Jump to content

forjest

-=TNC.VIP=-
 • Content Count

  5134
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  453

forjest last won the day on July 9

forjest had the most liked content!

Community Reputation

9097 Excellent

About forjest

 • Rank
  GNULinux Follower

Profile Information

 • Male
 • Kainat
 • Gerçeklerle yüzleşmek

Recent Profile Visitors

49678 profile views
 1. Selamün aleyküm. Forjest usta uzun zamandır sitede gözükmüyorsunuz. İnşaallah sağlığınız sıhattiniz iyidir? Sizden bir kaç sefer idm katılımsız isteğinde bulunmuştum,Allah razı olsun beni hiç bir zaman kırmadınız. o yüzden bana hakkınız geçti. Eğer bidaha siteye gelmeyecekseniz sizden ricam hakkınızı helal edin. Saygılarımla..

  1. helehoyni

   helehoyni

   Benim de dikkatimi çekti. Umarım bir sıkıntı yoktur.

 2. nextadam Uygulamaların kurulduğu ProgramFiles dizinleri ad değişiklikleri ve sistem dosya izinleri güvenlik durumu ile ilgili olabilir.W10 kullanmadığımdan dolayı bu konuda fikrimde yok açıkcası. Flash paketi Adobe Flash Player 32.0.0.223 stable sürümleri ile güncellendi. Update:11 temmuz 2019
 3. bkrydn68 Google üzerinden,işletim sistemi adıyla kurulumda kullanılan sisteme ait keylerine bakmak gerekli.Alttaki anahtar işe yararmı bilmiyorum ancak deneyin isterseniz. ISO dosyasını poweriso vb.programlarla açarak,sources dizininde bulunan ei.cfg dosyasını,notepad ile açıp alttaki kodları ilave ederek,iso kalıbını aynı şekilde kaydedip lisans ekranının geçişi sağlanabilmekte. ei.cfg dosya içeriği:
 4. En son üretim cihazların sadece w10 için donanım uyumlulukları olsaydı o zaman olurdu.Performans bakımından değerlendirilmesi bakımındaa sadece öneri yapıldı bizzat kendim ve çevremdeki arkadaşlarımada öneririm kurup memnun kalanlar oldu. Diğer ayrıntılar kullanıcının kendisine uygun olan sistem seçimi vb.nedenlere dayalı olarak çeşitlilik gösterir değişebilir.Memnun olunmayan sistem güncel olsada pek tad vermez önemli olan akıcı randımanlı stable şekilde performans vererek işleri yapabilmesi. Aynı sistemle devam edilecekse eğer (w10),arkadaşlarında belirttiği gibi,5400 rpm normal hdd yerine,ssd yeni nesil hdd ilavesiyle performans bu noktada da sağlanabilir tabiiki buda iyi bir seçenek. Son olarak işletim sistemi optimizasyon uygulamalarını kullanarakda performans yapılandırmalarıda yüksek hız sağlanmasında büyük rol oynar bununla ilgili site içerisinde yığınla konu,anlatım ve uygulamalar mevcut. kolay gelsin.
 5. Düşük boyutta kapsamlı sürücü yükleme programı olsada iş görmez yetersiz kalacaktır. Internet bağlantısı olmadan sadece ağ sürücülerinin yüklenebildiği ayrı bir sürücü paketi mevcut boyut olarak uygun.Belki ilave olarak ekran kartı vb.gerekli olanlarda ilave edilerek tasarruf için kullanılabilir. Driverpack Network https://drp.su/tr/info/driverpack-network Alternatif sürücü yükleyicileri: Online yükleme: Iobit driver booster | DriverTalent her ikiside internet üzerinden bularak yüklemekte sürücü yedekleme onarım oyun eklentilerini yükleme vb.diğer özellikleri var internte varsa bir kaç dakikada sücüleri sisteme bulup yüklüyor.
 6. w8.1 kurun gitsin tavsiye ederim
 7. miy33 Alternatif olarak Libreofis veya wps ofis programlarınıda kullanabilirsiniz en azından ücret ve sınırlama vb. durumlar söz konusu değil microsoft ofis dosyaları ile tamamen uyumlu çalışırlar kolay gelsin.
