Jump to content

İnternet Bağlantı Verimini Arttırma [videolu]

***rober***

Recommended Posts

Arkadaşlar internetinizi kat kat hızlandırmak için bildiğim bütün yolları size bu sunumda anlatıyorum. Ayarları uygulamadan önce kesinlikle geri yükleme noktası oluşturmayı ya da imaj almayı unutmayın sakın haa. Anlatım videolu, önce şu paketi bir indirin. Ardından paketteki videoyu açın ve yönergeleri harfiyen uygulayın. Bu arada yorum yapmayanın bilgisayarına Çernobil virüsü girsin inş.... Şaka Şaka. Autorun virüs olsada yeter. Haydi kolay gelsin. İşte Link:

http://www.mediafire.com/download.php?nfdzmmzzjnw[/CODE]

[/color]

ARKADAŞLAR emre053 ARKADAŞIMIZIN TAVSİYESİ ÜZERİNE YANLIZCA EV KULLANICILARIN UYGULAMASINI UYGUN GÖRÜYORUM. CAFE VEYA BİR AĞA BAĞLI ARKADAŞLAR AYARLARI UYGULAMASIN.

abi süpersin işime çok yarıyacak benim internet paketim 1 mbit sınırsız 8 mbit yaptığımda 15 gb yi geçtiğimde hız 512 kbps ye düşüyor süpersin inş işime yarar emeğine ve ellerine sağlık:)

alkan mehmet kardeşim sen yanlış anlamışsın bunu. Bu ayarlarla internette sayfaları açma süreniz hızlanır indirme hızınız olabilecek en yüksek değere çkar. Senin durmun biraz farklı TTNet senin bağlantı hızını 512 de sabitlemiş bunu hiçbir ayarla değiştiremezsin

arkadaşım çalışman için önce sana teşekür etmek istiyorum .fakat videonu izledim azda olsa anladım ama kafama bir soru işareti geldi senin internetin kaç kat oluyor bunu kullanmakla .zannedersem 1gb lık 1,45 filan oluyor zannedersem yanlışsam düzelt lütfen ,tabi buda mükemmel bir gelişme ,ama kat kat deyince hani bir kaç katımı diye düşündüm.benim 1 gb lık internet sınırsız daha yapmadım yapacagım tabi şimdi uygun olmadıgı için yapmadım. saygılarımla.

arkadaşım çalışman için önce sana teşekür etmek istiyorum .fakat videonu izledim azda olsa anladım ama kafama bir soru işareti geldi senin internetin kaç kat oluyor bunu kullanmakla .zannedersem 1gb lık 1,45 filan oluyor zannedersem yanlışsam düzelt lütfen ,tabi buda mükemmel bir gelişme ,ama kat kat deyince hani bir kaç katımı diye düşündüm.benim 1 gb lık internet sınırsız daha yapmadım yapacagım tabi şimdi uygun olmadıgı için yapmadım. saygılarımla.

Aslında başlık biraz aldatıcı. Yani sonuçta kimse servis sağlayıcı tarafından kendisine ayrılan band genişliğinin üzerine çıkamaz. Bu anlatımda kendi pc'nize internet ortamına en seri ve verimli şekilde bağlanmak için ayarlamalar yapıyorsunuz.

arkadaşım guzel işler yapıyorsun da pek ne yaptgını bildiğin soylenemez yaptıgın işleri acıklıyayım

1- ccleanerla temizlediğin cacheler explorer ı yada firefoz yavaşlatır yani mesela sen tnctr a girmişsin bi kere ne oldu yukarıdaki reklam logoları resimler cache e alındı. 2. sefer girdiğin zaman o resimler yada flashlar için siteye baglanmayacak ve hdd den hızlı bir şekilde okuyup sayfa acılacakdır.Ama sen cache yi temizlersen her sefrinde siteden okumaya calışacak buda farkedilebilir hız dususu yapar. Ornegin bol resimli bir siteye girin ilk girdiğinde daha yavas acılır 2. girdiğinizde daha hızlı acılır. Ha tabi cacheler belirli zaman aralılarıyla temzilenir ama bunun hız getirdiği soylenemz. Ayda 1 2 dfa temzilemek işe ayrayabilir.

2- Dns sunucu değiştirmek cogu zaman hızdan cok yasaklı sitelr için kullanılır zira opendns ip leri yuksek ihtimalle ttnet dns lerinden daha yavas calışır. Ttnetden adres cozmek daha hzılıdır.

3- Host dosyası en hızlı isim cozumleme sistemidir, ama sadece host dosayasındaki domainler için gecerlidir.

