Jump to content

Sabit Diske Yazma Yetkisi Yok

trajedi
 Share

Recommended Posts

değerli arkadaşım

ben de jdownloader kullanıyorum. bazen aynı sorun bende de oluşuyor.

ancak sorun hardisk te değil.

programın kendisinde.

eğer bilgisayarı uzun süre açık bırakınca

ya bilgisayar kendini beklemeye alıyor ya da modem de sorun yaşanıyor.

ben bilgisayarı tekrar kapatıp açıyorum ve jdownloader i çalıştırıyorum sorun ortadan kalkıyor.

kısaca bilgisayarı uzun süre açık bırakınca

jdownloader de kopmalar yaşanıyor ve sabit diske yazma yetkisi yok uyarısı geliyor.

değerli arkadaşım

ben de jdownloader kullanıyorum. bazen aynı sorun bende de oluşuyor.

ancak sorun hardisk te değil.

programın kendisinde.

eğer bilgisayarı uzun süre açık bırakınca

ya bilgisayar kendini beklemeye alıyor ya da modem de sorun yaşanıyor.

ben bilgisayarı tekrar kapatıp açıyorum ve jdownloader i çalıştırıyorum sorun ortadan kalkıyor.

kısaca bilgisayarı uzun süre açık bırakınca

jdownloader de kopmalar yaşanıyor ve sabit diske yazma yetkisi yok uyarısı geliyor.

ben 12de yatıyorum ve sabaha kadar 9a kadar açık kalıyor yani ne yapim sence bırakimmi yoksa bırakmimmi

Size ücretsiz indirme için Majorshare Rapid Downloader i öneririm.Bu türk kopmalar ve hatalar yaşamazsınız.Eğer ücretli üyeliğiniz varsa rapidsharenin kendi programını kullanın.Rapid sitesinin ana sayfasında tool bölümünden rapidsahre manager adlı 20 kb lık dosayı indirip kurun.Ve şifrenizi girerek kullanın.En fazla 5 dosyayı aynı anda indirme sınırı olsa da bunun zararı yok.Eklersiniz linklerinizi bittikçe diğerlerini indirir.Saygılarımla

• 2 years yıl...

Thumbs up JDownloader "Sabit Diske Yazma Yetkisi Yok" Sorunu Çözüldü!
Arkadaşlar uzun uğraşlar sonunda sorunu çözdüm.

1)Java'yı sisteminizden kaldırın.
2) Java'nın son sürümünü indirip kurun.
3)Java'ya girip General > Temporany İnternet Files > Settings adımlarını takip edin.
4)"Keep my temporany files on my computer" seçeneğinin işaretini kaldırın ve tamam deyin.

İyi downloadlar ...

http://www.frmtr.com/donanim-teknik-yardim/3674511-jdownloader-sabit-diske-yazma-yetkisi-yok-sorunu-cozuldu.html

Jdownloader "Sabit Diske Yazma Yetkisi Yok" Hatası Kesin Çözüm
28 Mayıs 2010 Cuma | Yazar CrackerTurk
Paylaş

Jdownloader'ın yeni sürümüyle gelen en büyük hata bu olsa gerek, rapidden ya da başka biryerden 200 mb'lık ya da daha büyük bir dosya indiriyorsunuz %90'ı geçiyor "Vazgeçildi: Sabit Diske Yazma Yetkisi Yok" diye abuk subuk bir hatayla karşılaşıyorsunuz..
Daha kötüsü bilgisayarınızı geceden açık bırakıyorsunuz ki 1 Gb'lık veri sabaha kadar kendi başına insin diye ! O da ne sabit diske yazma yetkisi yok !

Birçok örneği mevcuttur bunun, biraz laf kalabalığı yaptıktan sonra şimdi çözüme geçelim...

Aslında çözüm çok basit bu hatayı iki aşamada çözebilirsiniz.

Kesinlikle ve kesinlikle Windows Güvenlik Duvarı kapalı olsun. "Başlat>Ayarlar>Denetim Masası>Windows Güvenlik Duvarı" yolunu izleyerek kapatabilirsiniz.

Antivirüsünüzün güvenlik duvarını kapatın..Bunun için masaüstünden ağ bağlantılarım simgesine sağ tıklayın, özellikler deyin açılan pencerede yerel ağ bağlantısına sağ tıklayın, özellikler deyin...Aşağıdaki resimde Eset Antivirüs için örnek gösterdim, karşısındaki kutucuğun işaretini kaldırın ve tamam deyin.

http://1.bp.blogspot.com/_Fd2yxF15oY8/S_97910EzkI/AAAAAAAAA-Y/IJ8sELeDFSc/s320/jdownloaderh.PNG

Jdownloader'ı açtığınızda ana pencerenin altında bulunan (Max.Bağ) ve (Max İnd) değerlerini bir yapın. Aşağıdaki resimde olduğu gibi.

...http://1.bp.blogspot.com/_Fd2yxF15oY8/S_99FB5k_sI/AAAAAAAAA-g/q5XDoXwKEU8/s400/jdownloader2.PNG

Umarım bir daha Sabit Diske Yazma Yetkisi Yok Gibi bir acıyla karşılaşmazsınız. Allah kimseye böyle acı yaşatmasın

Alıntıdır..

İnternette Araştırdım Biraz Bak Bunları Bulabildim İşine Yararmı Bir Bak..

Sabit diske yazma yetkisi yok hatası;

Yapılandırma > İndirme/Ağ > İndirme ayarları > Dosya/Veriparçaları indirme sayısı (bağlantı sayısı), Buradaki default 2 değerini 1 olarak değiştirince sorun ortadan kalkmış olacaktır.

AIRTIES modemler için ;

İtenet tarayıcınızdan 192.168.2.1 adresine girin,

Eğer şifreniz yoksa boş bırakıp Tamam diyin,

Sol taraftaki menüden YEREL AĞ a, ordan da IP Ayarları ve DHCP ye girin,

Kira süresi:3600 değerini 30000 olarak değiştirin.Burada istediğiniz bi değeri girebilirsiniz,

Son olarak modeminize Reset atın ve sorununuz çözülecektir.

Buffer Overflow Hatası

Bu sorunu çözmek için Yapılandırma -> İndirme/Ağ -> Gelişmiş Ayarlar kısmında
İndirme sırasında sabit diske yaz alanını işaretlemeyiniz.
Eğer işaretliyse tiki kaldırmanız yeterli.
http://www.fulloyun.com/f93/jdownloader-hatasi-53756/
ALINTIDIR..