Jump to content

Bilgisayar (laptop) Açılmıyo

ugurkartal

Recommended Posts

arkadaşlar ya temizlemek için bilgisayarın içini açtım temizledim herşeyi tam olarak yaptım ancak şimdi bilgisayar açılmıyo 2 kere daha tekrar söktüm ancak hala çalışmıyo daha önceden de sökmüş temizlik yapmıştım ama ilk defa böyle oldu açma tuşuna bastığımda bilgisayarın ilk önce tüm ışıkları yanıyo ancak sonra sadece bir ışık yanıyo fan sürekli hiç durmadan çalışıyo cd-romu açmayı deneyince açılıyo cdyi okumaya çalışıyo ancak sonra onunda ışığı sönüyo...

sorunum tam olarak bunlar. acaba harddiskim yanmış olabilir mi yanmış sa bunu nasıl anlayabilirim bide harddisk yandı ise içindeki dosyalarımı kurtarabilirmiyim lütfen ya çok acele yardım lazım

bugün bizim bir arkadasta laptop'unu okula gitmek için beklemeye bırakmış geldiğinde açamamış ekrana görüntü gelmiyormuş. restart atmış açılışta anakart sesi çıkıyormuş başka bişey olmuyormuş sizinki de öyle mi? o da ramlerden şüpheleniyor...

kardes ilk once herseyı duzgun taktıgına emın ol ondan sonra yıne acılmazsa bataryayı cıkar 1 gun oyle dursun sonra tekrar bataryayı tak sarja bagla 1 veya ıkı saat sarjda dursun sonra bas dugmeye acılsın hadı kolay gelsın ;)

kardes ilk once herseyı duzgun taktıgına emın ol ondan sonra yıne acılmazsa bataryayı cıkar 1 gun oyle dursun sonra tekrar bataryayı tak sarja bagla 1 veya ıkı saat sarjda dursun sonra bas dugmeye acılsın hadı kolay gelsın :)

15-20 tane daha yazsaydın okuyamadık hacı ;)

kardes ilk once herseyı duzgun taktıgına emın ol ondan sonra yıne acılmazsa bataryayı cıkar 1 gun oyle dursun sonra tekrar bataryayı tak sarja bagla 1 veya ıkı saat sarjda dursun sonra bas dugmeye acılsın hadı kolay gelsın ;)

kardes ilk once herseyı duzgun taktıgına emın ol ondan sonra yıne acılmazsa bataryayı cıkar 1 gun oyle dursun sonra tekrar bataryayı tak sarja bagla 1 veya ıkı saat sarjda dursun sonra bas dugmeye acılsın hadı kolay gelsın :)

bıos ayarlarına bak arkadasım.acılıs önceliği nerde boot menüsünden genelde floopy veya cd rom a veriyo pc. dolayısıyla medya bulamayınca acılmıyor. fırst boot bölümünden hdd y ibirinci yap.

hdd problem varsa uyarı cıkar orda saten.not found disk veya ona benzer hdd ile ilgili hata mesajı ile karşılaşırsan hdd nin güc ve baglantı kablolarını cıkar ta ksaglam taktıgına emin ol.

hddd yanma ihtimali uzak görünüyor anlatımından.

gece gece canım sıkıldı fanı söktüm bu sefer açmayı dneedim ama fan error dedi ekran geldi yani sonra fanı taktım tekrar açmayı denedim açıldı ama bu sefer de wireless özelliği olmasına rağmen bunu görmüyo bu sorunu nasıl düzeltebileceğim hakkında bi önerisi olan varmı

bıos ayarlarına bak arkadasım.acılıs önceliği nerde boot menüsünden genelde floopy veya cd rom a veriyo pc. dolayısıyla medya bulamayınca acılmıyor. fırst boot bölümünden hdd y ibirinci yap.

hdd problem varsa uyarı cıkar orda saten.not found disk veya ona benzer hdd ile ilgili hata mesajı ile karşılaşırsan hdd nin güc ve baglantı kablolarını cıkar ta ksaglam taktıgına emin ol.

hddd yanma ihtimali uzak görünüyor anlatımından.

Dikkatli oku konuyu.Monitöre görüntü gelmiyormuş nasıl bios ayarlarına ulaşsın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...