Jump to content
TNC-TR

forjest

-=TNC.VIP=-
 • Content count

  4838
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  409

forjest last won the day on February 14

forjest had the most liked content!

Community Reputation

8316 Excellent

About forjest

 • Rank
  GNULinux Follower

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

32312 profile views
 1. forjest

  Windows Format Nasıl Atılır

  hadibeolsun Neyi editlemişim? Komik olan bir husus nedir göremedim detay verebilirmisiniz?
 2. forjest

  7-Zip 18.06 Türkçe

  7-Zip 19.00 Final Multilanguage+Türkçe Güncelleme tarihi: 23 Şubat 2019
 3. forjest

  Win Toolkit v1.6.0.11

  Win Toolkit 1.7.0.0 Final Update: 22 Şubat 2019
 4. rasgun Konuda da belirtildiği üzere tüm servisler çıkarıldığından,tam kurulum setup'ını yüklerseniz eğer,diğer ilave servislerle beraber dahil olup çalışacaktır. Bu çalışmaya eklemek için normal kurulum paketi içerisinden "C:\Program Files\IObit\Advanced SystemCare" dizininde bulunan,"monitor.exe" dosyasını alarak katılımsız çalışmaya dahil edip ayrıca kullanılabilirde tabii.
 5. forjest

  Windows Format Nasıl Atılır

  Sanıyorum ilk kez sistem kuracaksınız tavsiyem alakalı olan konulara ilişkin daha kapsamlı şekilde araştırmalar yapmanız daha uygun olacaktır. ISO, bir CD ya da DVD üzerinde bulunan tüm bilgilerin tıpatıp saklanabildiği, açılışta başlatma özelliklerinin (bootable) korunabildiği bir arşiv biçimidir. Genellikle işletim sistemlerinin bu dosya uzantısına sahip dosya tipi kullanılarak alışıla gelinen çoğumuzunda bildiği gibi paketleme biçimide denilebilir. Rufus iso seçimi,yazdırma ile alaklı video eklendi. Rufus ve diğer bazı uygulamalarda zorluk çekenler olduğunda,alttaki uygulamayı kullanabilirler daha evvel "Türkçe diline çevirdiğim" bir uygulama arayüzü daha pratik anlaşılır. 1.Usbdiski seç 2.Windows sistemini seç orn.Windows 10/8/7 vd. ISO dosyasını göster 3.Usbdiske yazdır işlem tamam. https://drive.google.com/uc?authuser=0&id=1MVLfSpUfKT0i7OrEj1yr_k-UKf8u1BDh&export=download 7MB Usbdisk ile ilgili farklı yazdırma araçlarıda tnctr 'de daha evvel açılan buradaki konuda bulabilirsiniz.
 6. forjest

  Windows Format Nasıl Atılır

  eskehacettepe Aleyküm selam değerli kardeşim windows 7 iso dosyasını ne yazıkki tekrar'dan indirmek gerekli format atma işlemi için mutlaka elinde eksiksiz iso kalıbının mevcut olması şart. Format atma işlemleri içinse Usb diskten kurulum için en çok rağbet edilen Rufus adlı yazdırma aracını kullanarak,mevcut iso dosyasını bu uygulamayı kullanarak yazdırma işlemini yapacaksınız son işlem olarak,kullandığınız bilgisayarın anakart bios boot yönergelerinden,yada sistem açılışındaki boot key klavye kısayol tuşunu kullanarak sistemin yazdırıldığı usbdiski seçerek sistem kurulumu yapabilirsiniz. Özetle: sistem iso dosyası,yazdırılacak olan usbdisk,rufus uygulaması + donanımınızın bios boot anakart özelliklerinden usbdiski seçip sistemi başlatma işlemi. Rufus ve Windows 7 sistemler alta eklendi!
 7. Advanced SystemC are Pro 12.2.0.315 Final Türkçe sürümüne güncellenmiştir! Upd:21 Şubat 2019
 8. forjest

  Dell Inspiron 7577 Kilitlenme Sorunu

  Donanımsal teknik sorunlar,virüs vb. zararlı içeriklerin sistemler üzerinde yarattığı sorunların olmadığı varsayılarak.Cihazın bios,anakart işletim sistemi sınırlamaları yoksa eğer farklı sistemlerde denenebilir.Diğer taraftanda,windows10'nun donma,kasma kitlenme donanım kaynaklarını fazla kullanmasına maruz ve sınırlı kalmamak için.Çoğumuzunda bildiği üzere,bir takım optimizasyon yapılandırma işlemleri yapılarak stable hale getirilebilmekte bu tarz işlemler için,site içerisinde yayımlanmış bir çok tools yapılandırma konuları ayrıca mevcut herhangi birini kullanmanız yaşanılan bir çok benzer sorunların önüne geçmenizde de fayda sağlayabilir.ilgili Konu sayfası'nı inceleyebilirsiniz. Kendim Windows 8.1 Embedded Industry Pro kullanıyorum oldukça memnunum.Windows 10 enterprise ltsb 2019 versiyonuda denenebilir.Metroapp.olmaması,arka plan hizmetlerinin daha az olmasından kaynaklı olarak Ltsb sistemlerin iyi olduğu yönünde yer yer,olumlu yorumlara denk gelmekteyim elbette denemek gerekli önce. Saygılarımla kolay gelsin.
 9. µTorrent Pro 3.5.5 Build 45081 Stable sürümüne güncellenmiştir! Upd:19şubat2019
×