Jump to content

Hdd Problemi...

KaYRa

Recommended Posts

Arkadaşlar az önce yedeklerimin olduğu D: sürücüsüne girmek istediğimde resimdeki gibi sorunla karşılaştım.Çift tıklayınca kullanmak için format atmalısınız uyarısı veriyor.Bu hata bugün oluştu.Herhangi bir program vs yüklenmedi.Sürekli güncel virüs programıda kullanıyorum.Bu yedeklere çok ihtiyacım var.Sorunumu düzeltebilecek bir program var mı? Acilen yardımlarınızı bekliyorum :S

hddxw.jpg

Günümüzde sıkça karşılaşılan sorunlardan birtanesi birçok kişi bu yüzden bilgisayarını formatlıyor veya flash belleklerini biçimlendirmek zorunda kalıyor..

Oysaki bir püf noktası var..

Başlat--->>>Çalıştır--->>>cmd yazarak enter tuşuna basınız karşımıza çıkan "kara" siyah cmd ekranında aynen şu komutları yazınız.

Cd..

Cd..

2kez Cd.. yazdıgımız zaman cmd ekranı alt satıra gecicektir..

Örnek1 - C:\> attrib -a -s -r -h autorun.inf komutunu yazdıkdan sonra enter tuşuna basın.

C:\> del autorun.inf

Örnek2 - Eğer autorun yerekdisk D: E: F: ise cmd ekranına onu yazıyoruz

Cd..

Cd..

C:\>D:

Alt satıra D:/> geçicektir. aynı işlemi gerçekletiriyoruz.

D:\> attrib -a -s -r -h autorun.inf

D:\> del autorun.inf

autorun bulunan yerekdisk hangisi ise onu giriyoruz. işlem sonunda sabit disklerle işe yarayıp yaramadığını anlamak için Bilgisayarınız baştan başlatınız..

Çıkartılabilir diskleri söküp takmanız yeterli olucaktir

not: (buda olmassa kendiniz not defteri ni aç farklı kayded deyip adına da ( autorun.inf ) yaz acılmayan hdd ye sürükleyip üstüne bırak yani içine kopyala .) ben bunları biryerden yazdım olursa bilmiyorum dene derim. saygılarımla.

Günümüzde sıkça karşılaşılan sorunlardan birtanesi birçok kişi bu yüzden bilgisayarını formatlıyor veya flash belleklerini biçimlendirmek zorunda kalıyor..

Başlat--->>>Çalıştır--->>>cmd yazarak enter tuşuna basınız karşımıza çıkan "kara" siyah cmd ekranında aynen şu komutları yazınız.

Cd..

Cd..

Örnek1 - C:\> attrib -a -s -r -h autorun.inf komutunu yazdıkdan sonra enter tuşuna basın.

Cd..

Cd..

autorun bulunan yerekdisk hangisi ise onu giriyoruz. işlem sonunda sabit disklerle işe yarayıp yaramadığını anlamak için Bilgisayarınız baştan başlatınız..

not: (buda olmassa kendiniz not defteri ni aç farklı kayded deyip adına da ( autorun.inf ) yaz acılmayan hdd ye sürükleyip üstüne bırak yani içine kopyala .) ben bunları biryerden yazdım olursa bilmiyorum dene derim. saygılarımla.

Böyle bir dosya C: sürücüsünde yok. D: sürücüsüne zaten giremiyorum... Bana bu bilgileri kurtarabilecek bir program önerisi olan yok mu arkadaşlar?

QUOTE(mumcu35 @ Oct 26 2009, 16:58 )

Cd..

Cd..

Cd..

Cd..

................................................................................

..........................

Böyle bir dosya C: sürücüsünde yok. D: sürücüsüne zaten giremiyorum...

................................................................................

..........................

arkadaşım baştan sana söyledim ben bu yazıyı bir siteden almıştım belki lazım olurdiye (not senin çalıştır komutuyla bunları yapaçaksın ve d. de uygulayaçaksın fazla bilgim yok.saygılarımla )

Arkadasın virüsten dolayı olduğunu zannetmiyorum. Cünki windows disk hakkında bir bilgi dokmemiş. Sana tavsiyem chdsk olayını minixpde yapman bilgisayarı minixp ile aç komot penceresinden chkdsk d:/f komutunu kullan.

Combofix ile sorunum çözüldü.Combofix C:\windows\system32\autorun.inf dosyasını silerek sorunu çözdü.Tabi arkaplanda başka işlemler de yaptı.Neyse bana büyük geçmiş olsun...

Combofix ile sorunum çözüldü.Combofix C:\windows\system32\autorun.inf dosyasını silerek sorunu çözdü.Tabi arkaplanda başka işlemler de yaptı.Neyse bana büyük geçmiş olsun...

"combofix" çok işe yarıyor. benimde başıma gelmişti.

"combofix"le format atmaktan kurtuldum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...