4- Tcp/ip den netbiosu kapatırsan millet diyecekki benim pc agdaki pcleri gormuyor yada ben agdaki pcleri goremiyorum en bilncsizce yapılan ayar bu. Ha ag kullanmassan o başka gereksiz yere aga paket gondermez.

5- kullandıgın asahampoo programını ne iş yaptıgını biliıyormusun? QOS ( ağ iletişim hizmet kalitesi ) u kapatarak sistemin tarfiğini bozuyorsun, şöyle ozetliim sen şimdi download yapıyorsun max hızda aynı andada msn de konusyoruz ve sesli yada goruntulu konusma yapıyorsun şimdi normalde donload yaprken buna oncelik verilir ve QOS bunu ayralr sesin gidip gelmez goruntu donmaz ama sen bu servisi kapatırsan herhangi bir onceliktnınmaz ve sesler kesik gelmeye hatta kopmalara sebep olursun

6-mtu degerlerini değiştirerek baglantı sorunları yasayabilrsin zaten mtu degerlerini değiştirerek max 20mslik zaman kazırsın 1sn 1000ms ne olduguna gore sen hesap et

Yani diyecegim sudurki bu ayralrla max. %20 kazanc saglarsını ama bircok problemi beraberinde getirir.

Kişisel not: regedit ve system ayralrıyla oynamak zevkli işdir ama burdaki arkadasları yanlış yonlendirme zira cogu zaman bu ayarlar faydadan cok zarar getirir.Yada yaptıgın ayaralrın bilincinde ol şu ayraı yaparsanız sunlar olabilir şu şekilde faydalanın diye bir acıklama düşsen cok ii olur

emre053 Kardeşim bu açıklayıcı yorumun için teşekkür ederim. Gerçektende boşuna dememişler akıl akıldan üstündür diye. Bu tavsiyelerini dikkate alcam bundan sonra açtığım konularda daha bilinçli hareket edeceğimden emin olabilirsin.

arkadaşım guzel işler yapıyorsun da pek ne yaptgını bildiğin soylenemez yaptıgın işleri acıklıyayım

1- ccleanerla temizlediğin cacheler explorer ı yada firefoz yavaşlatır yani mesela sen tnctr a girmişsin bi kere ne oldu yukarıdaki reklam logoları resimler cache e alındı. 2. sefer girdiğin zaman o resimler yada flashlar için siteye baglanmayacak ve hdd den hızlı bir şekilde okuyup sayfa acılacakdır.Ama sen cache yi temizlersen her sefrinde siteden okumaya calışacak buda farkedilebilir hız dususu yapar. Ornegin bol resimli bir siteye girin ilk girdiğinde daha yavas acılır 2. girdiğinizde daha hızlı acılır. Ha tabi cacheler belirli zaman aralılarıyla temzilenir ama bunun hız getirdiği soylenemz. Ayda 1 2 dfa temzilemek işe ayrayabilir.

2- Dns sunucu değiştirmek cogu zaman hızdan cok yasaklı sitelr için kullanılır zira opendns ip leri yuksek ihtimalle ttnet dns lerinden daha yavas calışır. Ttnetden adres cozmek daha hzılıdır.

3- Host dosyası en hızlı isim cozumleme sistemidir, ama sadece host dosayasındaki domainler için gecerlidir.

4- Tcp/ip den netbiosu kapatırsan millet diyecekki benim pc agdaki pcleri gormuyor yada ben agdaki pcleri goremiyorum en bilncsizce yapılan ayar bu. Ha ag kullanmassan o başka gereksiz yere aga paket gondermez.

5- kullandıgın asahampoo programını ne iş yaptıgını biliıyormusun? QOS ( ağ iletişim hizmet kalitesi ) u kapatarak sistemin tarfiğini bozuyorsun, şöyle ozetliim sen şimdi download yapıyorsun max hızda aynı andada msn de konusyoruz ve sesli yada goruntulu konusma yapıyorsun şimdi normalde donload yaprken buna oncelik verilir ve QOS bunu ayralr sesin gidip gelmez goruntu donmaz ama sen bu servisi kapatırsan herhangi bir onceliktnınmaz ve sesler kesik gelmeye hatta kopmalara sebep olursun

6-mtu degerlerini değiştirerek baglantı sorunları yasayabilrsin zaten mtu degerlerini değiştirerek max 20mslik zaman kazırsın 1sn 1000ms ne olduguna gore sen hesap et

Yani diyecegim sudurki bu ayralrla max. %20 kazanc saglarsını ama bircok problemi beraberinde getirir.

