Jump to content

Pc' Iyi Olmasına Rağmen Oyunlar Kasıyor.

Bırak Gitsin...

Recommended Posts

arkadaslar konuya degısık bır yerden bakmanızı tavsıye etsem... harddısk olarak... eğer cok işlem goruldu ıse bundan da yapar... sımdı dıyeceksınız yenı format atınca hızlanıyor dıe... evt hızlanır ama zamanla oyunlara gırıldıkce yada ıslem yapıldıkca dısk yuzeyı ıslem gordukce gene kasıntılar baslar... bu benım ılk kez basıma gelmıyor... yenı comez bırı de degılım teknık servıs konusunda... vırus dıyecek arkadaslarda cıkacak kı cıkmıs zaten yazılanlardan okuyunca... ben sadece bu ıslerle alakalı testler yapıyorum sırası gelıyor... eleman yetıstırıyorum... netı olmayan, harıcı bır dısk takılmayan yanı kısaca katıyen vırus tehtıtı olmayan bır pc de b dedıklerım oluyor... 3 kere denedım her seerınde de kasılmalar oldu... dıskı degısınce cozuld... bunlar gıbı bır suru test yaptım... illa bu olacak demıyorum sadece buda bır fıkır.... bu arada sadece ılk sayfada yazılanları okudum... belkı sorun cozulmustur... iyi forumlar...

1. saçma sapan bir virüs veya uygulama işlemcinin tam kapasite ve durmadan çalışmasına neden oluyor olabilir..

2. fan tozlanmış olabilir..

3. Bataryasız kullanıyosundur ve elektrik voltajının düzensizliğinden olabilir..

4. laptopun altına soğutucu koyduğunu söylemişsin belki tam yerinde durmuyor ve soğutmak yerine mevcut fanıda tıkıyor olabilir..

5. Disk Birleştirme yapmayı deneyebilirsin..

Not: Laptoplarda ki bir işlemci ısısının ortalama 50 - 55 derece olması gerekiyor..

arkadasların dediklerine ilaveten game booster diye bi program var oyun sırasında diger istedigin herseyi kaptıyor(explorer.exe dahil) onu deneyebilirsin.Ayrıca ne kadar temiz kullanırsan kullan fan tozları ceken bi alet oldugu icin söküp temizlemek faydalı olacaktır.Takarken termal gres ile ısı iletimini saglamlastırdıgına emin ol

ekran kartı sürücünü mutlaka ve mutla ka güncelle

çok fark göreceksin ati ekran kartlarının

sürücüsü catalist miydi neydi hatırlamıyorum

nvidia da çok farkediyor bu durum

atide denemedim çünkü ati

ekran katı kullan mamaya

gayret gösterenlerdenim.

Garantiye gitmesi gereken bir laptop bence sıcaklık çok yüksek. Aynı sorunlar arkadaşımda da oldu. Fakat onun laptop acer dı . Sıcaklık gereksiz olarak yüksekti . Masaüstünde yüksüz bi şekilde 80 dereceyi görüyordu. Garantiye gönderdii işlemci ve anakart ı değiştirdiler. Arkadaşlar yazılımla ilgili gerekli önerilerde bulunmuşlar . Yazılımlar çaresiz kalırsa donanımda sorun vardır. Yeni de olsa teknoloji biraz şans işi en kaliteli firmalarda bile hatalı ürünler çıkabiliyor.

Garantiye gitmesi gereken bir laptop bence sıcaklık çok yüksek. Aynı sorunlar arkadaşımda da oldu. Fakat onun laptop acer dı . Sıcaklık gereksiz olarak yüksekti . Masaüstünde yüksüz bi şekilde 80 dereceyi görüyordu. Garantiye gönderdii işlemci ve anakart ı değiştirdiler. Arkadaşlar yazılımla ilgili gerekli önerilerde bulunmuşlar . Yazılımlar çaresiz kalırsa donanımda sorun vardır. Yeni de olsa teknoloji biraz şans işi en kaliteli firmalarda bile hatalı ürünler çıkabiliyor.

bende de acer vardı alır almaz dıkkatımı ceken ısısı idi... etrafına mazgal yapmıslar hava girişi için ama acmayı unutmuslar sadece goruntuden ıbarettı... yenı aldıgım ıcın değişim istedim... neden sordular anlattım artı oyunlarım calısırken pc kapanıyordu sıcaklıktan.... yok dedıler onbları tasarlayan proje sahıplerınden daha mı ıyı bıleceksın dedıler... neyse valla 10 gun surdu ama değişim raporumu verdıler... sımdı acer 6930g kullanıyorum... harıka bır soğutma sistemi var... eğer sende yenı aldıysan hemen değiştir bence ver garatıye arkadasımızın dedıgı gıbı....

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar dün win 7 x64 ultime oem sürümünü yükledim şu an gayet iyi çalışıyor hatta sıcaklık değerlerinin resminide sizlerle paylaşım....birde fanın önünne elimi koyunca yanıyordu tabi vista kullanırken oluyordu bu şimdi öle birşey söz konusu değil çünkü nasıl olduysa sıcaklık değerleri düşmüş vista kullanırken laptopun yüzü ateş kesiyor belkide arkadaşların dediği gibi virüsde yapabiliyor yada başka bi başka program yüzüdende olabilir neyse ben sözü daha fazla uzatmayayımda resmi gösterim buyrun arkadaşlar....

95030316.png

arkadaşlar dün win 7 x64 ultime oem sürümünü yükledim şu an gayet iyi çalışıyor hatta sıcaklık değerlerinin resminide sizlerle paylaşım....birde fanın önünne elimi koyunca yanıyordu tabi vista kullanırken oluyordu bu şimdi öle birşey söz konusu değil çünkü nasıl olduysa sıcaklık değerleri düşmüş vista kullanırken laptopun yüzü ateş kesiyor belkide arkadaşların dediği gibi virüsde yapabiliyor yada başka bi başka program yüzüdende olabilir neyse ben sözü daha fazla uzatmayayımda resmi gösterim buyrun arkadaşlar....

95030316.png

İşletim sistemin zorluyor demek.Bu resim xp deki değerlermi?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...