Jump to content

Cmd Komutunu Katılımsız Exe Yapma ?

SoundMax

Recommended Posts

arkadaslar ben sureklı yaptıgım sıstemımde saat problemi yasıyorum artık bunu aşmam lazım ve elimdeki cmd saat ayar komutunu katılımsız exe ye cevırmek ıstıyorum bu konuda bana yardımcı olabilicek varmı acaba ? kod aşagıda

:: TimeZone ayarını GMT Standart Saati yapar.
@echo off
tzchange /C "GTB Standard Time"
exit[/CODE]

Bu Bölge hatasını Hfslip ile güncelleme yaptığın için alıyorsun.Bende yaptığım sistemlerde bu hatayı aldım.Bölge olarak Türkiye'yi bile seçsem ilk açılışta saat Kabil olarak geliyordu.Bunun kolay bir yolu var.Sisteminde nLite kullanıyorsan açılışta bir defa çalıştır kısmına bu dosyayı ekleyeceksin o kadar...

Ekleyeceğin komut:

%source%\\I386\\SVCPACK\\TIMEZONECMD.CMD

aynen bu yazdıgını ekleyip timezone.cmd dosyasınıda svcpack dosyası içine atarsam saat ayarım olur dıyosun yanı

Farketmez.Sen kendine Saat.cmd adında bir dosya oluştur.İstediğin yere at.Sonrada komutu ona göre değiştir.Örnek:

%Source%\\I386\\SVCPACK\\Saat.cmd

%Source%\\I386\\SYSTEM32\\Saat.cmd

Mantık basit.Konunun başında vermiş olduğun komutları bir dosya olarak kaydet ve dosyanın yolunu göster...Bende ki dosya *.cmd uzantılı. Yani Saat.cmd de olur Saat.bat'ta olur.Ama bat uzantılı olunca ilk açılışta komut penceresi çıkabilir bilemiyorum.Sen en garanti Saat.cmd olarak bir dosya yap ve yolu göster olayı çöz.

[GuiRunOnce]

"%SystemRoot%\System32\nLite.cmd"

kardeşim winnt.sif dosyamı nlite de olusturdum baslangıcta bırkez calısıcak olan dosyamı bu sekılde kaydetmiş yanlışlık varmı acaba ?

Not: tmm dır kardeşim allah razı olsun düzeldi denedim :):)

• 2 ay sonra...

SoundMax benim aklıma şu yol geldi.

* Winrar ile arşive ekle

* SFX seçeneklerini az çok bilirsin. Geçiçi klasöre cıkart. Baslangıc mesajını gizle. Tümünü gizle. Çıkardıktan sonra çalıştır kısmına (senin dosyanın ismi).cmd yaz . Yani mantık şu olacak. Dosyalar geçiçi klasöre cıkacak herhangi bir yere değil. Ve kurulum sırasında hiçbir ekran görünmeyecek. Dosya çıkar cıkmaz senin cmd dosyan calısacak. Yani mantıken işlemesi gerek :)

• 4 hafta sonra ...
Arkadaşım Winrarla Yapılıyor Denedim Sfx Oluştur De Sfx Seceneklerinden Cıkardıktan Sonra Çalıştır Yerine Cmd Nin İsmini Yaz Tümünü Gizle Üzerine Yaz De Tamamdır...Anlamazsan Resimlide Anlatirim...

resimli hatta videolu olursa sevinirim

saat ayarı için neden bunla uğraşıyorsunki eğer nlite kullanıyorsan onun altından yapabilirsin ;)

ama ben böyle yapıcam diyorsan: winrar'la yapabilirsin. cmd'nin ismi saat.cmd olsun. onu winrar'la arvişle açıklama kısmına aşağıdaki kodları gir:

;Bu açıklamadan sonraki kısım SFX kod komutlarını içerir

Setup=Saat.cmd

TempMode

Silent=1

Overwrite=1

Hepsi bu. Hata alırsan özelden ulaşabilirsin...

• 7 ay sonra...

Arkadaşlar windowsXP SP2 cdmin içeriğinde resimdeki gibi dosyalar var ordaki reg dosyasını windows kurulumunda nasıl çalıştırabilirim çünkü sp3e çevirdiğimde çalışmıyor

cdmdlines.txt nin içeriği

[Commands]

"rundll32 advpack.dll,LaunchINFSection nLite.inf,U"

"REGEDIT /S registry.reg"

39921157.png

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...