Jump to content

Hdd şifresi Yardım Edin

igscelik

Recommended Posts

selam dostlar. bugün okuldaki bile baktım. açılışta biosu geçerken şifre ekranı geliyor. araştırdım bios pilini çıkarma vs. hepsini denedim. faydası olmadı.hdd yi çıkarıp başka bile taktım görmüyor. işin garip tarafı hdd takılı iken ne biosa nede boot ekranına girebiliyorum.fakat hdd yi çıkarıp bili açtığımda biosa ve boot ekranına rahatlıkla girebiliyorum. ne yapacağımı şaşırdım. yardımcı olursanız sevinirim. hdd: seagate barracuda 7200.7 st380817as

:: BiOS Şifreleri ve BiOS Şifresi Kırmak ::

BIOS Şifrelerini konusunu biraz araştıracak olursak.. bilmeyenler için Kırılması en zor şifrelerden biridir..

Öncelikle bilmeyenler için söyleyim BIOS Password bilgisayarınız henüz açılma aşamasındayken karşınıza çıkan şifredir. Peki bundan nasıl kurtulacaksınız. Çok kolay.. ama gizli bir iş için yapacaksanız mesela hırsızlık falan.. zaman alacaktır.. önce kasayı açmanız gerekecek daha sonra BIOS pilini kasadan 5dk lığına çekin.. bilgisayarı 5dk sonra çalıştırdığınızda BIOS şifresi sormayacaktır. Yada bazı Boardların BIOSlarındaki özel Jumperlardan yararlanabilirsiniz. Ancak bazende BIOS passwordların Board`un ilk kullanıldığı gibi kalır.. Bilgisayar sahibi şifreyi bildiği için değiştirmez yada değiştirmeyi bilmediği için denemez.. Peki bunların şifreleri nelerdir.

Bu şifreler BIOSun türüne göre değişir ben bazılarını en sık üretilenler sırasına göre verim

AWARD BIOS

alfaromeo

AW

AWARD

AWARD_PS

AWARD_PW

AWARD_HW

AWARD_SW

AWARD PW

AWARD SW

_award

awkward

j64

j256

j262

j322

01322222

589589

589721

HLT

SER

SKY_FOX

Syxz

aLLy

CONCAT

TTPTHA

aPAf

HLT

KDD

ZBAAACA

ZAAADA

ZJAAADC

djonet

AMI BIOS:

AMI

ami

bios

setup

cmos

AMIDECODE

A.M.I.

AMI SW

AMI_SW

BIOS

PASSWORD

HEWITT RAND

Oder

A.M.I.

AMI!SW

AMI?SW

HEWITT RAND

alfarome

efmukl ( işte schoolbusın şifreside burdan çalınmıştır. )

Phoenix:

phoenix

Compaq:

compaq

Tinys:

Tiny

Bazı Diğer BIOS Şifreleri:

LKWPETER

lkwpeter

BIOSTAR

biostar

BIOSSTAR

biosstar

ALFAROME

Syxz

Wodj

PASS

PASSOFF

CONDO

J64

BIOS

SETUP

CMOS

admin

system

Not:Alıntıdır

Olmazsa 2.Yöntem

HDD şifresi kırmak için bazı yazılımlar var ama 60-70 $ dan başlıyor vede FULL olarak nette pek yok

ama HIRENTS BOOT CD isimli yazılımda sanırım bu ARAÇ vardı

indirip deneyebılırsınız

ayrıca bazı yabancı forumlarda bı kac nookta belirtilmiş.

1 = HDD ŞİFRE ayarının BIOStan yapıldıgı

2= o makıneye BAŞKA bi HDD takılmış

o takılı iken BIOSa girip

HDD ŞİFRE kısmı KAPATILINCA

diğer şifre soran orjinal DISK sorunsuz çalışmış

denemenizde yarar var

anakartın ide yada sata ksımı arızalanmış olablir ilk bakışta anakart gibi duruyor am görmeden zor..

giriş sata 2 adet yuva var ikisini de denedim. olmadı. hdd arızasımı acaba

:: BiOS Şifreleri ve BiOS Şifresi Kırmak ::

BIOS Şifrelerini konusunu biraz araştıracak olursak.. bilmeyenler için Kırılması en zor şifrelerden biridir..

Öncelikle bilmeyenler için söyleyim BIOS Password bilgisayarınız henüz açılma aşamasındayken karşınıza çıkan şifredir. Peki bundan nasıl kurtulacaksınız. Çok kolay.. ama gizli bir iş için yapacaksanız mesela hırsızlık falan.. zaman alacaktır.. önce kasayı açmanız gerekecek daha sonra BIOS pilini kasadan 5dk lığına çekin.. bilgisayarı 5dk sonra çalıştırdığınızda BIOS şifresi sormayacaktır. Yada bazı Boardların BIOSlarındaki özel Jumperlardan yararlanabilirsiniz. Ancak bazende BIOS passwordların Board`un ilk kullanıldığı gibi kalır.. Bilgisayar sahibi şifreyi bildiği için değiştirmez yada değiştirmeyi bilmediği için denemez.. Peki bunların şifreleri nelerdir.

Bu şifreler BIOSun türüne göre değişir ben bazılarını en sık üretilenler sırasına göre verim

AWARD BIOS

alfaromeo

AW

AWARD

AWARD_PS

AWARD_PW

AWARD_HW

AWARD_SW

AWARD PW

AWARD SW

_award

awkward

j64

j256

j262

j322

01322222

589589

589721

HLT

SER

SKY_FOX

Syxz

aLLy

CONCAT

TTPTHA

aPAf

HLT

KDD

ZBAAACA

ZAAADA

ZJAAADC

djonet

AMI BIOS:

AMI

ami

bios

setup

cmos

AMIDECODE

A.M.I.

AMI SW

AMI_SW

BIOS

PASSWORD

HEWITT RAND

Oder

A.M.I.

AMI!SW

AMI?SW

HEWITT RAND

alfarome

efmukl ( işte schoolbusın şifreside burdan çalınmıştır. )

Phoenix:

phoenix

Compaq:

compaq

Tinys:

Tiny

Bazı Diğer BIOS Şifreleri:

LKWPETER

lkwpeter

BIOSTAR

biostar

BIOSSTAR

biosstar

ALFAROME

Syxz

Wodj

PASS

PASSOFF

CONDO

J64

BIOS

SETUP

CMOS

admin

system

Birde Bunu Dene Kardeşim

bunların hepsini denedim. ama sorun biosta değil. hddyi çıkarınca biosa giriyorum. yinede cevap için teşekkürler

giriş sata 2 adet yuva var ikisini de denedim. olmadı. hdd arızasımı acaba

bunların hepsini denedim. ama sorun biosta değil. hddyi çıkarınca biosa giriyorum. yinede cevap için teşekkürler

Birde 2.Yöntemi Kullanarak Hiren Boot Cd Kullanarak Dene İStersen Tnc Xp Cdsinde Mevcut

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...