Kişisel not: regedit ve system ayralrıyla oynamak zevkli işdir ama burdaki arkadasları yanlış yonlendirme zira cogu zaman bu ayarlar faydadan cok zarar getirir.Yada yaptıgın ayaralrın bilincinde ol şu ayraı yaparsanız sunlar olabilir şu şekilde faydalanın diye bir acıklama düşsen cok ii olur

Aslında biraz düşündümde yapacağımız ayarların ev kullanıcıları için hiçbir zararı yok aksine faydası var. Ağ dakiler için ise yanlızca bir ayarda hata olduğunu söyleyebilirim. Açıklamak gerekirse:

1. CClener'in faydasını açıklayalım. Herhangibir web sayfasına girdiniz. Hatalı bir şekilde foto, dosya kaydedildi temp dosyanıza veya sıkça karşılaşılan trojanlardan kurlulmuş olursunuz program sayesinde. İfade ettiğiniz gibi hafta bir çalıştırılmasında kesinlikle fayda var. Zaten bu programın üretilme amacı nedir ki?

2. Dns meselesinde, Open DNS benim gördüğüm en iyi dns. Bu dns nin yanlızca yasak sitelere girmek için kullanıldığını söylemek haksızlık olur bu daha çok host dosyasıyla yapılır. Bazen hataları görülsede kesinlikle ttnetin dns çözümlemesinden daha seridir bence. Sayfa açılış hızından daha net görülebilir bu. Ttnetin dns makineleri daha çok sabah ve geçeleri işe yarıyo görebildiğim kadarıya. Yoğunlk arttığı zaman ttnet ne yapıyor. Hiç

3. Host dosyası için ise. Başlığa bakarsanız ne diyor İnternet Verimini Arttırma değilmi. You Tube, Megaupload, gibi yasaklı sitelere girebilmek, gereksiz Adobe Reader güncellemesini ve çeşitli reklamları kapamak verimi arttıracaktır heralde.

4. Tcp/ip den netbiosu kapama konusunda size hak veriyorum. Birkaç bilgisayarda bu tür bir probleme karşılaşmıştım ancak problemin bundan kaynaklandığını bilmiyordum. Yanlıza güvenlik açığı oluşturduğunu duymuştum sayenizde doğrusunu öğrendim. Ancak bu ayar ev kulanıcıları için faydalılıdır diye düşünüyorum. Zaten bu ayarların çoğunu kendime göre (ev kullanıcısı) düşünmem hatalı olduğu için konu kaldırılsın demiştim.

6. MTU ayarlarıyla alakalı birkaç yazı okumuştum. Win 98 den kalma yanlış bir ayar olduğu söyleniyordu. Yani o zamanlar Dial-Up modemler olduğundan değerler şimdiki adsl değerleriyle uyuşmuyormuş. Ashaampo firması neden böyle bir program üretsinki. Adamlar böyle şeylerden anlamıyorlarmı. MTU, Qos vs

Kayıt defteri ayarı için söyleyebileceğim ise mümkün olduğu kadar sorun çıkarmayacak ayarları koymaya çalıştım. ZAten postta söylemiştim. Geri yükleme noktası oluşturun diye. Beğenilmezse geri alınır.

emre053 kardeşim bu yazdıklarımı sana karşılık olarak alma. Bunlar sadece biraz fikir teatisi.

Arkadaşım sağolasın vermiş olduğun bilgilerin hepsini uyguladım (Diğer linkteki registry dahil).Son derece yararlandım.Bilgisayarımda herhangi bir sorun olmadığı gibi aksine son derece hızlandı...

Ccleaner'de arkadaşın dediği sakıncayı gidermek için eski önyüleme verileri tik'ine işaret koymamak lazım.

CCleaner (Crap Cleaner) removes unused and temporary files from your system, including cleaning the registry.

Instructions - Download the Slim version and install. Go to the "Windows" tab, then select "Run Cleaner". Finally select the "Registry" button and select "Scan for Issues" when it finishes scanning select "Fix Selected Issues", then "Fix All Selected Issues".

Installation Warning - Do not install the standard version of CCleaner which bundles the useless Yahoo Toolbar. Get the Slim version instead. If you accidentally do install it, simply use add/remove in the windows control panel to remove the Yahoo Toolbar.

Prefetch Cleaning Warning - The Advanced section has a performance slowing cleaning option "Old Prefetch data", never select this option for cleaning as it will increase application and Windows load times. Cleaning the Prefetch folder is a Myth and actually hurts performance. Windows XP automatically cleans this folder at 128 entries back to the 32 most used prefetch files. Anyone who claims this should be cleaned for ANY reason does not understand how Windows Prefetching works. - Source

DNS ile faydalı bir kaynak:

Please register to see this content.

Her şey için tekrar teşekkürler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...