Jump to content

Soru? Köprü Metni Oluşturma?

RAPTER
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Sizlere bir sorum olacaktı.

Mesela: bir örnek;

Programı "buraya " tıklayarak indirebilirsiniz. şeklinde forumlarda köprü metni oluştuyoruz. Sonra "buraya" yazısının üstüne tıklayınca program iniyor veya kod işletiliyor.

Burada bu işlemi yapmak için hangi kodu kullanıyoruz. Yada forumda konu açtığımızda "Çabuk Erişim" diye kodlar var bunlardan hangisini kullanıyoruz. Açıklamalı olarak yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler....

Edited by RAPTER

Arkadaşım benim anlatmak istediğim aslında şu. Bazı forumlarda yada download sitelerin de mesela bir program indiriyorsun diyelim. Downloada'a tıkladın diyelim. Download başlamadı ve sana bi uyarı geliyor: indirme işleminiz başlamadıysa "buraya tıklayarak" download edebilirsiniz diyor. Ve oradaki" buraya tıklayarak" kelimesinin ardına bir link köprüleniyor. Ama link gösterilmiyor. Sen kelimeye tıklayınca indirme işlemi başlıyor. Gibi.

Mouse işaretçişi o metnin üzerine gelince "ok" işaretinden "el " işaretine dönüyor. Forumlarda linklerin kapalı kalması için sık olarak kullanılıyor.

Edited by RAPTER

Arkadaşım aşağıdaki kod gibi olmalı ve tıklayınca o linke gidip işlemeli.

[link=http://rapidshare.com/files/319903392/Zoner.Photo.Studio.Professional.v12.5.Incl.Keymaker-CORE.rar]indirmek için tıkla[/link]

Yani "indirmek için tıkla " metnine tıklayınca inmeye başlıyacak gibi.

Aslında çabuk erişim bölümünde bu kodlardan Topic Link ve Post link bu örneğe uyuyor ama verilen linke gitmiyor sanırım. Bunlar konu ve post için. Ben ise altına downoad linki tanımlamak istiyorum..

[link=http://rapidshare.com/files/319903392/Zoner.Photo.Studio.Professional.v12.5.Incl.Keymaker-CORE.rar]indirmek için tıkla[/link]

Aslında çabuk erişim bölümünde bu kodlardan Topic Link ve Post link bu örneğe uyuyor ama verilen linke gitmiyor sanırım. Bunlar konu ve post için. Ben ise altına downoad linki tanımlamak istiyorum..

Seninki olmuyor :(

Kardesim herseyi devletten bekleme sana kodu veriyorum daha tantana yapiyorsun yaa ... :(

Buyur o zaman :

<a href="http://rapidshare.com/files/319903392/Zoner.Photo.Studio.Professional.v12.5.Incl.Keymaker-CORE.rar">indirmek için tıkla</a>[/CODE]

Web ortamından mı bahsediyorsun yoksa forum ortamından mı ? Her forum için farklıdır, ama html kodunu istiyorsan, yani kendi web sitende vs kullanacaksan CCoder'in verdiğini kullanacaksın. Ama bunu forumda kullanamazsın, BBCode izin verilir sadece, html'e izin verilmez.

yav bunu bende merak ediyorum bizim forumda tcctr de misal adam yazı yazıyor buraya giriniz buna benzer şey üstüne basıyorsun giriyor veya indiriyor tnctrde bunun kodu nasıl ve nasıl yapılıyor

TnCTR'de sadece TnC konularina link verebilirsiniz. Disariya veremezsiniz (mesela RapidShare)

Mesela ben burdan degerli dostum :( @wmismail 'in konusuna link vermek istiyorsam, su kodu kullanirim :

[tnctr="index.php?showtopic=62037"]Detaylı Auto-it Dersleri [makale][/tnctr][/CODE]

Detaylı Auto-it Dersleri [makale]

Ama Rapidshare'de bunu yapamazsiniz ... yasaktir.

Saygilarimla,

CCoder.

yav benim sordugum o degil bu çöpe giden bir konudan alıntı yabayım bak orda burayı okuyunuz yazıyor ya bunun gibi nasıl yapılıyor

Bu başlığın ilk açıldığı yer Full Oyunlar. Taşındığı yer: Çöp Kutusu Taşınma zamanı: Bugün, 15:33
Konuları nereye açacağınızı bilmiyorsanız burayı okuyunuz.[/CODE]

yav benim sordugum o degil bu çöpe giden bir konudan alıntı yabayım bak orda burayı okuyunuz yazıyor ya bunun gibi nasıl yapılıyor
Bu başlığın ilk açıldığı yer Full Oyunlar. Taşındığı yer: Çöp Kutusu Taşınma zamanı: Bugün, 15:33
Konuları nereye açacağınızı bilmiyorsanız burayı okuyunuz.[/CODE]

[CODE]Konuları nereye açacağınızı bilmiyorsanız
[b][tnctr="index.php?showtopic=62037"]burayı[/tnctr][/b]
okuyun.[/CODE]

Konuları nereye açacağınızı bilmiyorsanız

[b]burayı[/b]

okuyun.

Web ortamından mı bahsediyorsun yoksa forum ortamından mı ? Her forum için farklıdır, ama html kodunu istiyorsan, yani kendi web sitende vs kullanacaksan CCoder'in verdiğini kullanacaksın. Ama bunu forumda kullanamazsın, BBCode izin verilir sadece, html'e izin verilmez.

Forum ortamlarından bahsediyorum arkadaşım. Oralarda indirme linki yada başka siteye yönlendirme gibi.

Forum ortamlarından bahsediyorum arkadaşım. Oralarda indirme linki yada başka siteye yönlendirme gibi.

TnCTR'de yasak.

Diger forumlarda da forumdan foruma degisir.

Saygilarimla,

CCoder.

Edit : @wmismail: Senin postunla ayni zamanda atmisim post'u. Kusura bakma. Seninkini gormemistim.

Edited by CCoder

Topic ve Post yönlerdimesini yaptım.Yani site içi yönlerdirmeleri OK. Benim yapmak istediğim TNCTR'de yasakmış zaten. Benim anladığım o zaman PHP, ASP,ASPX,HTML oluşuna göre kodlarda değişiyor sanırım.