Jump to content

Hard Dİskdekİ 10 Gb Nerede

sannsar

Recommended Posts

merhaba hdd nin toplam alanı 20 gb olsa olsa win kurulumu 3 gb bilgisayarıma girip c nin özelliklerine baktığımda dolu alan kısmı 14 gb gözüküyor c nin içinde ctrl+a deyip özellikler deyince 2.8 gb gözüküyor kalan kısmı nerede disk birleştirme yapıldı

o 10 gb içinde neler var neler. sistem geri yükleme dosyaları senin görmediğin alanda gizli. windowsun tampon dosyaları o görmediğin dosyalarda gizli ki eğer vista kullanıyorsun daha fazla bir kayıp görebilirsin..

Bu dosyaları görmek istiyorsun gizli dosyaları göster dediğin yerin az altında korunan işletim sistemi dosyalarını gösterme var onun işaretini kaldır görmediğin klasörleride göreceksin...

Birde unutmadan 80 gb harddisk tam olarak 80 olarak gözükmez 76 küsürdür bunları unutmayın.. Hdd kapasitesi büyüdükçe bu kesintide artacaktır...

o 10 gb içinde neler var neler. sistem geri yükleme dosyaları senin görmediğin alanda gizli. windowsun tampon dosyaları o görmediğin dosyalarda gizli ki eğer vista kullanıyorsun daha fazla bir kayıp görebilirsin..

Bu dosyaları görmek istiyorsun gizli dosyaları göster dediğin yerin az altında korunan işletim sistemi dosyalarını gösterme var onun işaretini kaldır görmediğin klasörleride göreceksin...

Birde unutmadan 80 gb harddisk tam olarak 80 olarak gözükmez 76 küsürdür bunları unutmayın.. Hdd kapasitesi büyüdükçe bu kesintide artacaktır...

teşekkürler dostum fakat aklım almıyor 10 gb olabilirmio saydığın dosyaların toplamı

aynı sorun bende şöyle var yerel disk D özelliklerinde 230 gb kullanılıyor görüüyo içine girip ctrl+a deyince 180 gb falan görünüyor kalan 50 gbyt nerede...bende disk birleştirme yaptım...cevap eklerseniz sevinirim...şimdiden teşekürler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...