Jump to content

1066 Ram Sorunu !

torres13

Recommended Posts

Öncelile bu konua bilgi sahibi olan arkadaşlar yazarsa bilgi kirliliği oluşmamiş olur

Hepinize merhaba.

Bilgisayarım yeni bir ram aldım ve sorunumu sizlerle paylaşmak istedim. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Öncelikle anakartım ASUS P5Q SE. Dün kingston hyperx khx85002k2 2gn (2*1) ram aldım.

dual 1066 ram aldım diye sevirken taktım ve ne göreyim. Açılıştaki bios ekranında

dual channel 800 mhz yazıyor. Anakrtın kataloğunu açtım ve yazan şu :dual 1066 ram

kullanıyorsanız biostaki 4.4 Ai Tweaker Menüden DRam frequency ayarını

1006 ya getirin diyor. getirdim ve açılışta 1066 mhz olarak gördüm.

ancak cpuz ile baktığımda Max Bandwith kısmanda PC2-6400 yazdığını gördüm. Yani ramler 800 mhz de çalışıyor. voltaj değerlerini de değiştirdim ama yemedi.

Araştırdım ve öğrendiğim kadarıyla kinston bizi düdüklemiş. bu ramlar gerçek 1066 değişmiş. yani ddr2-800lerin oc yapılmış versiyonuymuş. gerçek 1066larda ayar yapmadan kendi görüyormuş. Bu ramleri nasıl 1066 mhz de çalıştırabilirim

Sinirimden çatlamak üzereyim. Bilgisi olan varsa minettar olucam.

Bu da Anakart ram destek tablosu

http://img138.imageshack.us/img138/8206/65691200912410322.jpg

iyi gunler

Kıngston sizi yada hiçkımseyi duduklememiştir pc bilgisi iyi olan bir kişi 1066 mhz ramler 800 mhz ramlerin O.c Hali olduğunu bilir

ve sizin pc bu ramleri 1066 görmemesi doğaldır görmesini istiyorsan

1.işlemciye o.c yapacaksın

2.rame voltaj vermeden eger bios ayardında ram frekans ayarı var oradan 1066 seceği ile değiştiribilirtisin olmaz ise işlemci fkensını yuseltıp yapcaksın

3.biosu günceliceksin bunları yap olmaz ise yapan birine ******ür

iyi gunler

Kıngston sizi yada hiçkımseyi duduklememiştir pc bilgisi iyi olan bir kişi 1066 mhz ramler 800 mhz ramlerin O.c Hali olduğunu bilir

ve sizin pc bu ramleri 1066 görmemesi doğaldır görmesini istiyorsan

1.işlemciye o.c yapacaksın

2.rame voltaj vermeden eger bios ayardında ram frekans ayarı var oradan 1066 seceği ile değiştiribilirtisin olmaz ise işlemci fkensını yuseltıp yapcaksın

3.biosu günceliceksin bunları yap olmaz ise yapan birine ******ür

üstad herşeyi yazmıs bana gerek kalmadı :clapping:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...