Jump to content

Resmin Arkasında Ne Var?

***rober***

Recommended Posts

fen bilgisi.2005 ağustos sözleşmeli 2006 şubattakadrolu atandım 85 ile.başarının inanmakla geldiğinide o zaman anladım

Dua edin bizde atanalım. O zamanlar atamalar iyidi heralde. Sizin bölüm için değilde bizim bölümde alımlar baya iyidi o zamanlar.

1-yıldız

2-çelenk başlığı

3-yangın merdiveni şeklinde direkler bir çatının içinden geçmiş gibi

doğrumudur

Müthişsin. Bunları ne zamandır görüyorsun.

Nasıl görüyosunuz biraz yardımcı olurmusunuz ya ekranı ters bile cevirdim yok bişey :D

Size saçma gelebilir ama gözlerinizi şaşı yapabiliyormusunuz. Yapabiliyorsanız bi öyle bakın fotoya. Ardından devam ederiz.

Bu arada konuyu okuyan baya bi kişi var ama pek yorum yok.

rober bunları nereden buldun çok aramama rağmen bunları ilk kez görüyorum daha fazla varsa eklersen çok makbule geçer templates te benim göndermiş olduklarıma bakabilirsin....

bén hiç birini görémiorum :D

Ekrana oldukça yakın durun. Neredeyse değecek kadar. Ardından yavaş yavaş uzaklaşın. Uzaklaşırken ekranın ortasına odaklanın.

Bunu bir kaç kez tekrarlayın. Eğer olmazsa gözlerinizi çok yormadan şaşı yaparak bakmayı deneyin. SAnki fotonun arkasında bir foto varmış gibi düşünün

rober bunları nereden buldun çok aramama rağmen bunları ilk kez görüyorum daha fazla varsa eklersen çok makbule geçer templates te benim göndermiş olduklarıma bakabilirsin....

dwyane2216 Konuya eklediğim bütün stereogramlar buradan.

Please register to see this content.

Konuna bakıyorum şu an.

2. de merdiven

3. de surat

4. yıldız

5. de Kalp

??????!?!?!?!?!?!?!?!?!????? :)

Tebrikler 1. yi bulabildinizmi?

gerçekten görüyormusunuz arkadaşlar.bunun tekniğini öğrenmek istiyorum.çünkü ben yarım saattir bakıyorum var olandan başka bir şey yok.

serhan kardeşim senin için biraz araştırdım şunları bir dene istersen. Olmazsa gözlerini fazla yorma. Ben gözlerimi bu fotoları görecem diye kör ettim. :)

Şaka şaka ama yinede yorma gözlerini zarar verebilir.

NASIL GÖRÜLÜR ?

Eğer ilk bakışta bir şey göremezseniz ümitsizliğe kapılmayın.. Biraz alıştırma ile siz de göreceksiniz merak etmeyin. Hoş bu konuda eğer gözünüz bozuksa "özellikle astigmatsanız" ne yazık ki göremezsiniz. Tabii, bazı insanlar ne kadar uğraşsalar da göremiyorlar. Bu beynin görüntü işlemesinin normal tabir edilen sistemde olmayan insanlar için geçerli... Bu oran %2-%5 civarı...Aşağıdaki tekniklerin hepsinde genel amaç gözünüzü ekranın arkasına odaklamak.

GERİ ÇEKİLME

Bu metotta önce ekrana iyice yaklaşın. Burnunuza odaklayın gözlerinizi ve yavaş yavaş uzaklaşın ekrandan. 10-20 cm. uzaklaştığınızda hafiften bir derinlik yakalayacaksınız. Bundan sonra o derinliğe odakladığınızda kendinizi resmin o üç boyutlu dünyası içinde bulacaksınız.

YANSIMAYI KULLANMA

Bu metot uygulama açısından en kolay metotlardan biri. Resme bakarken ekranın ardında oluşan yansımanıza odaklanın bir süre. Kendi görüntünüze odaklanırken resim içindeki derinliği de yakalayacaksınız bir zaman sonra. Daha sonra iş yine bu derinliğe odaklanmakta tabii...

ŞAŞI BAKMA (TAVSİYE ETMEM)

Adı üstünde "şaşı bak şaşır!". Bu metotta resme şaşı bakıyorsunuz. Şaşı bakmakla önünüzdeki cisme değil de daha arkasına odaklanmış olursunuz otomatikman.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...