Jump to content

Usb Biçimlenmiyor

dj_barış

Recommended Posts

sorun halenn devam ediyor arkadaşlar...cevaplarınızı bekliyorum

hp nin usb biçimlendirme programı vardı onunla halletmiştim nette bulmuştum şu an elimde yok virüs girince bütün programlarım gitti olsaydı upload ederdim biyerlere...

Böyle durumlarda CD den çalışan Pardus'u çalıştırıp Windows da sorun çıkaran silinmeyen dosyaları silip geçiyorum.Deneyebilirsiniz.Arkadaşın söylemiş olduğu linux yüklü pc de mantıklı geliyor.Kolay Gelsin..

Size tavsiyem şu olur.

1.flash diskinizi bilgisayarınızın usb girişine takın.

2.xp kurulum cd sini cd7dvd sürücünüze takın.Ve sistemi bu cd ile yeniden başlatın.

3.xp nin yüklenecek yeri olarak bu flash belleği gösterin.

4.Biçimlendirme %100 olupta dosyalar kopyalanıyor ekranını gördüğün an bilgisayarının reset tuşuna basın.

5.sistemi normal biçimde başlatın.Ve flash diskinizi yeniden windows üzerinden biçimlendirin.Saygılarımla

Size tavsiyem şu olur.

1.flash diskinizi bilgisayarınızın usb girişine takın.

2.xp kurulum cd sini cd7dvd sürücünüze takın.Ve sistemi bu cd ile yeniden başlatın.

3.xp nin yüklenecek yeri olarak bu flash belleği gösterin.

4.Biçimlendirme %100 olupta dosyalar kopyalanıyor ekranını gördüğün an bilgisayarının reset tuşuna basın.

5.sistemi normal biçimde başlatın.Ve flash diskinizi yeniden windows üzerinden biçimlendirin.Saygılarımla

ÖYLE DENEDİM AMA OLMADI YÜKLE SEÇENEĞİ YOKTUR

Şöyle bir yöntem deneyin o zaman.Olur mu bilmeme ama.

1.windows7 yi usb belllketen kurma aracını indirin ve çalıştırın.

2.bu programa usb belleğinizi gösterin ve window7 dosyalarını kopyalayıp işlemi bitirisin.

3.Sonra direk bçimlendime yapın.Saygılarımla

Ek olarak denemediyseniz.

1. Baslat > Çalıştır > Cmd yazın enter

Sonra ikikez cd.. yazıp enter C: ana dizininde FORMAT g:/q yazıp enter Bu hızlı format birde normali var o da FORMAT g: şeklinde (Resimde sürücünüzü G: olarak gördügüm için o sekilde yazdım)

NOT: Dikkat edin sürücü harfini yanlış yazmayın

2. Bilgisayarıma sag tıklayın yönet deyin. Ordan disk yönetimine girin Flash diskiniz üzerine sag tıklayıp biçimlendirin

3. Flash diskin markasını yazmamıssınız o yüzden bakamadım. Flash markanızı üreten firmanın sitesine bir bakın orda kurtarma aracı vermiş olabilirler

Diger programları denemişsiniz sanırım bunlarda bir alternatif olsun

hacı senin flash belleğin firmwaresi gitmiş galiba... garantisi yoksa çiplerini kısadevre yaptırarak bi resetle...

senin ilacın bu sitede ... ama marka model cip ine göre deiğişir...

Please register to see this content.

bıraz rusça :D google translate üstesinden gelir....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...