Jump to content

Ekran Kartı 4 Bit Gosteriyor !

lori

Recommended Posts

arkadaşlar bılgisayarı açıyorum 640-480 ve 4 bit olarak gösteriyor masaüstünü 800 600 32 16 bit vb. yapıyorum olmuyor başka ekran kartı takıyorum oluyor 20 kere format attım değişik xp lerle düzelmedi yardım edermisiniz ne yapabılırim ?

Ekran kartının sürücüsü format attıktan sonra otomatik yükleniyor mu? Yoksa sen sonradan mı yüklüyorsun?

Ekran kartının sürücüsünü kaldırıp yeniden yükledin mi?

Hangi işletim sistemini kullanıyorsun?

Kullandığın işletim modifiyeli mi?

Ekran kartının sürücüsü format attıktan sonra otomatik yükleniyor mu? Yoksa sen sonradan mı yüklüyorsun?

Ekran kartının sürücüsünü kaldırıp yeniden yükledin mi?

Hangi işletim sistemini kullanıyorsun?

Kullandığın işletim modifiyeli mi?

öncelıkle ekran kartımın modeli powercolor ati 1950pro

xp vista mxpv2 barış sevenin xp lerınden olsun cok işletim sistemi kullundım aynısı gene

sürücüyü ayrıda yükledim otomatık yukleneni de yaptım olmadı :S

öncelıkle ekran kartımın modeli powercolor ati 1950pro

xp vista mxpv2 barış sevenin xp lerınden olsun cok işletim sistemi kullundım aynısı gene

sürücüyü ayrıda yükledim otomatık yukleneni de yaptım olmadı :S

Kurduğun sürücü hangi sürüm? Eğer son sürüm ise bir önceki sürümü kurmayı dene.

Kurduğun sürücü hangi sürüm? Eğer son sürüm ise bir önceki sürümü kurmayı dene.

kardeş son sürümüde yükledim eski sürümüde her zaman bu sürücüleri kullanıyordum hata vermiyordu aynı ati yi yüklüyorum onceden böyle bir şey yoktu yardım edecek varmı ?

Ana kartında onboard desteği var mı? Eğer ana kartında onboard desteği varsa ekran kartını çıkar ve ekran kartı olmadan format at. Format bittikten sonra ekran kartını takıp sürücüyü yüklemeye çalış.

Eğer sonuç başarısız olursa o ekran kartını başka bir pcde dene eğer o pcde hata vermiyorsa şuanki kullandığın anakartın biosunu güncelle. Eğer diğer pcde hata verirse ekran kartında bir sorun vardır demektir.

Birde normal modifiyesiz bir xp kurmayı dene.

Aklıma şimdilik başka bişey gelmiyor.

Ana kartında onboard desteği var mı? Eğer ana kartında onboard desteği varsa ekran kartını çıkar ve ekran kartı olmadan format at. Format bittikten sonra ekran kartını takıp sürücüyü yüklemeye çalış.

Eğer sonuç başarısız olursa o ekran kartını başka bir pcde dene eğer o pcde hata vermiyorsa şuanki kullandığın anakartın biosunu güncelle. Eğer diğer pcde hata verirse ekran kartında bir sorun vardır demektir.

Birde normal modifiyesiz bir xp kurmayı dene.

Aklıma şimdilik başka bişey gelmiyor.

yardımların için teşekkür ederim onboard yok anakartın üstünde başka bilgisayara takıp deneyeyim büyük ihtimal ekran kartının içinden bazı parcalar bozulmuş :S

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...