Jump to content

Aero Studio "open Aero Settings File Failed"

yayluu

Recommended Posts

blue_life arkadaşımızın rehberini okudum (kendisine sonsuz teşekkürler) ve Aero Studio ile bir dvd hazırladım.

Sanalda hiçbir sorun olmadan çalıştı. PCyi yeniden başlattım ama "open aero settings file failed" diye bi hata verdi.

Hayır inşallah deyip laptopda denedim, çalıştı :D

Gittim bir de komşunun bilgisayarında denedim gene çalıştı.

DVD yi mi okuyamıyor acaba diye düşünüp imajını aldım, 0 hata ile okudu.

Nerde yanlış yaptım, bi yardımcı olur musunuz hocalarım...

Hatırladığım kadarıyla bir arkadaşın da benzer bir sorunu vardı.

Bu demek ki aero studio nadir de olsa bazı cd/dvd sürücüleriyle sorun çıkartabiliyor...

İlgili sorun çözülebilir lakin ben fazla yardımcı olamam.

Neden dersen, sorunu çözebilmem için benimde aynı sorunu yaşamam lazım.

Bir çok pcde aerostudio'yu denedim, ama hepsinde sorunsuz çalıştı. :D

Eğer çözemez isen, grub4dos veyahut easyboot ile devam etmeni öneririm.

Aslında eorostudio ile tasarım yaptıktan sonra ufak boyutlu bir iso oluşturarak bunu grub4dos ile çalıştırabiliriz.

Yani başlangıçta grub4dos çalışacak. Sonra otomatik olarak aerostudio iso dosyası çalıştırılacak... Böylece sorun ortadan kalkmış olacak...

Bu yöntemi denemek istersen söyle... Sana nasıl yapacağını anlatabilirim....

Hemde bir nebze olsun bu tip sorun yaşayan arkadaşların önü açılmış olur....

tekrar tekekkür ederim blue_life..

aslında o dediğin küçük isoyu yaptım denemek amaçlı, sadece menüyü yazdım bir cd ye belki dvd den sorun çıkarıyodur diye ama gebe olmadı..

Aslında saçma geliyor sorunun DVD yazıcıdan kaynaklanması ama aklıma da başka birşey gelmiyor. 3 ayrı bilgisayarda denedim çalıştırdı hepsi.

Easyboot ile devam edemem çünkü lanet olası Mini XP yi çalıştıramadım. Başka bir konu açmıştım, yardımcı olan da olmadı. Aero Studio çok daha güzel ayrıca :D

Grub4dos hakkında hiç bilgim yok, eğer yardımcı olacaksan yapabilirim. Önce o benim iso mu çalıştıracak, sonra normal şekilde menüden seçim yapacam sanırım.

Eğer boot edince ben birşey yapmadan menüyü açacaksa çok güzel olur.. Yardımlarını bekliyorum...

Easyboot ilede çalıştırmak istediğini her şey farklı yöntemler ile çalışır.

Tabi elindeki isoyu iyi analiz edip, bir kaç yöntem denemek lazım... MiniXp derken neyi kastediyorsun fazla anlamadım.

Ama her livecd aynı yöntem ile çalışmayabilir. Bunu hazırlayana bağlı...

Neyse konumuza gelirsek bir kaç yöntem denemek lazım..

Birinci yöntem olarak aero.sys dosyasını değiştirelim...

Ufak bir düzenleme yaptım.

http://bluelife.winbuilder.net/index.php?dir=Garbage%2F&download=aero.sys[/CODE]

Iso dosyanı oluştur. Ardından Ultraiso gibi bir program ile iso dosyasını aç.

Ardından Airboot klasörüne yukarıdaki linkten indirdiğin dosyayı ekle. Yani eski dosya ile yer değiştir......

Tabi CD_ROOT klasörünü kullanıyorsan indirdiğin dosyayı eski dosya ile yer değiştirirsin......

blue_life sana ben şidi nasıl teşekkür edeyim?

şu küçücük dosya ile en az 5 saatlik emeğimin sonucunu aldım. Çalıştı sonunda.

MiniXP den kastım aşağıdaki konuda bulunan F_s_M arkasaşımızın yaptığı network destekli TnC LiveCD idi.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=19565

Easyboot olayına artık hiç girmeyelim, zaten ısınamıştım kendisine :)

Şimdi sen tam olarak ne ekledin bu aero.sys dosyasına, benim sorunum ne imiş yani?

Bir de her menü hazırladığımda bu değiştirme işlemini yapmam gerekecek değil mi?

Eğer o dosya sorununu çözdüyse ve de başka pclerde sorun çıkarmaz ise; güncelleme paketini yenileyip tekrar upload edeceğim.

Yani program güncellendikten sonra, programı kaldırıp, yeniden kurman yeterli olackatır...

aero.sys dosyasında çok ufak bir değişiklik yaptım... (ufak bir komut düzenlemesi)

Neyse başka pclerde deneme imakanı bulursan, sonucu yazarsın... Bende vakit bulabilrsen bir kaç pc denemeye çalışırım.

Sorun çıkmaz ise anapaketi güncellerim.....

Kolay gelsin.......

benimkinden başka 2 bilgisayarda daha denedim sorunsuz boot etti. Elimden geldiğince başka sistemlerde de denemeye çalışırım. İlk sonuçlar umutlu :)

Konunu takip edeceğim, olurda güncellersen indiririz.

Emek edip, üşenmeyip hazırlamışsın, o bile yeter kıymet bilene, tekrar teşekkür ederim blue_life...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...