Jump to content

Windows Root>/system32/hal.dll Hatası

exert28

Recommended Posts

Merhaba Arkdaşlar.

Bilgisayara format atacaktım.kurulum cd taktım. biçimlendirmeyi yaptım sonra kurulum cd belleğe kopyalandı.pc yeniden başlatılmak üzereyken Windows root>/system32/hal.dll dosyasını bir kopyasının yüklenemedi hatası verdi Böyle bir şey ile ilk kez karşılaşıyorum. hatanın sebebi ne olabilir.

Evet f disk çekmelisin ama 98 disketine gerek yok orjinal xp cd ile format (biçimleme) ekranın da tüm bölümleri silersen sorunun ortadan kalkacaktır. Niye bu kadar kesin konuşuyorum cunki 1 hafta önce başıma geldi windows 7 starteri silerken

ne fdisk inden bahsediyosunuz arkadaslar ya

standart bi acılıs dosyası silinmiş coğu zaman bi virüs siler bunu kullanıdıgın xp cd nin içerindeki hal.dl_ ile cözebilirsin

ne fdisk inden bahsediyosunuz arkadaslar ya

standart bi acılıs dosyası silinmiş coğu zaman bi virüs siler bunu kullanıdıgın xp cd nin içerindeki hal.dl_ ile cözebilirsin

başka bir çözüm yolu

Windows ile donanımların aralarında iletişim kurmasını sağlayan dosya hall.dll dosyasıdır. Bı dosya ile ilgili hataların olduğu durumlarda neler yapılmalı?Kaynakwh: Kaynakwh:

boot.ini dosyasında oynama yapıldığında veya sistem dosyalarında yapılan yanlış değişiklikler sonucunda Windows açılışında bu dosyanın hatasını alırsınız.

Çözüm:

XP CD'nizi CD-Rom'a takın ve makinenizi CD-Rom'dan başlatın, CD'den önyükleme yapıldıktan sonra kurulum ekranında R'ye basarak Recovery Consol'unu açın, yani Kurtarma/Onarma konsolu.

Oturum açmak için 1'e basın (genelde böyledir)

bootcfg /list komutunu girerseniz boot dosyasını görüntülersiniz.

bootcfg /rebuild komutu ile de boot.ini dosyasının onarımını yaparsınız ve "exit" yapıp CD'yi çıkarabilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...