Jump to content

6dk Xp Kurmak

Recommended Posts

s.a arkadaşlar bi XP de götmüştüm 6dk kuruluyor die o nasıl oluyor acaba bilen birisi varmı ?

bide bunu winnt.sif te kullan sam olurmu

[shell]

DefaultStartPanelOff = No

DefaultThemesOff = No

CustomDefaultThemeFile = "%WinDir%\Resources\Themes\VistaUltimate.theme"

CustomDefaultWallpaperFile = "%WinDir%\Web\Wallpaper\REsimadı.jpg"

bide bunu winnt.sif te kullan sam olurmu

[shell]

DefaultStartPanelOff = No

DefaultThemesOff = No

CustomDefaultThemeFile = "%WinDir%\Resources\Themes\VistaUltimate.theme"

CustomDefaultWallpaperFile = "%WinDir%\Web\Wallpaper\REsimadı.jpg"

winnt.sif te kulansan olur tema we wallpar iiii şecmiş olursun saten nelitede aynı şekilde temayı belirliyor

xp kurulumunu reg kaydıyla hızlandıra bilirsin yani gereksiz bileşenleri kapatarak bide kurulum sırasınd program yükletmesen biraz hızlı olur

Acronis true image bir sistem yedekleme programıdır eyer sürekli format atmak istemiyorsan ::::::::: ben ce saglıklı deyil yani xp bozuldugunda yada yavaşladıgında yine pc de kalıyo aynı sistem gerial gibi................:::::: norton ghost hız lı bi kurulum yapılabilir 5 10 daka sürer kurulum :D

• 3 hafta sonra ...

arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum

şimdi kurulum 10 dakikası

yani kurulum bitmesine 10 dakika kala

çok yavaş sürüyor yani 10 dakikalık yer 20 dakika sürüyor acaba xp cdsinde nerde yalnışlık yapmış olabilirim

Xp satimi nasıl bişey bu ilk defa duyuyorum varsa bilgi almak isterim nedir ne değildir

ben orjinal xp den bahsetim orda hızlı bicimlendirle 15 dk da kurulur...

arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum

şimdi kurulum 10 dakikası

yani kurulum bitmesine 10 dakika kala

çok yavaş sürüyor yani 10 dakikalık yer 20 dakika sürüyor acaba xp cdsinde nerde yalnışlık yapmış olabilirim

kurulum sırasında purogram yükletiyosan normaldir .... purogram yüklemesine bilgi eklersen göre bilirsin yani örnek:(nero yükleniyor....) gibi ozaman görebilirsin ... auto derslerinden ögrene bilirsin

• 2 hafta sonra ...

ben katılımsız cd ile 12 dak da kurulum yaptım. İçerisinde NLite ile hazırlamıştım ve HotFix ler ve daima kullandığım addonlar dahildir. Driver olarak da standart

1. NVidia ekran kartı

2. A4 webcam

3. Ethernet i oto yükletiyor idim

AddOn lara küçük basit program ile AReader gibi zorunlu programlar var....

Office - VmWare gibi programları asla Katılımsız cd içine eklemiyorum

onların katılımsızlarını elle manuel yükletmek en garantilisidir

kurulum siyah ekranda cd 'nin boot anından .. ilk masaüstü ekranı geldiğı ana kadar olan süreyi içermektedir

unutmadan söyeleyim

10k lık bir scsi disk ile aldım bu değeri..

keşke o diskim halen çalışıyor olsa idi :download1:

Acronis true image bir sistem yedekleme programıdır eyer sürekli format atmak istemiyorsan ::::::::: ben ce saglıklı deyil yani xp bozuldugunda yada yavaşladıgında yine pc de kalıyo aynı sistem gerial gibi................:::::: norton ghost hız lı bi kurulum yapılabilir 5 10 daka sürer kurulum :download1:

Bilmediğiniz konular hakkında bu kadar emin konuşmayın. Netten bir bakın Acronis nedir ne işeyarar, bilmeyenleri yanlış yönlendirmeyin.

minixp var 2 dakikada blue_life ın yaptığı bluexpe 3 dakikada kuruluyo :D

yada micro xpler varya hani 250mb olanlar işte onlar kuruluyodur 6 dakikada yoksa nerdee, normal xp kurulumu 30 dakika sürüyo

bende arkadaşlara katılıyorum bir defa kur herşeyini yükle ghost ile imaj al, imaj alma 7 dakika sürer yükleme 3 dakika

bide w7 kur onunda imajını al ikisini içinde ghost olan bi dvd ye at hazır sistemler elinin altında olsun, bozulunca istediğni yükle

hadi kolay gele

minixp var 2 dakikada blue_life ın yaptığı bluexpe 3 dakikada kuruluyo :shiftyninja:

yada micro xpler varya hani 250mb olanlar işte onlar kuruluyodur 6 dakikada yoksa nerdee, normal xp kurulumu 30 dakika sürüyo

bende arkadaşlara katılıyorum bir defa kur herşeyini yükle ghost ile imaj al, imaj alma 7 dakika sürer yükleme 3 dakika

bide w7 kur onunda imajını al ikisini içinde ghost olan bi dvd ye at hazır sistemler elinin altında olsun, bozulunca istediğni yükle

hadi kolay gele

blue_life ın yaptıkları live cd yani kurulum falan yapmıyor hard diske. Yanlıs bilgi verme kimseye. 6-7 dakika içinde kurulan XP ler var. Fakat içinden bir çok bileşen cıkarılmıs. Aynı zamanda içinde program vs.. yok.

Kişisel görüşüm : 6 DK değil 60 dk olsa da beklerim. Ama tertemiz kurulmuş olur herşeyim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...