Jump to content

Win7 Onboard Ses Kartı Problemi..!

tuninqq

Recommended Posts

Arkadaşlar Ben İşletim Sistemimi XP den Win7 ye Cevirdim Fakat Bütün Diriverler Yükleniyor Ama Onbord Ses Kartında Problem Yasıyorum Sitesinden Baktım Onbord Ses Kartının Win7 Uyumlu Driveri Yok Ama ben 5+1 Ses Sistemi Kullanıyorum Kolonların 2 tanesi Calısıyor Diğerleri Calısmıyor..!! Sound Effect Dosyasının icine Girmeye Calısıyorum Giremiyorum.. Bu Sorunu Nasıl Düzelte Biliriz..??

PC ÖZELLİKLERİ

Anakart: Gigabayte GA-8I915 MD

İntel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz 3.01 GHz

Ram Bellek 2.00 GB

aynı sorun bendede oldu win7 kurdum onboard ses kartını tanımadı sora creative 7+1 ses kartım vardı boştta duruyodu onu taktım onuda tanımadı aramadıgım yer kalmadı 1 hafta boyunca yok yok yok yanı olmuyor bastım formatı tekrar xp ye döndüm

aynı sorun bendede oldu win7 kurdum onboard ses kartını tanımadı sora creative 7+1 ses kartım vardı boştta duruyodu onu taktım onuda tanımadı aramadıgım yer kalmadı 1 hafta boyunca yok yok yok yanı olmuyor bastım formatı tekrar xp ye döndüm

iyide benim Anlamadıgım Nokta Su Seskartını Tanımasa zaten ses vermez dimi ? ama sesi veriyor normal kurulumunu yapıor hatta agıt yöneticisinden de bakıyorum hiç bir sorun gözükmüyor.. gel gelelim sound effec dosyasının icine giremiyorum.. bu nasıl iştir anlamadım gitti..:s

onboard ses kartını desteklemese kurulumunu bile yapmaz diye düsünüyorum.. ama ses kartını sorunsuz bir sekilde yüklüyor.. anlamadım yaw::S

Merhaba tuningg, Gigabyte'ın sitesinden baktım; Senin ses kartın AC97. Realtek'in sitesine baktım ve Win7 için ses kartı sürücün bu!

RedirectFTPSite.aspx?SiteID=1&DownTypeID=3&DownID=558&PFid=23&Conn=3'>RedirectFTPSite.aspx?SiteID=1&DownTypeID=3&DownID=558&PFid=23&Conn=3

İstersen bi de sen kontrol et!

Sürücü yüklü ama 2'sinden ses geliyor demişsin. Dediğin gibi ya sound effect'e girmen lazım yada Denetim Masasından Ses Aygıtlarını Yönet girip Kayıttan Yürütte Varsayılan Hoparlörün üzerine bir kez tıkla altta YAPILANDIR var o aktif hale gelecek oradan ses çıkışını 2 den 5+1 e çevirmen lazım! Olmazsa ve sound effecte giremiyorum diyorsun ses sürücüsünü ilgili programı kaldırıp ve yeniden yüklemeni tavsiye edebilirim.

Yeni ses driver ı yüklenince ses ayarları 2 çıkışlı oluyor!!!

Rochals'a gelince Bende Creative 7+1 kullanıyorum! Ben aynı sorunu Windows7 RC 7100 de yaşadım! Şu anda 7 RTM kullanıyorum. Ve aradığım yer kalmadı demişsin! Creative göz atmışsındır ama gözden kaçırmış olmasın " buraya bir bak burada ses kartını bulup ve sürücüsünü indirebilirsin! Benim ses kartım:7.1 Creative Sound Blaster Audigy 24Bit listede "Live! 24-Bit (internal)" diye geçiyor muhtemelen senin ki de aynıdır! "

Please register to see this content.
buradan sürücüyü indirip kurabilirsin! Ve ses kartının çalıştığını göreceksin!

Saygılarımla

ALIAS007.gif

ALIAS007.gif

Merhaba tuningg, Gigabyte'ın sitesinden baktım; Senin ses kartın AC97. Realtek'in sitesine baktım ve Win7 için ses kartı sürücün bu!

RedirectFTPSite.aspx?SiteID=1&DownTypeID=3&DownID=558&PFid=23&Conn=3'>RedirectFTPSite.aspx?SiteID=1&DownTypeID=3&DownID=558&PFid=23&Conn=3

İstersen bi de sen kontrol et!

Sürücü yüklü ama 2'sinden ses geliyor demişsin. Dediğin gibi ya sound effect'e girmen lazım yada Denetim Masasından Ses Aygıtlarını Yönet girip Kayıttan Yürütte Varsayılan Hoparlörün üzerine bir kez tıkla altta YAPILANDIR var o aktif hale gelecek oradan ses çıkışını 2 den 5+1 e çevirmen lazım! Olmazsa ve sound effecte giremiyorum diyorsun ses sürücüsünü ilgili programı kaldırıp ve yeniden yüklemeni tavsiye edebilirim.

Yeni ses driver ı yüklenince ses ayarları 2 çıkışlı oluyor!!!

Rochals'a gelince Bende Creative 7+1 kullanıyorum! Ben aynı sorunu Windows7 RC 7100 de yaşadım! Şu anda 7 RTM kullanıyorum. Ve aradığım yer kalmadı demişsin! Creative göz atmışsındır ama gözden kaçırmış olmasın " buraya bir bak burada ses kartını bulup ve sürücüsünü indirebilirsin! Benim ses kartım:7.1 Creative Sound Blaster Audigy 24Bit listede "Live! 24-Bit (internal)" diye geçiyor muhtemelen senin ki de aynıdır! "

buradan sürücüyü indirip kurabilirsin! Ve ses kartının çalıştığını göreceksin!

Saygılarımla

ALIAS007.gif

ALIAS007.gif

Öncelikle Sana Tesekkürler Dostum.. Yardımda Bulundugun icin ama bir sorun var DENETİM MASASINDA '' Ses Aygıtlarını Yönet '' Diye Birşey yok..:s Napcaz..?

sayfasına bak! Sırasıyla hepsini yap! İşlem Tamamdır! ;)

ALIAS007.gif

ALIAS007.gif

Dediklerini Tek Tek Yaptım Dostum Amam 2 tanesi Calıyor diğer 3 tanesi calmıyor gine yapılandırırkende SINA ya basıp kacından ses geliyor diye baktım 2 kolondan geliyor diğer 3 den gelmiyor..:s

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...