Jump to content

Portable Hdd Okuma Sorunu (Önemli)

fearlesshackteam

Recommended Posts

Arkadaşlar 500 gb portable hard diskim var. Günlük hayatımda sürekli olarak kullanıyorum. 50, 50 ve 400 gb olarak 3 e bölünmüş durumda. İlk bölümde Ubuntu kurulu, diğer 2 bölümde ise dosyalarım mevcut. Bugün windowsda kullanırken aniden bir sorun oluştu ve windows hdd yi görmedi. Çıkardım kablosunu ve yeniden taktım. Bu kez sadece ilk bölümü gördü. Ubuntunun olduğu bölümü (ext4 dosya sistemi) windows görmüyor. Diğer ntfs bölümlerden 50 gb lık ilk bölümü şu anda görüyor. O 50 gb lık alan da kullanmadığım boş alan. Asıl önemli tüm belgelerim 400 gb lık alanda. Şu anda bu alanı hiç görmüyor. Windows okuyor ama içeriğini ve ismii göstermiyor. girmeye çalıştığmda ise biçimlendirme istiyor. Bu hatayı nasıl düzeltebilirim ? NTFS dosya sistemi bozulmuştur diye Ubuntuda açmayı denedim onda da mount hatası verdi. O bölümü mutlak kurtarmalıyım. İçerisinde hayati önem taşıyan belgeler var. 400 gb ın 345 gb kadarını kullanmaktayım. Bundan en fazla 30 gb lık önemli belgelerimi kurtarsam yeter. Diğer tüm belgeler silinse de önemi yok benim için. Veri kurtarma progrmlarını denemedim. Daha önce de olmuştu ve kurtarmıştım. şimdi de kurtarabilirmiyim bimiyorum. hiç denemedim ama bana şu anda kurtarmaktan çok o bölüme bir şekilde ulaşmam lazım. Bu bölümü nasıl okutabilirim ? Ya da nasıl tamir edebilirim ? chckdsk komutunu denedim ama bir sonuç alamadım. Yardımlarınız lazım. konu ile ilgili bilgisi olanlar yardımcı olursanız mutlu edersiniz. Dediğim gibi sadece 30 gb lık veriyi almam yeterli diğer tüm verilerin kaybolması benim için bişey ifade etmez.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...