 8. nextadam Uygulama sisteme normal kurulmuş ancak lisans işlemi yine bir şekilde engellenmiş ondan dolayı.Farklı yeni bir çalışma eklendi tekrar deneyin kolay gelsin. -------------------------------------------------------------------------------- Güncellenen uygulamalar: | Update: 10 temmuz 2019 POWERISO 7.4 MULTI-TR (ISO dosyalarını yazdırma,düzenleme iso kalıplarını bozmadan ekleme vb.işlemlerin yapılabildiği gelişmiş iso dosya editorü) Derleme: Lisans sorununa ilişkin yeni çalışma farklı yöntem izlenmiştir.32/64 bit uygun olanını yeni simge ile beraber sisteme kurar. WPS OFFICE 10.2.0.7646 FINAL MULTİ-TR (Ms-office alternatifi ücretsiz Türkçe dilde ofis programı) Derleme:Türkçe dil,tr imla çevirisi aktif edildi,yeni sürüm kontrolleri arka planda güncelleme cloud vd.hizmetler deaktif şekilde kurulur.
 9. Sistemde ne varsa gösterir,text metin belgesine ilgili lisans keylerini yedekleyebiliyorsunuz,yazıcınız varsa çıktı alın kolay gelsin. https://yadi.sk/d/sZ0pZFdj-gJLMA
 10. Performans dahil tüm optimizasyon ayarlamalarını bir kaç saniyede yapabilirsiniz değerli arkadaşlar.
 11. Arka planda çalışan bir çok servis sistemin geri yükleme merkezi ile beraber çalışması ile kapanma aşamasında meşkuliyetler yaratacağı bilindiği üzere aş[email protected]ır. Kullanmadığınız çalışan hizmetleri kapatarak,rutin temizlik işlemlerinide yapmak ilk etapta mantıklı.Diğer taraftan bunların dışında gelişen donanım ve sistem kaynaklı olan problemler için farklı metodlar uygulamakta gerekebilir.Hatalı eksik eski versiyon sürücüler,kurulan windows optimizasyonları vb.durumlarda bu gibi sonuçları yaratabilmektedir. CCleaner'ı kullanarak windows servisleri devredışı bırakma ve genel temizlik işlemlerini yapmanız iyi olacaktır mutlaka etkili olur kolay gelsin.
 12. FlashPack x86x64 Upd.2019.7 + Java Setup Ekleme Opsiyonu [x86 - x64] (Yeni!) | Güncelleme tarihi: 8 Temmuz 2019 (Internet ve uygulamalarının oynatım ve sistem gereksinimlerini karşılayan temel net alt yapı bileşenleridir. ) Paket içeriği: Adobe AIR 32.0.0.144 32/64-bit Adobe Flash Player 32.0.0.216 (Internet Explorer IE) 32/64-bit Adobe Flash Player 32.0.0.216 (FireFox-NPAPI) 32/64-bit Adobe Flash Player 32.0.0.216 (Opera-Chromium – PPAPI) 32/64-bit - Adobe Shockwave Player 12.3.5.205 32/64-bit - Microsoft Silverlight 5.1.50918.0 32/64-bit İstek üzerine: "Flash paketine Java dahil etme özelliği ilave edildi! Dileyen 7zip ile java setuplarını ekleyerek tam sessiz kurulmasını sağlayabilirler. Detaylar ekte verildi!" Flash paketi güncellenen: Adobe AIR 32.0.0.144 32/64-bit Adobe Flash Player 32.0.0.216 (Internet Explorer IE) 32/64-bit Adobe Flash Player 32.0.0.216 (FireFox-NPAPI) 32/64-bit Adobe Flash Player 32.0.0.216 (Opera-Chromium – PPAPI) 32/64-bit
 13. PowerISO 7.4 Final çalışma yenilendi! Update 8 temmuz 2019 (Gelişmiş ISO dosyaları düzenleme yapılandırma virtual sanal diskler oluşturma işlemleri) Fix: Poweriso,32 ve 64 bit setup'lar lisansları/settings.reg içerikleri ile aynı şekilde "7z sfx paketine" dahil edildi uygun olanını sisteme kurar.
 14. efe34 Firefox ftp sunucularından anlık sürekli olarak yüklenmekte buradan takip edilebilir yeni versiyon veya farklı paketleri. nextadam Uzun süre evvel yaptığım bir çalışma oldukçada fazla indirilip bilgisayarlara kurulduğu tahminle buradan yola çıkarsak eğer,yeni w10 sistemlerde kurulamama ihtimali var (şayet bu sistem mevcutsa) diğer muhtemel durumlarda arada bildiğimiz ve gündeme gelen,güvenlik kalkanları defender vd.durumlarının etkilerinden olması vs.Ancak,yinede bir incelerim tabii. Saygılar.
×
×
 • Create New...