsiz Free Katılımsız sayfası açıldı blog sayfamda yerini almıştır.

  http://netaps.blogspot.com.tr/2017/06/netaps-best-free-unattended-software.html

  1. NAMIKABI

   NAMIKABI

   Geçen gün yazacaktım yazamadım.

   Usta ellerine sağlık, blog gayet güzel olmuş.

 13. Sistemi kurduktan sonra program yükleme merkezi üzerinden favoriler haricinde seçimi yapılan aranılan programlar için kurulum yapabilirsiniz muadil bir dünya program var zaten Örn olarak:Gomplayer yerine,VLC Player,Teamviewer var,SimpleTV yerine Kaffeine yada Kodi/Mediacenter (eski adı ile XDM) vs.kolay gelsin. Eski yeni farketmez sistemler aynı dosya yapısına sahip farklı bir işlem gerekmemektedir.Boot ve komut farklılığı yok normal şekilde multiboot'lara eklenebilir yumi,WSFromusb,Unetbootin ve diğerleri vs.daha evvelden eklediğiniz var ise ubuntu mint iso ismini aynı yapıp değiştirin tamamdır boot eder,live çalışır masaüstünden de kurulum ınstall işlemine geçebilirsiniz kolay gelsin.