Jump to content

Win11 Android Desteği (şaka Gibi)

TosunPASA
 Share

Recommended Posts

merhaba

yeni bir konu ile sizlerle birlikteyim

TR_by ın win11-1020 sini usb ye yazarken youtube da gezinirken aklıma android desteği ne oldu diye düşündüm veeeeeee bir arkadaşımızın çok güzel bir anlatımına denk geldim. kendisi ciddi ciddi son kullanıcıya göre anlatım yapmış

şimdi.. videoyu seyredip, win11 içinde android programları kullanıp kullanmamak size kalmış. bu tamamen kişisel tercih ve ihtiyaçlara göre

ben yorumlarımı kendi fikir ve ihtiyaçlarıma göre yapacağım

1. olarak.. GERÇEK bir android apk desteği yok. bu clickpay mi diyorlar. mikropsoft un bir kandırmacası. kendisi bir android emülatör yapmış. videoda kurulumu göreceksiniz. oldukça uzun ve meşakkatli bir yol. ve o emülatör içerisinde (bir frame tarzı) apk ları çalıştırıyorsunuz ama size sanal bir pencere içerisinde android oyun/uygulama çalışıyor

2. olarak... bu sistemin çalışması sanmıyorum ki cpu nuza az bir yük getirsin. ve hyperV aktif olarak sürekli çalışması da cabası. yani.. bu emülatörün çalışması için gereken servisler aç kapa şeklinde kolayca sistemde duracak değil. yani servisler sürekli çalışacağı için yüksek performanslı olmayan bilgisayarınızda, kullanmadığınız zaman size ek yük getirmiş olacak.

3. olarak.. kullanılır mı ? amaca niyete ihtiyaca göre.. bir yazılım geliştiren birinin işine ne kadar yarar ? sanmıyorum .. ama evinde çocuğuna android tablet - oyun vs amaçlı bir aparat almak güncel kurlar düşünüldüğünde çok zor olduğu için evet olabilir. sonuçda sanal bir emülatör olacağı için ana sisteme çok fazla saldırı yapabileceğini sanmıyorum. şahsen kurup incelemedim .. klasik android yapısını düşününce bu sisteminde fabrika ayarlarına dönme menüsü olacaktır ve sistem temizliği yapılacaktır.. FAKAT.. yeterli performans alamadığınızda sistemden kaldırmak.. işte asıl beni düşündüren kısım orası....

4. olarak da.............   ben kullanmayı düşünür müyüm ? HAYIR.. yükleme adımları.. sürekli çalışacak servisleri.. vede ihtiyaç bitip kaldırmak istediğimde bana çok uzun yol yürütecek bir yapı.. ben klasik bluestacks - emule gibi bir emülatörü yükler geçerim.. ayrıca o emülatörleri yüklemesi de kaldırması da kolay. windows a ek servis yükü getirmediği gibi.. anında yeni bir oturum açabilirim. yani.. ali için bir ayrı bir ekran.. veli için ayrı bir ekran ile herkes mutlu olması gibi.

kişisel fikir ve yorumum olup.. video anlatımı yapan arkadaşın da emeğine sağlık.

selamlar

Edited by tosunpasa
  • Like 1