Jump to content

.avi Uzantılı Videoyu Hangi Programla Açabilirim?

yuhan

Recommended Posts

iyi akşamlar bisoncam'la kendi pc'mden kayıt yaptım boyutu:9,76 GB (10.485.760.011 bayt) bir kaçtane programla açmaya çalıştım çalışmıyor.yardımcı olursanız sevinirim.

-vlc

-media player clasıc

-windows media player

-gom player

-swf player

bunları denedim yine olmadı yardımcı olursanız sevinirim...

Arkadaşım Klite codec yükledin ve açmıyorsa o avi degildir. Sen birde convert edip o şekilde açmayı dene istersen daha önce açılmayan videoları o şekilde açmıstım. Sitede total video converter var onunla baska bir formata cevirip deneyebilirsin. Mesela xvid e ceveribilirsin. Hatta convert edilirken vazgecip calısıyormu diyede bakabilirsin

Arkadaşım Klite codec yükledin ve açmıyorsa o avi degildir. Sen birde convert edip o şekilde açmayı dene istersen daha önce açılmayan videoları o şekilde açmıstım. Sitede total video converter var onunla baska bir formata cevirip deneyebilirsin. Mesela xvid e ceveribilirsin. Hatta convert edilirken vazgecip calısıyormu diyede bakabilirsin

videonun boyutu normalde 9.76 dır total video converter için attığımda boyutu sıfır gösteriyor o yüzden başka formata çeviremiyorum...

O zaman şöyle birşey deneyebilirsin. Öncelikle yedeginizi alın yapacagınız işlemle dosyanın bozulma olasılıgı var. Diyelim ki bir kopya aldınız tamam boyut fazla ama yapacakta fazla birşey kalmadı sanırım. Video uzantızı çeşitli formatlara cevirerek deneyeceksiniz. Adı a.avi diyelim ki siz onu a.mpg , a.mp4 , a.flv, a.dat (ilk aklıma gelen uzantılar) gibi uzantı degiştirin sonra total video converter ile convert etmeye calısın. Şuan için bunlar aklıma geliyor.

arkadaşlar bence hepsi boş...

klasör ayarlarından UZANTILARI GÖSTER yap...

bak bakalım gerçekten uzantısı .AVI mi yoksa sonunda farklı 1 uzantı daha var mı..

yani mesela .rar.avi felan mı aceba...

Hepsi boş olan ne yardım etmeye çalışmamız mı? Söylediklerimiz olmayacak şeyler mi? Sonuçta PC başında biz yokuz ve aldıgımız bilgiye göre tahminde bulunup cevaplar yazıyoruz. Ayrıca uzantısı avi dediği için(ne kadar bilgisi sahibi pc konusunda onuda bilmiyoruz) onu baz alıp cevaplar veriyoruz. Sizin de söylediginiz bir öneri olabilir ki ''rar.avi'' olması hiç birseyi engellemez ama tersi ise sorun olur ''avi.rar'' Bu da dediginiz gibi kontrol edebilir. Açarsakta şöyle:

Belgelerim/Araçlar/Klasor seçenekleri/Görünüm/Bilinen dosyalar için uzantıları gizle tikini kaldırıp bakılabilir.

Uzantısı gercekten avi ise kodlama sorunu olabilir.

Pc konusunda bilgim iyidir hepinize çok çok teşekkür ederim zamanınızı ayırdığınız için söylediklerinizi yaptım ancak sonuç değişmedi.

ben daha çok sorunun 9.67 GB olmasından kaynaklandığını duşunuyorum converter programlarıda onun boyutunu sıfır gosteriyor

size zahmet verdim düşüncelerini yazan tüm arkadaşlara tekrar tekrar teşekkür ederim.

Allah hepinizden razı olsun...

Arkadaşlar belki videoda bir sorun vardır programla alakası olmaya bilir ilk olarak videoyu kontrol etmeni tavsiye ederim istersen bi yere upload et eğer sorun olmayacaksa bizde bakalım derim veya başka pclerde dene derim kardeşim @dexter0 arkadaşımında dediği üzere k-lite ın açamadığı video yok neredeyse

arkadaslar sorun anlasıldı galıba k-lite codec te acamadıysa ki acamayacagı format yoktur sanırım arkadasımız bu( camtasia studio )v.s gıbı programlarla kayıt yapmıs ekranı onun ıcındirki o programdan harici bır programda goruntu alamazsın ama oyle bır programla yaptıysan içinde baska video formatına cevırebılen bır ozellık vardır yada çektıgın goruntu bozuk olabılır ama ben sana bır dahaki bu sekılde bir iş yapacagında camtasia studio onerırım

İndirme Adresi :

TechSmith Camtasia Studio 5.0.2

Please register to see this content.

Program için gerekli şifre :

camtasia

HLCH7-2ZDCM-AWSH2-FRUUQ-N2FM7

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...