Jump to content

Laptop Tamir Edenlere Bir Sorum Olacak

zaza2

Recommended Posts

Öncelikle merhabalar arkadaşlar benim hp pavilion dv9000 serisinden bir laptopum var ve ekran kartında bir sorun çıkmıştı tamirciye vermiştim ekran kartının raminin değiştiğini vurgulayarak düzeltti laptop u ama belli bir süre sonra tekrardan aynı hatayı verdi bu sefer ******ürdüğümde ise düzgün takamadığını söylemişti ve tekrar düzeltip verdi ben yine bozdum laptop u aynı sorun var yine iyi takamadığını söylüyor benim aklımda bozduğum ekran kartının ramini montajlayıp duruyor diye düşünüyorum tamir işini bilen arkadaşlar düşüncelerini paylaşırsalar sevinirim.

sözde değiştirdiği parçanın resimini koyuyorum belki bileniniz vardır parçayı

parçanın üstünde hynix ve bir takım kodlar yazıyor.

bu sorunun tekrarlanması için ne gibi önlemler alabilriiz

ekrankartirami.jpg

ısınma bakımından hp ler çok sorunlu gpu sıcaklığı 80 dereceye kadar geliyor çekirdek sıcaklıkları yük altında 40-45 dereceyi geçmiyor ama gpu da su ısıtabilirz :) bu arada laptop soğutucusuda kullanıyorum

resim pek belliolmuyo ama gorundugu kadarıyla e. kartın ram chip ine benziyor gpu deil

onu soktuyse kardes okart sana cok prplem cıkartır bi sor kartın muadili felan varsa bi taksın

yenisini taktığını söylüyor düzgün yerleşmediğini söylüyor ama pek inandırıcı gelmiyor düzgün yerleşmediği doğruysa eğer düzgün yerleştirse bile yinede problem çıkarır mı?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...