Jump to content

Anakarttan Gelen Sesler!

gslikahraman

Recommended Posts

Arkadaşlar selam arka tarafta duran anakartı arızalı bilgisayarım için yeni anakart aldım taktım herşey çalışıyor (fanlar led lambalar) ama kasa açılışta sesler çıkarıyor önce 5 defa beep sesi geliyor sonra polis sireni gibi ses geliyor.2 tane ram var 64 mb + 64 mb := 128 mb.

ramlardan birini çıkarınca baştaki 5 defa gelen beep sesi gelmiyor ama bir süre sonra o polis sireni sesi geliyor o kesilmiyor hiç. Bu arada monitöre hiç görüntü gelmiyor birde ekran kartı onboard bana sallanyor gibi geldi ondan olabilirmi_?

Sesler şu şekilde :

http://rapidshare.com/files/305041761/Aud0001.amr[/CODE]

ekran kartı onboard diyorsun harici ekran kartı tak biostan onboard ekran kartını kapa .. anakartın bios pilini çıkar öyle çalıştır yani biosunu sıfırla daha sonra takıcaksın tabii pili , işlemcinin fanını kontrol el tam randımanlı mı , işlemcinin karta tam oturup oturmadığını kontrol et , ramların yerlerini değiştir , kasada power da sorun olabilir değiştirip bi dene . olmuyosa tekrar yaz ..

İşlemci yerin düzgün oturmuşmu kontrol et,

Ramleri taktığın slotlarda bozukluk olabilir,bozuklukluğun çeşitleri vardır ama sonuçta bozuk olabilir,

Ramlerin birbileri ile uyumsuz yada bir tanesi anakartla yada ikiside anakartla uymsuz olabilir,

Isı sorunu sanmam ama olabilir

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...